Skocz do zawartości

Foto-przestroga


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

stacje kontroli powinny mieć możliwość, świadczenia odpłatnie, dodatkowej, dobrowolnej kontroli pojazdu w zakresie wskazanym przez posiadacza pojazdu

:ok

 

A nie mają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • markes30

    8

  • S.K.P-POZNAŃ

    6

  • Psuj

    4

  • Qnick

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

A nie mają ?

Przyjeżdża klient z następującym pytaniem:

Jadę z rodziną na ferie w góry chciałbym sprawdzić hamulce i amortyzatory?

Jakie badanie wykonasz ile pobierzesz? Załóżmy (dla ułatwienia), że akurat jest kontrola WK+ TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ;) chciałbym tak trafić.

Wystawiam fakturę -"serwisową " spr amortyz-30zł ,spr ham-20zł.

sprawdzam- informacja do klienta i co- kara .Za co? :) Za dbanie o bezpieczeństwo??

Mamy jeden przyrząd do amorów w firmie i to na SKP ,to co mam do konkurencji :evil: jechać aby je sprawdzić :cry:

 

Markes nie wiem jak tam w Łodzi ,ale w Poznaniu jest raczej normalnie :P Mówimy o nadzorze 8)

U nas nie pękają przed ....... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak tam w Łodzi ,ale w Poznaniu jest raczej normalnie :P Mówimy o nadzorze 8)

Ja tam nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy (dla ułatwienia), że akurat jest kontrola WK+ TDT.

 

Panowie. Powiedzmy sobie szczerze. Jeśli ktoś w protokół pokontrolny wpisuje jakieś zastrzeżenia to powinno to być z podaniem podstawy prawnej. Wtedy możesz się do takiego protokołu ustosunkować, dać sprawę do prawnika itd.

 

Więc niech wpiszą to, ale z odpowiednią podstawą prawną. Bo do TDT chyba naszło trochę "świeżaków" i za wszelką cenę chcą się wykazać. Ogólnie ujmując - jakość kontroli TDT spada na psy...

 

Wystawiam fakturę -"serwisową "

 

Tak samo. i niech mi udowodnią, że nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do TDT chyba naszło trochę "świeżaków" i za wszelką cenę chcą się wykazać. Ogólnie ujmując - jakość kontroli TDT spada na psy...

 

No u mnie jak zaczęli 3 lata temu kontrolę pierwszą to też nie było za wesoło, ale się "dotarli" i w tym roku było bez uwag :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiam fakturę -"serwisową " spr amortyz-30zł ,spr ham-20zł.

A jakie rozwiązanie widzisz dla SKP, która nie jest przy serwisie lub warsztacie?

Postuluję jedynie o to by na każdej SKP posiadacz pojazdu mógł legalnie (bez sądów i uwag w protokołach pokontrolnych) sprawdzić stan techniczny poszczególnych układów pojazdu. Moim zdaniem wystarczy do działu 2 cennika dodać: " Ponowne sprawdzenie lub sprawdzenie na wniosek posiadacza pojazdu, mechanizmów i zespołów w pojeździe........ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie rozwiązanie widzisz dla SKP, która nie jest przy serwisie lub warsztacie?

Dużo zależy jeszcze od tego jaka działalność jest wpisane w regonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie rozwiązanie widzisz dla SKP, która nie jest przy serwisie lub warsztacie?

 

Jesteś właścicielem i ustalasz ceny za sprawdzenia powiedzmy "nie urzędowe" :P

i niech mi udowodnią, że nie mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoją przed SKP policjanci i kręcą film z tego co wjeżdża na stację. Za tydzień proszą o dostarczenie wydruku z rejestru. Na wydruku z rejestru masz 10 pojazdów na filmie i 12 w rejestrze. Dla czego mam się tłumaczyć, że coś tylko sprawdzałem. Ja chciał bym móc w tym kraju dbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego legalnie bez stresu i głupich tłumaczeń przed różnymi służbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydruku z rejestru masz 10 pojazdów na filmie 12.

 

Tłumaczył byś się gdyby było odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydruku z rejestru masz 10 pojazdów na filmie 12.

 

Tłumaczył byś się gdyby było odwrotnie...

A jeżeli wpadłeś na pomysł aby wykonać badanie, a nie wpisać do rejestru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczył byś się gdyby było odwrotnie...

Niekoniecznie, skoro obecnie każde badanie musi zakończyć się wpisem do rejestru, "markes30" ma tu rację,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro obecnie każde badanie musi zakończyć się wpisem do rejestru, "markes30" ma tu rację,,,

 

Ale to nie było badanie urzędowe tylko sprawdzenie i na to masz odpowiednia fakturkę np.na spr hamulcy 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydruku z rejestru masz 10 pojazdów na filmie 12.

 

Tłumaczył byś się gdyby było odwrotnie...

 

Takich to już wszystkich wyłapali. Teraz właśnie próbują ścigać tych co sprawdzają pojazd na SKP a nic nie wpiszą do rejestru.

 

[ Dodano: 09-05-2013, 12:35 ]

Ale to nie było badanie urzędowe tylko sprawdzenie i na to masz odpowiednia fakturkę np.na spr hamulcy 20zł

Możesz mi wskazać podstawę prawną dla takiego badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich to już wszystkich wyłapali

 

To chyba u Ciebie bo u mnie żyją i "pracują" sobie w najlepsze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszesz takie rzeczy to podaj chociaż miasto. Pozbędziesz się problemu w ciągu pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech jeden drugiemu nie szkodzi :(
rurek, ale niech ta zasada działa w dwie strony i będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wskazać podstawę prawną dla takiego badania ?

 

Hola hola, Panie kolego... Póki co obowiązuje zasada, że to winę trzeba udowodnić. Pokaż mi podstawę prawną, że nie mogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech jeden drugiemu nie szkodzi

 

No właśnie.

 

Jak już piszesz takie rzeczy to podaj chociaż miasto. Pozbędziesz się problemu w ciągu pół roku.

 

Po co, niech dalej tak robią, na nich też przyjdzie pora i poczytamy z gazetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co, niech dalej tak robią, na nich też przyjdzie pora i poczytamy z gazetach.

To dla czego tego zdania nie zamieściłeś w poprzedniej wypowiedzi tylko wszystkim diagnostom robisz czarny PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech jeden drugiemu nie szkodzi

 

No właśnie.

 

Jak już piszesz takie rzeczy to podaj chociaż miasto. Pozbędziesz się problemu w ciągu pół roku.

 

Po co, niech dalej tak robią, na nich też przyjdzie pora i poczytamy z gazetach.

 

Koledzy to po co ta cała dyskusja w temacie

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12418&postdays=0&postorder=asc&start=570

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30 napisał/a:

Możesz mi wskazać podstawę prawną dla takiego badania ?

 

 

Pokaż mi podstawę prawną, że nie mogę?

 

Art. 83. 1.227) Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów.

Czyli własciciel wnioskuje o badanie tech.-kasa(u mnie tak jest ,żadnych wędrowniczków :-o )-wykonanie-wynik-wpis w rejestr i ok! :)

Właściciel chce sprawdzenia hamulcy,kasa-sprawdzenie-wynik-ok :lol:

 

Czy pisze gdzieś w PoRD że w SKP wykonuje się -TYLKO badania techniczne??

Nie można nic regulować ;) (oprócz ciśnienia w oponach ),ani naprawiać.

 

Czy ktoś się podejmie interpretacji prawnej :P że nie można nic sprawdzic na SKP ?? z zacytowaniem odp.przepisów.Podyskutować warto :-D

 

A darmowo,promocyjnie, dodatkowo bo nie muszę obowiązkowo, sprawdzam na bt sprawność amortyzatorów -mogę czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pisze gdzieś w PoRD że w SKP wykonuje się -TYLKO badania techniczne??

 

Nie, mało tego PKD dla SKP to - 71.20B Pozostałe badania i analizy techniczne.

 

Więc nie tylko badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.