Skocz do zawartości

Ustawianie świateł


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjadą z tą wiedzą na drogę i tyle
może przy każdej takiej stacji będzie stał policjant i zatrzymywał dowodziki - jeżeli to wspólna akcja :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przy każdej takiej stacji będzie stał policjant i zatrzymywał dowodziki - jeżeli to wspólna akcja :D
wtedy chętnych do gratisowego sprawdzenia było by

niewielu a i akcja miałaby jakiś sens . Praca dla warsztatów , dodatkowe badanie dla skp

i porządek na drogach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intencja pomysłodawcy "super". Tylko co dalej :? "...polegającej na sprawdzeniu prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach."

-Regulować czy nie regulować i kto to ma robić??

-czy aby na pewno SKP powinny to robić?- pewnie będą robione statystyki (bo ktoś będzie chciał się wykazać) i niech no tylko się okaże ,że 50% miało źle ustawione światła to znów pojadą po diagnostach...

Z dz.u.

4.1.2. Ustawienie

Pomiar ustawienia na ławie pomiarowej za pomocą przyrządów do kontroli ustawienia świateł

 

Są same UI- :? Tak wykonywane są OBT czy żarówki palą się po przeglądzie i przy wymianie zmienia się ustawienie świateł?

 

SKP zrobi przysługę a ktoś używkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, na taką akcję przyjadą raczej ludzie, którym zależy na bezpieczeństwie. Zazwyczaj mają oni zadbane pojazdy. Poza tym statystyki będą bardziej ogólne typu:

- w akcji wzięło udział X SKP,

- Y właścicieli pojazdów skorzystało z możliwości sprawdzenia i ustawienia świateł itp.

Nie pierwsza to akcja z udziałem SKP i jeszcze nikt w podsumowaniach nie "pojechał" diagnostom. Wręcz przeciwnie. Wskazywano, że świadomość kierujących jest zbyt mała i trzeba podobne akcje "uświadamiające" przeprowadzać. Ja jestem za. Bo to jest faktyczne działanie na rzecz poprawy BRD. I bierzmy w tym udział, ocieplajmy wizerunek diagnosty jako specjalisty, który również służy pomocą, a nie tylko wali negatywy. Czekam z niecierpliwością na zapisy umożliwiające kontrolę pojazdu poza BT. Na naszej SKP mamy taką usługę i trochę osób z niej korzysta, w tym duża firma międzynarodowa (w ich przypadku to bardziej usługi związane z analizami technicznymi nowych rozwiązań). Niestety zapisy projektu zmian PORD wrzucają takie sprawdzenie w BT, ale bez wyniku. Dlatego liczę, że jako OSDS zmienimy tą nieszczęsną propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi dostawać coś za darmo, my też. Ale jak trzeba opuścić zderzak lub zdemontować nadkola do poprawienia żarówki to powinno być odpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jast, ale sprawdzenie i wyregulowanie oświetlenia to nie demontaż i montaż żarówki. Nawet w reflektorach, w których dostęp do żarówki jest względnie dobry, wyjęcie jej może być problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, na taką akcję przyjadą raczej ludzie, którym zależy na bezpieczeństwie.

Tacy ludzie przyjeżdżają bez organizowania "akcji" sami od siebie...

Żeby była jasność też jestem za taką akcją tylko żeby ona była zorganizowana od początku do końca z głową przez inicjatora. Nie na za sadzie weźmy się i zróbcie...

Pod przykrywką "bezpieczeństwa" ktoś będzie chciał się wykazać ( a diagnosta zrobi robotę).

Jak planuje taką akcję to znając co diagnosta może na SKP niech się pofatyguje i pouzgadnia szczegóły nawet z Ministerstwem ( przecież też im tak bardzo zależy na bezpieczeństwie) co i jak. Bo potem ktoś życzliwy może zarzucić że diagnosta regulował światła...

A jak nie będzie mógł regulować to co da poinformowanie że musi pojechać na regulację?

Ilu kierowców wyreguluje za opłatą?

Według mnie wszystko musi mieć "ręce i nogi" a nie na "rzucaniu hasła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko musi mieć "ręce i nogi" a nie na "rzucaniu hasła".
Ale to ma ręce i nogi. SKP i diagności są doskonale przygotowani do tego typu akcji. KGP i KRBRD również mają całą akcję przemyślaną, więc nie trzeba Ministerstwa (które skąd inąd zarządza KRBRD), żeby to dobrze zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepisy są przygotowane??
Przepisy to są niejasne w tej kwestii. Z jednej strony mamy działalność regulowaną, ale z drugiej swobodę działalności. Ja nie widzę przeszkód. Zresztą jak już pisałem, mamy taką ofertę na swojej SKP. Tu dochodzi jeszcze jedna ważna kwestia. Dobro społeczne jest ważniejsze niż niejasne regulacje prawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę przeszkód

Ty nie a oni...

 

[ Dodano: 19-11-2016, 10:13 ]

Dobro społeczne jest ważniejsze niż niejasne regulacje prawne.

Dla Ciebie tak ale nie dla nich...

(blokady alkoholowe to też dobro społeczne...ktoś produkuje i montuje za darmo dla naszego wspólnego bezpieczeństwa....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz siedzę trochę w zagadnieniach BRD i powiem Ci, że żadne, ŻADNE przepisy nie są skonstruowane dla faktycznego zapewnienia BRD. Wszystko to fikcja, statystyki itp. Są ludzie, którzy chcą to zmienić i tworzą odpowiednie organizacje, akcje itd. Nawet wśród wysokich funkcjonariuszy Policji można znaleźć takich ludzi. Niestety walka z fikcją nie jest na rękę rządzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyregulowanie oświetlenia to nie demontaż i montaż żarówki

A jak chcesz wyregulować jak masz źle osadzoną żarówkę? Musisz ją wyjąć i obrócić lub osadzić w gnieździe aby była granica światła i cienia i dopiero wyregulować. A co da, że powiesz właścicielowi "Ma Pan źle włożoną żarówkę i proszę poprawić" , na to On "No właśnie po to przyjechałem i popraw mi Pan w ramach akcji". Warsztatu obok nie masz, bo jest tylko sama SKP i żarówek zapasowych czy nowych też nie masz. Sama diagnoza to za mało :-( , musi być od razu leczenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm. Wiedział i aż do akcji czekał :/

Ja bym nie ruszał. Do widzenia. Po akcji proszę na usługę przyjechać. Ma się rozumieć, że płatną. Wymiana żarówki dzisiaj, w niektórym samochodzie, to nie hop byk na kro...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jast, ale zwróć uwagę co obejmuje ta akcja: sprawdzenie ustawienia i regulację oświetlenia. Jak ktoś ma źle włożoną czy spaloną żarówkę, niech to poprawi. A jak przyjedzie ze zmatowionymi reflektorami to będziesz je polerował? Wszelkie czynności wykraczające poza sprawdzenie i regulację niech klient załatwia poza akcją. Ja sobie nie wyobrażam nawet poprawiania żarówki w reflektorze z dobrym dostępem, gdy za plecami stoi 10 innych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda akcja, która poprawia bezpieczeństwo na drodze jest dobra. U nas na SKP zawsze dokonujemy sprawdzenia pojazdu na życzenie klienta (po za badaniem), czasami trafi się dzień, że mamy więcej samych sprawdzeń niż BT (oczywiście odpłatnych). Ustawienie świateł zawsze w gratisie (pod warunkiem, że się da - w przeciwnym wypadku na warsztat obok, w celu wymiany, poprawnego montażu). Przy pomocy policji można osiągnąć zamierzony efekt, ale tylko przy systematycznym czuwaniu stróżów prawa. Jednorazowa akcja niczego nie zmieni, to musi trwać aby ludziom się zakodowało, że jazda ze złym oświetleniem będzie kosztowna. Stojący patrol policji nie reagujący na brak, źle ustawione lub niezgodne oświetlenie daje przyzwolenie do poruszania się takim pojazdom. Nie wyciągając konsekwencji na co dzień nie da dokonać zmiany. Może policja nie jest w stanie zapanować nad tym stanem rzeczy, to może trzeba pomyśleć przy okazji wzmianek o super policji drogowej, aby ITD wspomóc szeregiem diagnostów i pomóc stróżom prawa respektować warunki techniczne na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę co obejmuje ta akcja: sprawdzenie ustawienia i regulację oświetlenia.

 

Właśnie zwracam na to szczególną uwagę.Tylko nie wszyscy jak widać wiedzą o co mi chodzi. Akcja musi być przygotowana od początku do końca. Bo na razie jest tak:

"Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wszyło z inicjatywą przeprowadzenia wspólnej akcji ze stacjami kontroli pojazdów, polegającej na sprawdzeniu prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach."

 

Jest gdzieś mowa o ustawieniu???

http://www.piskp.pl/aktualnosci-wszystkie/662-sprawdz-swiatla-przed-swietami-wspolna-akcja-skp-z-policja

 

Ja się pytam co dalej?? Bo jak na razie to widzę,że akcja służy tylko wykazaniem się kogoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wszyło z inicjatywą
Akcja nosi roboczą nazwę: „Sprawdź światła przed Świętami”. Założenie jest takie

Bo nic nie musi być na żadnych stronach. Dopiero się dogadują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódzka policja sprawdza światła kierowców. Na razie pouczają, będą mandaty Mierzą, pokazują i pouczają – ale już niedługo zaczną karać mandatami. Łódzka drogówka zaczęła kontrolować światła samochodów. Bo niewielu kierowców wie, że oślepia kierowców jadących z naprzeciwka oraz tych patrzących w lusterka wsteczne.

 

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/lodzka-policja-sprawdza-swiatla-na-razie-sa-pouczenia-beda-mandaty,693460.html

 

 

a gdzie spełnione warunki pomiaru - ława pomiarowa i inne .. :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie czynności wykraczające poza sprawdzenie i regulację niech klient załatwia poza akcją.

Opcja jest taka żeby przy okazji zarobić na wymianie żarówek i ustawieniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No w końcu jakąś radiową wzmiankę usłyszałem na falach co to tylko disco polo zapodaje, że w dniach 17 i 18 grudnia można odwiedzić stacje kontroli pod patronatem patronatu i pod patronatem tej wiadomej izby, które to po analizie policyjnych statystyk potwierdzających w stu dziesięciu tysiącach skontrolowanych pojazdów wadliwie funkcjonujące lub braki w oświetleniu pojazdu wzięły się razem do kupy i takie promocyjne sprawdzenie wraz z regulacją zorganizowały. No na bank wraz z regulacją z głośnika padło. I tyle. Koniec komunikatu. Żadnych szczegółów, kontaktów, adresów, ani skąd te stutysięczne statystyki i cisza o policji. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.