Skocz do zawartości

okresowa kontrola urządzeń będących na wyposażeniu SKP


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Profeska by była jakby w przepisach stało, że na stacji powinna wisieć tablica informacyjna koloru... o wymiarach iks razy iks centymetrów, na której powinna wywieszona być DECYZJA, ZAKRES w formie broszury, TABELA OPŁAT w formie broszury. A tak, to każdy rzeźbi jak potrafi i niestety, ale obraz post-peerelowski jest dość powszedni. Pomijam, że mam sentyment do takich klimatów. Z naciskiem na klimaty, których nie należy postrzegać jako ustrojowy reżim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jast napisał:

Klient chce coś zobaczyć

No wiadomo co , na pewno nie to co wisi na ścianie . Tapeta mistrzowska .

1 minutę temu, Paprock napisał:

na stacji powinna wisieć tablica informacyjna koloru.

Maluj na żółto , będzie git . I tak mało kto wie o co chodzi na tej tablicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlewik też można spotkać i trafić na klasykę instrukcji a'la ikona, a'la obrazek. Formalnie kultowe stacje. :evil:

 

 

Chlewik SKP.gif

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Paprock napisał:

Chlewik też można spotkać

Chlewik , jak..... chlewik ( w takich chlewikach trzymało się  " środki wysoko procentowe " z niezbędnym asortymentem do .........:silent: - małe podejrzenie odkrycia/wpadki z racji chlewika )  ale lampa   " przenośka " :OK: ( dawne czasy......):icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, leski66 napisał:

Chlewik , jak..... chlewik ( w takich chlewikach trzymało się  " środki wysoko procentowe " z niezbędnym asortymentem do .........:silent: 

Czyżby do badania blokady alkoholowej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Logen napisał:

Czyżby do badania

W tych czasach to na " legalu " ( jakby się kto pytał wspomniana blokada alkoholowa przecież ) , ale w tamtych :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie dowiedziałem się jak wygląda praktyka stosowana okresowych przeglądów sprzętów i urządzeń stanowiących wyposażenie kontrolno-pomiarowe SKP a pod metrologie podpadających. :cry:

Poczytam instrukcję Capeleca i zapodam jakąś ściemę. :biggrin:  :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam mi cokolwiek o terminach ustawowych tylko rzekną, że legalizacja ponowna co sześć miesięcy i basta. A mi idzie o to, że taki jeden wpisy w karty co pół roku podobno robi. :silent:

No i niestety ale instrukcja Capeleca potwierdza przeglądzik półroczny okresowy jak i roczny okresowy i dalej zaś półroczny, czyli po 18 miesiącach i tak bez końca... Cały czas o okresowych mowa. Wpisywać to do karty/de-te-er-ki czy się wyluzować?

 

Sytuacja podobna jak z samochodami. Przegląd okresowy... olejowy...  serwisowy... - mniejsza o nazwy - a badanie techniczne z wpisem do dowodu.

 

Aha. Dzwoniłem do legalizatorni i powiedzieli, że legalizacja to nie przegląd, a przegląd to nie legalizacja!

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

można!

nooo,   faktycznie pięknie, ale jedno pytanko, na zdjęciu  tablica wydaje się cała, a gdzie znajdują się pozostałe wymagane rzeczy, tzn. 

 1. kopia zaświadczenia potwierdzającego wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów

 2. wykaz diagnostów przeprowadzających badania techniczne pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziękuję, a co do tego 

22 minuty temu, Paprock napisał:

wpisy w karty co pół roku podobno robi

nie podobno tylko na pewno, mogę jak "niewiernemu Tomaszowi" skan zrobić i jako namacalny dowód tu zapodać jeżeli wola Twoja taka będzie, Panie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spoko, wierzę. Też się z niektórymi sprzętami pałuję. Kiedyś było inaczej i miałem razem przegląd analizatora plus wzorcowanie/kalibrację a osobno legalizację. Teraz legalizację co pół roku urzędowo i zbieżnie (co sześć miesięcy) chwytam się za ściereczkę i powymieniam jakieś tam filterki. Wstyd brudasa do urzędu oddać. W kartę wpiszę przegląd plus legalizacja ponowna, albo tylko legalizacja i gra gitara. 

 

A tu jeszcze jedna wizualizacja biura z naciskiem na tablicę parafialnych ogłoszeń czy tam innych wymagań:

 

 

Biuro SKP.gif

 

 

- można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Paprock napisał:

A mi idzie o to, że taki jeden wpisy w karty co pół roku podobno robi. :silent:

A kto bogatemu zabroni .Filterek wymienił i potwierdził że sprawne czyli szczelne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! I gra GiT-tarra! Porządna robota @smaug! ?

 

@Dario64, zasobność portfela ma tu nic do rzeczy. Idzie o to czy w przypadku analizatora do karty kontroli wprowadzać całą historię, czy tylko to, co wynika z okresowej kontroli?

A co w przypadku jego naprawy - też wklepać do karty?

 

No takie nachodzą mnie dylematy. G... na atomy znaczy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.