Skocz do zawartości

Niezgodna ilość miejsc siedzących


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie odnośnie pierwszego badania pojazdu ciężarowego o nadwoziu furgon w którym zgodnie z brifem powinny być dwa miejsca a faktycznie jest np pięć (ford transit i inne).co powinienem wpisac w dok. ident. w pozycji ilość miejsc. Czy w tym przypadku również obowiązuje zasada z natury, Mam kilka wątpliwości . Zobaczymy co wy na to. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Gdansku jest tak to co w brifie jest swiete ,jak gosc zarejestruje furaka to wtedy moze przejechac na zmian ilosci miejsc inaczej futaka nie zarejestruja bo w brifie byly 2 miejsca

 

pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rej jest z natury , piszesz co widzisz , a dokumentami można się tylko posiłkować , co Ci to da że w brifie będą opny np 185/ 70 r 15 a koła będa inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie należałoby najpierw sprawdzić podstawiając dane do znanego wzoru czy spełniona jest nierówność bo jednak fabrycznie pojazd wyszedł 2. 3. oisobowy. głównie chodzi mi o to czy przepisy związane ze zwiększaniem ilości miejsc w pojazdach już zarejestrowanych należy stosować w przypadkach jak wyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojazdach już zarejestrowanych jest inaczej , nalezy dokonać zmian konstrukcyjnych odnośnie ilości miejsc,a na pierwszej piszesz co widzisz bo np. w dokumencie Włoskim nic nie znajdziesz i co wtedy napiszesz ?a wiesz jak to jest z autami w Niemieckich Auto Hausach , przekładaja co się da , w Transicie było wyraźnie widać że po prawej stronie był fotel na 2 osoby, a wstawili jedno osobowy , a tamten kupił nasz rodak , i zamontował do swego Transita którergo nabył z siedzeniem pojedynczym , a potrzebował mieć kabinę na 3 osoby ,no i w brifach już nic nie pasuje, pozdejmowane haki holownicze które sa wpisane do brifu , inne opony, nawet potrafia przerobić brif np z PKW na LKW bo LKW ma lepsze zainteresowanie, a widzisz że nigdy nie miał stałej przegrody, i co dokumenty ? nic pisz co widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WIESŁAW rozwiałeś moje wątpliwości.bardzo się cieszę że dzięki takiemu forum mogę uzyskać informację od doświadczonych diagnostów do których niewątpliwie należysz. jeszcze raz dzięki.Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - istnieje taka instytucja jak POMÓGŁ - proszę z niej korzystac przy korzystaniu z forum !!

 

Będzie wiadomo, kto z nas udziela najbardziej fachowych porad !!

 

Ps. Chodzi mi o przycisk w lewej, dolnej częsci postu - widziany jest jedynie przez AUTORA WĄTKU ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie można przyjmować tylko ilości miejsc z natury!!!.Musi być zgodność z dokumentami (brief) np:VW Transporter s. osobowy w briefie:9 miejsc. Klijent przyjeżdża z 5 miejscami bo brakuje mu czterech foteli i co rejestrujecie go na 5 miejsc ?

Jest to absolutnie zabronione - pojazd jest niekompletny.Pamiętajcie również że zmiana ilości miejsc jest zmianą konstrukcyjną!!!.Teraz nie dziwię się że klijencji nie wracają spowrotem do mnie na poprawkę tylko jadą do innej SKP i rejestrują VW Transporter osobowy na 5 miejsc!!!!! To samo dotyczy dokładania ilości miejsc.

Zachodniopomorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.można porównać dostępność fabrycznych punktów mocujących fotele,pasy bezp.

Aby uznać miejsce siedzące za niedostępne do użytkowania ,jego punkty kotwiczenia powinny być przez producenta poj.zaspawane lub osłoniete pokrywami niemożliwymi do usunięcia za pomocą normalnie dostępnych narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem "pacjenta" na pierwsza rejestracje [vw] mial w brifie na 9 miejsc a faktycznie mial 5 miejsc , wiec sie go pytam ile chce mic w dowodzie , bo jak 9 ,to prosze zamontowac siedzenia .On chce na piec i tak wepisalem . Potem byl telefon z Wydzialu ze sie nie zgadza z brifem ,to potwierdzilem ze na zyczenie klienta jest 5 . I na tym moja rola sie zakonczyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by klijent chciał na 2 miejsca też byś potwierdził.My nie jesteśmy od spełniania życzeń gości tylko od sprawdzania zgodności z warunkami technicznymi pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka ciężkich spraw. Omawiany temat wymaga zastanowienia więc proszę o czas jak w temacie gazu. :cry: Poproszę mojego szefa może udzieli odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z drugiej strony: samochód z niemiec LKW, papierach 8 osób a przez wzór nie przechodzi ?

I co teraz, zgodnie z brief?

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Moim zdaniem jednak przede wszystkim spis z natury. Nawet jeśli jest w obcym dokumencie wpis - ciężarowy - to sprawdzam, czy jest on ciężarowy w świetle naszych przepisów. Nie będę się przecież zastanawiał jakie warunki musiał spełniać w tym czy innym kraju. przede wszystkim zgodność z "naszymi" przepisami. A swoją drogą ta ilość miejsc siedzących na życzenie, hm, ciekawe, ciekawe. Jednak Polska to ciekawy kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Małe pytanko-Chrysler Grand Voyager,osobowy w austriackim dowodzie 5 miejsc w naturze 7 miejsc oczywiście fabrycznych.Czy wraz z nowymi przepisami nic się nie zmieniło i określamy ilość miejsc z natury?Określiłem 7 i tel.z WK się urywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość miejsc z natury?

Teoretycznie nie możemy wykonywać badań z natury, zabrano wraz z nowymi przepisami taką możliwość i teraz powinien klient wykonać zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie możemy wykonywać badań z natury, zabrano wraz z nowymi przepisami taką możliwość i teraz powinien klient wykonać zmiany konstrukcyjne.

 

Też tak uważam. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określiłem 7 i tel.z WK się urywa.

Mercedes Sprinter-ciezarowy.W DR z zagranicy 2m-ca siedzące,faktycznie orginalnie

fabryczne-3.Tak wpisałem i cisza jak makiem zasiał... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,taka uwaga często piszecie,że WK "łyknął" ,itp,itd,ale to nie oznacza,że jest oki,bo nie ujmując pracownikom WK - tam też pracują ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.