Skocz do zawartości

Niezgodna ilość miejsc siedzących


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

Mercedes Sprinter-ciezarowy.W DR z zagranicy 2m-ca siedzące,faktycznie orginalnie

fabryczne-3

Wynik -"N" -niezgodność zapisów w DR ze stanem faktycznym.Poświadczyłeś nieprawdę? ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DR z zagranicy, zwłaszcza niemieckim często w S1 są 2 miejsca, w objaśnieniach poniżej ta ilość jest jakby ujęta w widełki do wyboru od 1-3. Jeżeli tak było to wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik -"N" -niezgodność zapisów w DR ze stanem faktycznym.

 

A czemu od razu N? Po prostu badanie z opisem zmian dodatkowo obecnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes Sprinter-ciezarowy.W DR z zagranicy 2m-ca siedzące,faktycznie orginalnie

fabryczne-3.Tak wpisałem i cisza jak makiem zasiał...

Po prostu badanie z opisem zmian dodatkowo obecnie... :)

 

Migi60 nie wspomniał ze wykonał " pozmianowe" :P

 

Czy na wszystkie niezgodności DR(zagranicznego) z stanem faktycznym możemy zrobić pozmianowe na badaniu okresowym przed pierwszą rejestracja?? oczywiście mając na uwadze zgodność z ustawami

- i czy musimy??? -PKT15 Odp MI -w przypadku stw.rozbieżności innych danych pojazdu np masy, naciski......jeżeli te parametry są zgodne z war.tech wynik BT jest pozytywny,a rozbiezności wpisane w rubryce "uwagi" sa przedmiotem weryfikacji przez organ rejestrujący(bez pozmianowych)

 

 

Mam wrażenie że okresowe "zwykłe" a okresowe"przed pierwszą rej" to inne badania (na okresowym przed.. moożna bez tablic i też "P"??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właśnie ten pkt 15 odp.MI skłonił mnie do określenia w "moim"Chryslerze siedmiu miejsc.Jak sprawa się zakończy to Wam napiszę.Pozdro i dziękuję za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI nie pomyślało wydając 155 i teraz mamy to co mamy, ponieważ nie możemy wykonywać badań z natury to niezgodność danych jest powodem do N, ponieważ nie wiemy czy jest to pomyłka w zagranicznym DR czy nie a przypadek jak wyżej kwalifikuje się do pkt 3 w tabeli 3 identyfikacji pojazdu 1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie różnica miejsc w stanie faktycznycznym - można zrobić zmiany konstrukcyjne i badanie okresowe z wydaniem Dip-u :x (Oczywiście z odpowiednimi dokumentami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie różnica miejsc w stanie faktycznycznym - można zrobić zmiany konstrukcyjne i badanie okresowe z wydaniem Dip-u :x (Oczywiście z odpowiednimi dokumentami)

 

Dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zrobić zmiany konstrukcyjne i badanie okresowe z wydaniem Dip-u

Zaraz,zaraz...coś mi tu do końca nie pasuje..Owszem wspaniałe dzieło naszych wodzów

z MI cos tam troche znam ale jakie znowu zmiany konstrukcyjne..??? :razz:

Przeciez ten czlowiek-klient nic w tym samochodzie nie zmienił,on go w takim stanie

kupił i tylko chce go zarejestrowac.... :razz: Do kogo on ma iść zeby mu wystawił f-rę

/takich raczej nie brakuje ;) / na te szumne zmiany konstrukcyjne...????

Bo jak się nie mylę to f-rą taką w WK musi się okazać/coś się zmieniło w tym temacie-

moze jednak jestem" niedouczony" :-( / Tak więc albo mój WK toleruje moje naginanie

prawa albo inaczej to wszystko interpretuje...???? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura jest potrzebna tylko tylko przy zmianie rodzaju... a w DR na pewno, być może poza polem S1, nie było adnotacji że liczba miejsc do wyboru od 1 do 3? To bardzo częste w niemieckich dowodach, choć w sumie nie jestem pewien co oznacza, czy poszerza zakres pola z liczbą miejsc, w które można wpisać dowolnie na żądanie właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten czlowiek-klient nic w tym samochodzie nie zmienił,on go w takim stanie

kupił i tylko chce go zarejestrowac....

Tylko, że ten człowiek kupując nie sprawdził, że ma ilość miejsc niezgodną z dokumentem, na pocieszenie nie on pierwszy i nie ostatni ale skoro zdecydował się kupić coś takiego to nich teraz nie dziwi się, że w naszej kochanej ojczyźnie nie wszystko można załatwić w sposób życiowy i przyjazny klientowi...

Tak więc albo mój WK toleruje moje naginanie

prawa

A nie powinien, ponieważ stąd biorą się takie rzeczy, że tam to Ci zarejestrują a tam już niestety nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten czlowiek-klient nic w tym samochodzie nie zmienił,on go w takim stanie

kupił i tylko chce go zarejestrowac.... :razz:

 

A co to ma do rzeczy? To zmiany konstrukcyjne sa tylko wtedy jak wykonuje je właściciel sam, a jak odkupuje od kogoś przebudowany pojazd to już nie?

 

Badanie po zmianach ma polegać na ich ocenie z przepisami i opisaniu. Masz DR, masz stan faktyczny i oceniasz co zmieniono. Z autem zarejestrowanym w Polsce będzie identycznie.

 

Bo jak się nie mylę to f-rą taką w WK musi się okazać

 

Nie - w opisanej sprawie nie. Winerek już Ci odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Tak jak napisał "blakop" pojazd zarejestrowany w Polsce Kia Carnival jako ciężarowy 5 osobowy, na badanie zajeżdża jak 7, ja mu N. Po dwóch dniach jest ponownie w wersji 5 osobowej z kratką i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem, próbowałem klientowi wytłumaczyć że lepiej byłoby zmienić ilość miejsc w dowodzie, jeżeli ma zamiar jeździć z wszystkimi fotelami, ale to dla niego zbyt dużo załatwiania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak po badaniu okresowym załozy 7 i go chwyci ITD co oni na to powiedzą ,klient powie ze na badaniu miał 7 bo tak to przewaznie bywa i znow winny diagnosta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak po badaniu okresowym załozy 7 i go chwyci ITD co oni na to powiedzą ,klient powie ze na badaniu miał 7 bo tak to przewaznie bywa i znow winny diagnosta?

jarek1, - nie tak szybko bo...

Tak jak napisał "blakop" pojazd zarejestrowany w Polsce Kia Carnival jako ciężarowy 5 osobowy, na badanie zajeżdża jak 7, ja mu N.
Badanie poprawkowe, do kasy 20 zeta i pieczątka w DR.

pozostaje ślad po badaniu na SKP i diagnosta czysty jak łza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.