Skocz do zawartości

Ustawianie świateł


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Więc sądze że zakasać rękawki i... w szczególności że np. to jakaś urocza dama

Czemu nie,polecam Ci zakasać rękawki i przećwiczyć poprawienie żarówki ref. w Renualt Modus!Zyczę powodzenia i przyjemności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sądze że zakasać rękawki i...

 

Polecam podczas kontroli WK i TDT na stacji :) nagana murowana. W normalnych warunkach jak najbardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sądze że zakasać rękawki i...

 

Polecam podczas kontroli WK i TDT na stacji :) nagana murowana. W normalnych warunkach jak najbardziej...

 

Ja również uważam że jakaś korekcja żle założonej żarówki czy jej wymiana to nic zdrożnego szczególnie jeżeli od tego zależy wynik badania przecież każdy z nas jest człowiekiem

A co do tych czynności podczas kontroli to już inna sprawa ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Podepnę się pod podobny temat, mam pytanie: czy jest przepis ktory nakazuje, żeby auta zarejestrowane po jakiejś dacie mialy regulację wysokości świateł w zależności od obciązenia dostępną z wewnątrz auta, a nie, jak w starszych autach, spod maski? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowane po jakiejś dacie mialy regulację wysokości świateł

Jeśli posiada korektor, ma być sprawny,,,

 

6.2.6.2. K o r e k t o r u s t a w i e n i a ś w i a t e ł p r z e d n i c h

6.2.6.2.1. W przypadku gdy do spełnienia wymogów określonych w pkt 6.2.6.1.1 i 6.2.6.1.2 niezbędny

jest korektor ustawienia świateł przednich, takie urządzenie musi działać automatycznie.

6.2.6.2.2. Dozwolone są jednak korektory ręczne regulowane w sposób ciągły lub nieciągły, pod warunkiem

że mają one ustalone położenie przywracające odchylenie początkowe określone

w pkt 6.2.6.1.1 przy użyciu zwykłej śruby regulacyjnej lub w inny zbliżony sposób.

Ręczny korektor ustawienia świateł musi być obsługiwany z fotela kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ciekawi mnie konkretnie sytuacja, kiedy auto ma fabrycznie hydrauliczne sterowanie wysokości , z wnętrza, a lampy zostana wymienione na takie, które maja jedynie regulację reczna, na lampie. Jest to mozliwe np. w polonezie caro - od 93 roku mial regulacje hydrauliczna, a wczesniej reczna, poza tym lampy sa calkiem zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy auto ma fabrycznie hydrauliczne sterowanie wysokości , z wnętrza, a lampy zostana wymienione na takie, które maja jedynie regulację reczna, na lampie.

Podobnie jest w Uno. Zgodnie z przepisami auto takie jest niesprawne, dlatego zadbałbym przynajmniej aby zawsze były dobrze ustawione,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe np. w polonezie caro - od 93 roku mial regulacje hydrauliczna, a wczesniej reczna, poza tym lampy sa calkiem zamienne.
Podobnie jest w Uno. Zgodnie z przepisami auto takie jest niesprawne

Tak nie do końca z tą niesprawnością, ponieważ cytowany przepis pochodzi z 2006 roku (przyznaję się bez bicia nie szukałem od kiedy się to pojawiło), tak więc trzeba by było dokładnie zweryfikować kiedy się te przepisy pojawiły i czy były jakieś okresy przejściowe i czy to obejmowało ogół pojazdów czy też od jakiegoś okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w Uno.

 

Podobnie jest w Seicento. Hydrauliczne mechanizm regulacji świateł jest mało trwały a jego wymiana jest tak kosztowna, że bardziej sie opłaca kupić nowe reflektory z mechanicznym korektorem sterowanym przy lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie do końca z tą niesprawnością,

Trudno powiedzieć czy masz rację, gdyż cytowany warunek na pewno spełnia reflektor taki montowany w aucie bez korektora, ja to na wyrost powiedziałem, choć mam takie uno na podwórku,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sprawa taka prosta nie jest:) ale zakladajac, ze zamieni sie obie lampy, z hydraulicznych na reczne, usunie całą instalacje rurek z plynem, i regulator z kabiny, to auto bedzie nie do rozpoznania, w jakiej wersji wyszlo z fabryki. Byc moze byly tez takie auta, gdzie standardowo dawano regulacje reczna, a opcjonalnie hydrauliczną czy elektryczną - w takim ukladzie w jednym roczniku mogly wychodzic obie wersje. Dlatego ciekawi mnie, czy jest jakis rocznik graniczny, po ktorym mogly wystepowac juz tylko uklady sterowane z kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakis rocznik graniczny

 

Raczej nie ma takiej daty, ale już w połwie lat 90 zdecydowana większość sprzedawanych w Polsce samochodów osobowych posiadała korektor świateł sterowany z wnetrza auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Sprawdź światła przed Świętami – wspólna akcja SKP z Policją

 

Szanowni Państwo,

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wszyło z inicjatywą przeprowadzenia wspólnej akcji ze stacjami kontroli pojazdów, polegającej na sprawdzeniu prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach.

Akcja nosi roboczą nazwę: „Sprawdź światła przed Świętami”. Założenie jest takie, że w trzy kolejne soboty grudnia, tj. 3-go, 10-tego i 17-tego, kierowcy mogliby bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Chodzi o to, aby zwrócić uwagę użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne. Niewątpliwie jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego nas wszystkich.

Akcja ma być szeroko rozpropagowana w mediach. Będą też wskazane i publikowane dane adresowe stacji kontroli pojazdów, gdzie będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie i stan świateł.

Dlatego też zwracamy się do Państwa z zapytaniem, czy wyrażacie zgodę na wzięcie udziału w akcji i umożliwicie na swoich stajach kontroli pojazdów bezpłatne sprawdzenie stanu i ustawienia świateł w soboty: 3, 10 i 17 grudnia 2016 roku.

 

Jeśli tak, z uwagi na krótki okres czasu, prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia udziału w akcji do dnia 23 listopada 2016 roku włączenie na adres mailowy: biuro@piskp.pl, faksem (22-811-28-78) lub pocztą na adres Izby.

 

http://www.piskp.pl/aktualnosci-wszystkie/662-sprawdz-swiatla-przed-swietami-wspolna-akcja-skp-z-policja

:ok:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zainteresowanych realizowaniem tych celów zapraszamy do przystąpienia do naszej INICJATYWY.
źródło: http://swiatla.its.waw.pl/

 

A moja SKP nic na ten temat nie wie :nook

 

Celem INICJATYWY jest popularyzowanie wiedzy o właściwym dbaniu o światła samochodowe oraz o ich optymalnym użytkowaniu. INICJATYWA pragnie dotrzeć do:

kierowców

serwisantów

diagnostów

producentów

dystrybutorów samochodów i części zamiennych

osób odpowiedzialnych za kontrolę stanu technicznego oraz wszystkich innych.

Do diagnostów chcą dotrzeć? Pewnie do kowala

Do producentów - czas najwyższy :evil:

itd.

 

No ale od lat coś wreszcie :ok

Zobaczymy jak się reklama rozwinie, może Funduszu nie będzie potrzeba na Zapewnienie Prawidłowej Jakości Badań Technicznych, bo świadomość kierowców wzrośnie.

 

Nie wspomnę, że wreszcie dowiedzą się jaką diagności dysponują wiedzą kontrując i wydając werdykt pozytywny/negatywny.

Przepisy określające wymagania dla świateł są skomplikowane i często nieprecyzyjnie określone. I chociaż codziennie każdy z nas używa świateł samochodowych, to ich skuteczność w praktyce nie zawsze jest taka sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jakieś stare wykopalisko .
i widzicie jak to jest ,jak byście zajrzeli http://www.piskp.pl/aktualnosci-wszystkie/662-sprawdz-swiatla-przed-swietami-wspolna-akcja-skp-z-policja to byście widzieli ,że akcja jest świeża i dotyczy sobót w miesiącu grudniu tego roku , no ale lepiej wszystkich osądzać i przy każdej okazji
Do diagnostów chcą dotrzeć? Pewnie do kowala
stosować swoje docinki .
A moja SKP nic na ten temat nie wie
i taki wszech wiedzący taką rzecz przegapiłeś ,aż dziwne :o:o

 

 

i zaraz znów usłyszę -bawi się w wkleiki jak w szkole podstawowej .. ,ale jak nie jesteście za takimi akcjami to napiszcie - bo to zmarnowany czas ,bo to nie zarobione pieniądze - czy wszystko trzeba przeliczać w taki sposób czy pokazać ludziom służymy pomocą aby choć trochę poprawić bezpieczeństwo i podejście społeczeństwa do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub pocztą na adres Izby.

 

Jak najbardziej popieram, ale jako, że jestem uczulony na wszelkiej maści cffaniaków biznesowo podłączających się pod różne akcje, to mam małe zastrzeżenia:

 

- dlaczego mam zgłaszać się do pisku a nie do np KWP albo KMP ? mam takie małe przeczucie, ze potem będzie medialny szum o wielkim sukcesie pisku, jaką to akcję zorganizowali, przy okazji uzyskując (bez wysiłku, bo w zasadzie większość są to dane ogólnodostępne) komplet danych potencjalnych odbiorców spamu,

- dlaczego nie ma nic o tym na stronach KGP ?

 

to nie jest tak, że jestem przeciwny (u nas cały rok można sobie ustawić światła i zazwyczaj za free), ale dosłownie wali mi tu próbą wyciągania danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byście zajrzeli

Widziałem wcześniej niż wrzuciłeś na forum .

wszelkiej maści cffaniaków biznesowo podłączających się pod różne akcje

Zdaje się że w tle tamtej akcji było jedyne słuszne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama akcja fajna i jestem za , już widzę kolejkę chętnych do gratisowego sprawdzenia i ustawienia świateł , tyko pytanie - co z tymi którzy dowiedzą się , że ich reflektory nadają się na śmietnik , mają uszkodzone silniczki korektorów lub elementy regulacyjne , o " anglikach" nie wspomnę. Wyjadą z tą wiedzą na drogę i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.