Skocz do zawartości

zagadka - samochód z USA - VIN a tabliczka


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

samochod sprowadzony z usa numer nadwozia bity jest,tabliczka znamionowa rozni sie od bitego (wszystkie wyklejki na dzwiach bagazniku itp sa takie same ja na tabliczce a jest tych wyklejek z 15 ) i co teraz byscie zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz dokładnie , jaki to samochód , podaj nr nadwozia z tabliczki i z nadwozia , jezeli 6 ostatnich jest zgodne to ich tu nie wpisuj [ tak sie zdaża VW , AUDI ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej pojazdy na rynek USA a z europy mogą mieć te numery troszke inne ! Chodzi o te ich sprawdzanie specjale nr. Ja mam tu takiego VW Jette i miałem ten sam problem. To jest podobnie jak w Fordzie starym z Dieslem był numer Forda i Peugota ! Problem który jest prawidłowy ? Ja osobiście stosowałem Forda oznaczenie ! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy podobne sytuacje tylko, że amerykańskie miały 2 nr VIN i wtedy zaczynały się schody bo może być tylko jeden i 1 tabliczka. A tam był osobno numer VIN nadwozia i osobno nr VIN podwozia. Tylko rzeczoznawca i niech decyduje, który VIN i która tabliczka. Proponuję zanim będzie tabliczka zastępcza upewnić się która jest fabryczna, a które to naklejki. Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie zagadki ciag dalszy nr bity to SAJJNWDW4LP168470 na grodzi silnika tabliczka znamionowa (wyklejka dzwi przod st prawa) nr na wyklejce i w dokumentach

SAJNW4849LC168470

samochod jaguar xjs12 samochod sprowadzony z usa ,ocena techniczna juz jest ale PAN rzeczoznawca nie dostrzegl roznicy,tylko wycenil samochod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

w tym przypadku jest to na pewno samochód wyprodukowany w Wielkiej Brytanii i dla mnie ważniejszy byłby numer nabity na nadwoziu i ty bym się kierował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
No Panowie zagadki ciag dalszy nr bity to SAJJNWDW4LP168470 na grodzi silnika tabliczka znamionowa (wyklejka dzwi przod st prawa) nr na wyklejce i w dokumentach

SAJNW4849LC168470

samochod jaguar xjs12 samochod sprowadzony z usa ,ocena techniczna juz jest ale PAN rzeczoznawca nie dostrzegl roznicy,tylko wycenil samochod

 

Sprawa jest prosta - oznakowanie na rynek amerykański musi spełniać przepisy federalne inaczej pojazd nie zostanie dopuszczony do ruchu i dlatego gdy zostaje sprzedany do USA to ma inny VIN niz gdyby jeżdził w Europie. Różnica pomiedzy tymi numerami wystepuje tylko w członie VDS (znaki od 4do 9) WMI i VIS jest identyczne. Proste rozkodowanie tego VINu:

 

VIN: SAJNW4849LC168470

Year/Make/Model: 1990 JAGUAR XJS

Body Style: CONVERTIBLE

Engine Type: 5.3L V12 EFI SOHC

Manufactured In: ENGLAND

liczba kontrolna : 9

Wniosek:

SAJNW4849LC168470 jest właściwym numerem identyfikacyjnym VIN taki był w dokumentach na plakietce za szybą i federalnej etykiecie bezpieczeństwa (zwanej u nas tabliczka znamionową)

 

Oznakowanie o trści SAJJNWDW4LP168470 nie jest numerem VIN a jedynie oznakowaniem dodatkowym technologicznym które producent wytwarza w sposób automatyczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.