Skocz do zawartości

Wynagrodzenie diagnostwów !!!!!


monmar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 492
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    31

  • skpauto

    28

  • blakop

    26

  • Psuj

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja jeszcze nie trafiłem na uczciwego pracodawcę i rzetelnego od 2001r w branzy, wszyscy tylko chcą od ciebie wszystko i żebyś wszystko wiedział, a co do płatność to już katastrofa, muszę chyba profesję zmienić. :razz::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
A ja jeszcze nie trafiłem na uczciwego pracodawcę i rzetelnego od 2001r w branzy, wszyscy tylko chcą od ciebie wszystko i żebyś wszystko wiedział, a co do płatność to już katastrofa, muszę chyba profesję zmienić.

 

no i zmieniam profesję tak jak mówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

i tu cie kolego popieram. zrobilem to samo 2 lata temu i nie zaluje!!!

a gdzies juz kiedys zabieralem glos co do wynagrodzen. Skoro inspektorzy ITD maja ustalona place i sa to place "antykorupcyjne" to dlaczego diagnosta bedac tez urzednikiem panstwowym nie moze miec zagwarantowanej placy minimalnej??? a inna sparawa , ze skp powinny byc panstwowe... to moje zdanie... moze nie wszystkim sie spodoba ale coz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze skp powinny byc panstwowe..

A co za różnica czy państwowa czy prywatna :?

Czy to różnica gdzie wykonujesz i jak swoją prace ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze skp powinny byc panstwowe..

A co za różnica czy państwowa czy prywatna :?

Czy to różnica gdzie wykonujesz i jak swoją prace ;-)

 

Myślę,że koledze chodziło o to,że gdyby były "państwowe" to byłaby ustalona określona kwota na wypłatę i nie zależałaby od ilości wykonanych badań itp.nie byłoby presji pracodawcy na wykonywaną pracę czytaj komercja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w tym kraju - zaznaczam W TYM KRAJU i jego realiach motoryzacyjnych pogodzenie celu przedsiębiorców związane z naturalną (wynikająca z podstawowych i naturalnych zasad ekonomii) chęcią maksymalizacji zysków, a koniecznością przestrzegania często absurdalnych, czy uciążliwych przepisów jest po prost a'wykonalne i tyle... I nie widzę w NASZEJ POLSKIEJ RZECZYWISTOŚCI pogodzenia tego, aby prywaciarz, dla którego najważniejszy jest zysk, dobrze i solennie przestrzegał przepisów, które z pewnością klientów mu nie przysporzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica czy państwowa czy prywatna

 

Żadna... ja pracuje na państwowej

 

gdyby były "państwowe" to byłaby ustalona określona kwota na wypłatę

 

Niezły żart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica czy państwowa czy prywatna

 

Żadna... ja pracuje na państwowej

 

gdyby były "państwowe" to byłaby ustalona określona kwota na wypłatę

 

Niezły żart :)

 

Kto jest Twoim pracodawcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie widzę w NASZEJ POLSKIEJ RZECZYWISTOŚCI pogodzenia tego, aby prywaciarz, dla którego najważniejszy jest zysk, dobrze i solennie przestrzegał przepisów, które z pewnością klientów mu nie przysporzą...

 

Przyznam się, że ja tu konfliktu nie widzę. Równie dobrze mogę twierdzić, ze pozostawienie kwestii rejestracji pojazdów w gestii samorządu jest nieuzasadnione zarówno społecznie jak i ekonomicznie. Instytucje państwowe, czy w mniejszym stopniu samorządowe, są z zasady niewydolne czego dobitnym przykładem jest Cepik czy zarejestrowanie samochodu w większości WK. Pozostawienie instytucji kontrolnych w rekach państwa prowadzi do takich absurdów jak konieczność skorzystania z Czeskich odpowiedników bo z miejscowymi odległymi o kilka km nie sposób było współpracować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto w takim razie sprawy związane z rejestracją pojazdów, wydawaniem pozwoleń na budowę, wydawaniem takich czy innych koncesji również przekazać w prywatne ręce? Sam bym sobie taki mały WK otworzył... Skoro to nie grozi żadną patologią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kto się wypowiada , że ja tu konfliktu nie widzęjak się domyślam kolego Piotrze to jesteś prywatnym przedsiębiorcą i bronisz swojego podwórka,ja osobiście się nie dziwię bo gdybym był właścicielem stacji to też bym bronił swojego środka utrzymania.

Lecz ja jestem tylko pracownikiem i popieram kolegę blakopa w stu procentach.

Przeglądy robione na stacjach które są prywatne to jest tzw. wyścig szczurów,liczy się ilość a nie jakość. Jest to moje prywatne zdanie i proszę nie brać tego w stosunku do wszystkich stacji, bo są stacje uczciwe, ale większość goni za zyskiem za wszelką cenę :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem włascicielem stacji - jestem pracownikiem najemnym - tak jak i urzednik. Zdaję sobie sprawę, że jest to jest trudne do pojecia w TYM KRAJU, że "prywaciarz" może być uczciwy, tak jak trudno zrozumiec ze sa kraje w których rejstracją pojazdów zajmują się prywatne przedsiębiortswa jak i trudno pojac, ze są kraje bez dowodów osobistych, czy na przykład sądy prywatne.

 

Dlaczego zakładacie, że pod egidą państwa byłoby lepiej? - skoro wiekszosc z nas codziennie zmaga się z machiną biurokratyczną w postaci wszelkiej maści US, UC, że o innych nie wspomnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że jest to jest trudne do pojecia w TYM KRAJU, że "prywaciarz" może być uczciwy,

Ja osobiście nie neguję prywatnych stacj,niech sobie one będą,ja neguję system w jaki sposób są przeprowadzane badania.

Chodzi mi konkretnie o to że diagnosta nie powinien być zatrudniony przez tzw. prywaciarza, tylko powinien być pracownikiem danego starostwa lub wojewody i jego bezpośrednim przełożonym powinien być ten kto mu nadał uprawnienia , a nie jakiś prywaciarz.

Pensję powinien brać od prywaciarza , ale pracować powinien na zasadzie umowy zlecenia i jego bezpośrednim przełożonym powinien być starosta ,prezydent miasta lub inna osoba z danego Urzędu i wtedy tzw. prywaciarz mógłby takiemu diagnoście skoczyć.

Stacje prywatne owszem, ale diagnosta urzędnik państwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa kraje w których rejstracją pojazdów zajmują się prywatne przedsiębiortswa jak i trudno pojac, ze są kraje bez dowodów osobistych

 

To nie jest kwestia chęci pojęcia tych faktów czy nie. Polacy nie dorośli do takich rozwiązań i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.