Skocz do zawartości

Fotoradary bezprawne !


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiać się można, ale ciekawe co byś powiedział jakby w ciebie wjechał ktoś kto przekroczył prędkość i nie zapanował nad pojazdem, a byłby nim ten który został kilometr wcześniej pouczony za to wykroczenie :?: Przekroczył bo wiedział, że i tak jak go złapią to pouczą :evil: Czy dalej podtrzymujesz swój śmiech :?:::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    16

  • JANUSZ60

    12

  • Jacdiag

    9

  • Norbert Jezierski

    8

Im mniejsze pole do wieloznaczności i uznaniowości, tym mniejsze pole do ewentualnej korupcji. Dura lex, sed lex ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dalej podtrzymujesz swój śmiech :?:::D

Jak najbardziej ,bo jakbyś przytrzymał na drodze kierowcę ciężarówki kilka godzin,i puścił mu jakiś filmik szkolący:wynik, zawalony kurs(trzeba płacić za nieterminową dostawę),na pewno by wolał zapłacić mandat.Ale to takie gdybanie.

 

A ten śmiech wynika z wyobrażenia miny przewoźnika jak się dowiedział co go trafiło i słów które mogą paść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś przytrzymał na drodze kierowcę ciężarówki kilka godzin,i puścił mu jakiś filmik

Filmik to mu puszczą na doszkoleniu, gdzie będzie zbijał punkty, które mu doszły :evil:

 

Poza tym osobiście nie zajmuje się trzymaniem suszarki w rękach. Wyrażam jedynie swoje zdanie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to skąd wytrzasnąłeś to stwierdzenie: to policjant powinien rozróżnić wielkość zagrożenia

 

Z życia kochany, i miałem na myśli to, że normalny policjant nie ustawia się z radarem na prostym odcinku drogi, gdzie śladu budynków a tylko tablica "obszar zabudowany".

Ja o życiu a Ty o przepisach (taryfikator, przepisy ogólne). To powiedz mi jak się ma do przepisów sytuacja, gdzie na wsi nie oświetlony (wieczór i w nocy) radiowóz i nagle wyskakujący jak małpa z czerwoną racą policjant przed pojazd od lewej strony, czy takie są przepisy ???

 

Takie właśnie i im podobne sytuacje nazywam pójściem na łatwiznę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co by się działo gdyby za przekroczenie prędkości POUCZAĆ

 

Pouczenie to raczej zbyt łagodna kara, ale kary pieniężne nie uzależnione od dochodu obywatela też nie są sprawiedliwe. 500 złotowy mandat ma zupełnie inny wymiar dla osoby pracujacej za mninimalne wynagrodzenie a inny dla osoby zarabiajacej 10000 zł miesięcznie. Ja proponuję aby za poważne wykroczenia drogowe zatrzymywać uprawnienia do kierowania pojazdem na okres 2-4 tygodni. Kara taka była by dla wielu osób bardziej dotkliwa niż nawet pokaźna kara finansowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ten radar, który może policzyć nawet drobne w kieszeni kierowcy, nie usmaży mózgu jadącemu pojazdem, robiąc przy okazji kontroli mikrofalówkę z samochodu.

Ciekawe jest podejście Skandynawów do kierowcy - wszyscy są przestępcami, tylko trzeba im to udowodnić. Od tego tylko krok do: "Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani." albo" Dajcie mi człowieka a ja znajdę paragraf."

Stare piękne czasy Berii i Stalina wracają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję aby za poważne wykroczenia drogowe zatrzymywać uprawnienia do kierowania pojazdem na okres 2-4 tygodni.

Wymyśl dla nich od razu dotkliwą karę za jazdę bez prawa jazdy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia kochany, i miałem na myśli to, że normalny policjant nie ustawia się z radarem na prostym odcinku drogi

A gdzie mial się ustawić na łuku drogi? To byś dopiero gadał :lol:

gdzie śladu budynków a tylko tablica "obszar zabudowany".

TYLKO tablica...... Hmmm Chyba wiesz co ona oznacza... I wracamy do tego co na początku, czyli do szeroko pojętej kwestii ustawiania znaków.

To powiedz mi jak się ma do przepisów sytuacja, gdzie na wsi nie oświetlony (wieczór i w nocy) radiowóz i nagle wyskakujący jak małpa z czerwoną racą policjant przed pojazd od lewej strony, czy takie są przepisy ???

Chwilę poszukasz i znajdziesz odpowiednie przepisy jeśli Ci zależy. Zresztą nie szukaj poczytaj sobie to:

Zarządzenie Nr 609 KGP w sprawie sposobu pełnienia służby na drogach przez policjantów Znajdziesz tam odpowiedź na pytanie: Dlaczego w tym miejscu, a nie innym.

Poza tym gdybyś jechał wolniej to kontrolujący policjant nie musiałby się tak śpieszyć :D Kwestię Twojego określenia "jak małpka" pozostawię. Jeżeli jesteś uprzedzony to Twój problem.

 

500 złotowy mandat ma zupełnie inny wymiar dla osoby pracujacej za mninimalne wynagrodzenie a inny dla osoby zarabiajacej 10000 zł miesięcznie.

W 100% się z Tobą zgadzam. Kwestię kar są określone taryfikatorem, żeby je zmienić trzeba ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby je zmienić trzeba ......

wprowadzić system mandatów z Finlandii

Finlandia: 170 tys. euro mandatu za zbyt szybką jazdę

2004-02-13, ostatnia aktualizacja 2004-02-13 00:00

170 tys. euro za zbyt szybką jazdę - taki mandat wystawiono w zeszłym tygodniu fińskiemu milionerowi. W Finlandii wysokość mandatu uzależniona jest od wysokości zarobków. 27-letni Jussi Salonoja, który odziedziczył ogromną firmę produkującą kiełbasę, jechał 80 km/godz. na drodze, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 40 km/godz. Tym samym pobił rekord wysokości mandatu ustalony wcześniej przez biznesmena z branży internetowej, który zapłacił 80 tys. euro.

 

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,1913188.html#ixzz15SsPQRJp

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś uprzedzony to Twój problem.

Zapewniam Cię, że nie jest to dla mnie problemem,,,

celowo, czy nieświadomie pominąłeś kwestię nieoświetlonego radiowozu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzić system mandatów z Finlandii

To by było najlepsze rozwiązanie. Już widzę te nagłówki w gazetach:

"Zatrzymano znanego biznesmena za przekroczenie o 200 km/h dozwolonej prędkości. Biznesmen zapłacił mandat. Dziura budżetowa załatana!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznesmen zapłacił mandat. Dziura budżetowa załatana!!!"

Byłoby o tyle sprawiedliwie, że załataliby tę dziurę Ci, którzy ją wcześniej wydrążyli,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli MKK za przekroczenie prędkości o 40km/h = min_v1QcFN0nDvHJUN1WKhTeHeZeTO.jpg ( 690tyś zł)

 

No, ale skoro milioner to ma pewnie lepszy domek ;D

===

Janusz wnikał w temat nie będę. Należy wziąć pod uwagę kilka różnych czynników np. oświetlenie drogi, ustawienie radiowozu itp. Poza tym nie występuję na tym forum jako adwokat swojej profesji. Po prostu wskazuję pewne sprawy na które należy zwrócić uwagę zanim zacznie się kogoś krytykować. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie występuję na tym forum jako adwokat swojej profesji.

No przecież celowo Cię tak szczypię, ponieważ od początku stajesz w obronie swej branży, podczas gdy my się staramy napiętnować chwasty w swoim zawodzie,,,

 

a ten brak włączonego napisu "policja" to nagminne łamanie przepisu rozporządzenia przez Twoich kolegów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno z Tobą dyskutować. Twierdzisz, że nie był włączony napis. Może być tylko jedno wytłumaczenie: spalona żarówka. Dlaczego? Ponieważ przy każdej pracy tzw. suszarki włączony jest silnik w pojeździe, a suszarka podłączona jest pod gniazdo zapalniczki :D W nowych pojazdach przy włączonym silniku włączone są światła postojowe i reklama - napis Policja.

===

Już napisałem o czym mówię. Mam wytłuścić. To proszę:

Po prostu wskazuję pewne sprawy na które należy zwrócić uwagę zanim zacznie się kogoś krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ciebie to było pewnie specjalne wyłączenie silnika i obciążanie akumulatora. Tak się skłąda, że oprócz Fiatów Ducato pozostałe pojazdy mają jak każdy - jeden akumulator. Większość stara się jednak szanować ta baterię.

Pewnie według Ciebie to był uknuty spisek przez policjantów w celu udupienia Janusza i załatania dziury budżetowej. Szkoda gadać. Pozdrawiam. Reszta na p.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Podczas pełnienia służby w sposób statyczny radiowóz powinien być ustawiony

w miejscu bezpiecznym i widocznym dla uczestników ruchu.

 

3. W warunkach niedostatecznej widoczności w radiowozie oznakowanym powinien być włączony świetlny napis "POLICJA".

 

a spalona żarówka = pojazd niesprawny, czyli niezdatny do pełnienia służby,,,

nie wiem jaki masz w tym interes ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W warunkach niedostatecznej widoczności w radiowozie oznakowanym powinien być włączony świetlny napis "POLICJA".

.............. każde slowo jest ważne ........... POWINIEN :D Ja tu nie widzę obligatoryjności.

nie wiem jaki masz w tym interes ,,,

A Ty jaki masz? Jeżeli czujesz się pokrzywdzony zrób tak jak inni - idź do 01 KPP/KWP na skargę. Za plecami to można powiedzieć wszystko. Po złożeniu skargi policjanci z tej sytuacji będą mogli się wypowiedzieć. Ja nie mam takiego obowiązku, mnie tam nie było.

 

Poza tym dla mnie nie zależy na nabijaniu postów i przechodzeniu do następnego poziomu. Także dajmy innym wypowiedzieć się w temacie. Chcesz pogadać to zapraszam na p.w. Dodatkowo bardzo mocno odbiegamy od tematu.

 

a spalona żarówka = pojazd niesprawny, czyli niezdatny do pełnienia służby,,,

Czepiaj się dalej. W końcu sam zacznę ZAUWAŻAĆ spalone żarówki w pojazdach. Poznaj różnicę:

- radiowóz w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza POWINIEN mieć włączony napis POLICJA

- pojazd uczestniczący w ruchu musi mieć wymagane przepisami oświetlenie. Tobie jako specjaliście pewnie nigdy się to nie zdarza. :/ i pewnie Tobie nie można przypisać wykroczenia z art. 88kw :mrgreen:

 

Nie zmuszaj mnie do pisania na publik`u. Chcesz pogadać o dręczącej Cię sytuacji to masz p.w.

 

Tak na koniec. NIEZDATNY to może być byk do pokrycia panny ze swojego gatunku. Radiowóz, pojazd może być niesprawny technicznie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Zarządzenie Nr 609 KGP w sprawie sposobu pełnienia służby na drogach przez policjantów nie jest to PORD. Najprawdopodobniej w przypadku skargi w powyższej sytuacji słowo POWINIEN nie skutkowałoby jakąkolwiek sankcją.

jak dla mnie w PoRD - powinien = musi

Natomiast dla mnie POWINIEN nie oznacza, że MUSI. Chodzi tu o to, że jeśli tego nie zrobi to będzie mniej widoczny, wypadałoby włączyć reklamę, ale nie nakazuje się tego kategorycznie. Gra słów już niejednokrotnie wyszła co niektórym bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn wszystkie zapisy "powinien" oznaczają

wypadałoby włączyć reklamę, ale nie nakazuje się tego kategorycznie.
:shock:

 

 

np

Art. 12.

6. Jeżeli przemarsz kolumny pieszych odbywa się w warunkach niedostatecznej widoczności:

3. światło latarek powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 m.

Art. 61. 1. Ładunek nie może powodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub dopuszczalnej ładowności pojazdu.

 

3. Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia lub wywoływaniem nadmiernego hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag Na tym samym przykładzie co podawałeś. Zauważ kiedy ustawodawca coś wymaga, a kiedy niejako daje do zrozumienia, że coś powinno wyglądać w dany sposób.

6. Jeżeli przemarsz kolumny pieszych odbywa się w warunkach niedostatecznej widoczności:

1) pierwszy i ostatni z idących z lewej strony są obowiązani nieść latarki:

a) pierwszy - ze światłem białym, skierowanym do przodu,

b) ostatni - ze światłem czerwonym, skierowanym do tyłu,

2) w kolumnie o długości przekraczającej 20 m idący po lewej stronie z przodu i z tyłu

obowiązani używać elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom

technicznym, a ponadto idący po lewej stronie są obowiązani nieść dodatkowe latarki ze

światłem białym, rozmieszczone w taki sposób, aby odległość między nimi nie przekraczała 10

m,

3) światło latarek powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 m.

Musi być latarka ze światłem białym z przodu. Z tyłu musi być latarka ze światłem czerwonym... Światło latarek POWINNO być widoczne. Pomyślmy dlaczego ustawodawca nie napisał, że kategorycznie wymaga by było widać z takiej odległości. Kamizelkę musimy mieć, latarkę też, ale czy jesteśmy w stanie zrobić tak by zawsze było widać ją ze 150m? Otóż nie: mgła, opady deszczu, śniegu - na to nie ma mocnych.

Wracając do reklamy, radiowozu. Nie ma tam przymusu, nakazu bycia widocznym. Mówi się, że POWINIEN być widoczny. Dlaczego? Policjant mając wyznaczone miejsce, parkując w rejonie drogi nie może powodować zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, więc staje w takim miejscu by wykonanie czynności było jak najbardziej bezpieczne. Nie zawsze może zrobić to w taki sposób by być widocznym z każdej strony.

Ależ jesteście czepliwi ;) Brodaty nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i odnieść się do każdej sytuacji. :oops: Trudno i darmo. Zachciało mi się pisać na Waszym forum to muszę to znieść :evil: Co najwyżej zamknę się w sobie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.