Skocz do zawartości

Brak tabliczki znamionowej w samochodzie sprowadzonym z zagr


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

ale auto jeszcze nie jest zarejestrowane przecież to na jakiej podstawie ? nie wydadza takiej decyzji

a wynik badania bedzie negatywny ze wzglendu na brak tabliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat może Pan Bogusław nam pomoże??jak Pana zdaniem miało by to wyglądać ?? Moim-negatyw-> akcyza->tłumacz-> zkarbówka-> wydział slierowananie->diagnosta wykonanie zastępczej->badanie poprawkowe->wydział rejestracja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dokładnie tak jak wskazał Pan "Dzidek".

Procedura jak w rejestracji pojazdów. Negatywny wynik pierwszego badania wraz z DIP-em, akcyza, VAT-25, dokumenty własności pojazdu wraz z tłumaczeniem, wniosek i oświadczenie co się stało z tabliczką. Dostaje decyzję kierującą na wybraną przez siebie stację i badanie poprawkowe.

Całość wynika z pkt 1 załącznika nr 1 (Dz. U. Nr 227) oraz art. 66a i 72 Prawka.

Idealnie znacie przepisy.

 

PS1. W takim wypaku nie udowodni właściciel praw do HAK-a, jak tylko z opinią producenta pojazdu.

PS2. Taka sama procedura jest z silnikiem i Vinem - warunek, że odczytane zostanie część numeru.

PS3. Pamiętajcie, że teraz Pan Krzysztof tym, których uzna że pomogli może zapunktować "pomógł" u dołu widzi on ikonkę obok profilu-procedura do której zachęca administrator.

PS4. Jak bym długo nie odpowiadał na jakieś pytania to dajcie proszę znać do działu współpraca z jednostkiami nadzoru albo administratorowi to on do mnie dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie j.w. "negatyw" i procedura nadania ! P.S. wszystkie masy i co za tym idzie tylko od producenta a nie jakies wymysły (D.M.C. przyczepy, naciski na oś, itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tego sie trzymałem: negatyw->skierownie->pozytyw.

 

I posłałem taki samochód do Biłgoraja i się zaczeło:

1. nie mozna zarejstrować "bo wynik negatywny"

2. Nie wiedzieli jak dać skierowanie.

3. jak się dowiedzieli to dali skierowanie spowrotem do mnie chociać nie jestem w ich starostwie.

4. w miedzyczasie zaczeła się inne problemy " z rocznikiem"

 

 

Pomijając fakt ze to było audi za 5 kpln to jeszcze gość smigał tam i spowrotem, 100 km w jedną stronę.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

nie ma co sie przejmowac tym, że w wk nie wiedzą jak sobie z czymś poradzić. To urzędasy robią największy gnój więc niech sami sobie z tym radza. Jeśli chodzi o tabliczkę to sprawa jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.