Skocz do zawartości

okresowa kontrola urządzeń będących na wyposażeniu SKP


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliśmy w ubiegłym roku komtrolę meteorologiczną i własnie pytali o takowe upoważnienie... co do okresu półrocznego nie mieli zastrzeżen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest m.in. to , jak sprawdzisz pojazd na okresowym i powiesz klientowi że wszystko ok i przystawisz mu pieczątkę do DR , a on uwierzy w to wszystko .
:D:D:D:ok
Mieliśmy w ubiegłym roku komtrolę meteorologiczną

A jaka będzie jutro pogoda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Witam.
Skończyło nam się miejsce na wpisy do kart okresowych przeglądow urządzeń SKP.
Gdzie mogę zdobyć czystą kartę, następne sobie xero.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doryso...wywowałyuję:nausea: tabelki na drugiej stronie. A po drugie, to do każdego sprzętu załączana jest de-te-er-ka, co nie.

Bo wzór karty w naszym rozporządzeniu, to jakoś tak pod koniec 1999 roku widziałem ostatnio. Jak komuś się chce, to może szukać w monowskich wymaganiach dla skp. Oni tam dalej ręcznie kopiowym ołówkiem przez kalkę jadą. :lol:

A po trzecie, to gdzie przepis konkretny, że te karty należy prowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paprock napisał:

to gdzie przepis konkretny, że te karty należy prowadzić

Dz. U. Nr. 40 Poz. 275

§ 14. 1

11. Na stacji kontroli pojazdów powinny znajdować się dokumenty z okresowej kontroli eksploatacyjnej, metrologicznej i dozoru technicznego.

Myślę , że to jest ten przepis " co nie ":icon_wink: Chyba , że znowu  " cosik " pochrzaniłem.
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paprock napisał:

A po trzecie, to gdzie przepis konkretny, że te karty należy prowadzić?

a gdzie jest żeby nie prowadzić?, ostatnia kontrola TDT, pierwsze pytanie inspektora, poproszę karty okresowej kontroli urządzeń, są i co pół roku wypełniane ( że fikcja wszyscy wiemy, oni zapewne też) ale są i wilk syty, i owca cała. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o konkretny przepis na prowadzenie "KART", w sensie "KART", co do których się przyzwyczaiłem i prowadzę je bo tak mi po prostu wygodniej.Bo coś mi się zdaję, że do większości okresowych kontroli sprzętów i urządzeń wykonanych przez serwis, w nie diagnosty "ręcami", serwis wystawia papier, który w pełni wypełni znamiona z przepisu co do przepisu zapodanego przez Kolegę @leskiego66, a sprowadzającego się do słusznego "dokumentu". Co nie! :icon_razz:

 

 

Aha! @Cezary skąd Ci "wypełnianie co pół roku wychodzi"?

A może tak poprosił byś kolegę @leski66 coby słuszny paragrafik na ten interwał wykopał. 

;-)

I nie pytam co zaleca instrukcja. Paragrafu na "co pół roku" oczekuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

skąd Ci "wypełnianie co pół roku wychodzi"?

Jest szansa że się dowiesz ,jak się dokopiesz do DZ.U. w którym był wzór karty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy to na dzień dzisiejszy tylko SKP resortowych?

Rządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji1), Ministra Rozwoju i Finansów2) oraz Ministra Obrony Narodowej
z dnia 16 marca 2017 r.
w sprawie badań technicznych pojazdów sił zbrojnych Rzeczypospolitej polskiej, policji  i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny

 

§ 4. 1. Stacja kontroli pojazdów prowadzi następującą dokumentację:

...

3) karty okresowej kontroli eksploatacyjnej urządzeń lub przyrządów kontrolno -pomiarowych stanowiących wyposażenie stanowisk kontrolnych

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=2ahUKEwi1y4H-ydPeAhWLCSwKHdu_CFUQFjABegQIBBAC&url=http%3A%2F%2Fprawo.sejm.gov.pl%2Fisap.nsf%2Fdownload.xsp%2FWDU20170000577%2FO%2FD20170577.pdf&usg=AOvVaw0a0l_FQW-5HJcbpAN8oo8f

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DARIO64 napisał:

Jest szansa że się dowiesz ,jak się dokopiesz do DZ.U. w którym był wzór karty .

Za parę dni kurant zapieje w Sylwestra o północy i data w kalendarzu przeskoczy i zdaje się, że w 2019 roku to ze dwadzieścia roków minie jak się to rozporządzenie zdewaluowało! 

 

Więc pytam skąd karty, skąd interwały?

 

Ja swoje zapodałem: przyzwyczaiłem się i wedle wytycznych pra-dawnego rozporządzenia dokumentację prowadzę!

 

Bo jeszcze zapytam, czy wedle tego samego pra-dawnego rozporządzenia zostaliście wskazani przez przełożonego do prowadzenia tychże kart, że paluchy w nie wtykacie! :evil:

 

 

Ups! Sorka! Dwadzieścia lat to będzie jak rozporządzenie powstało. Ciut później się zdewaluowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Paprock napisał:

dokumentację prowadzę

a dlaczegóż  prowadzisz jak za pradawnych lat obowiązywało?, ja dlatego, że starej daty jestem i argument przytoczę taki -  bo tak. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę tak jak mi wygodnie, bo w tej kwestii przepisy się poluźniły. Zabrało półroczne terminy, zabrało wzór karty.Poza tym w temacie "karta okresowej kontroli eksploatacyjnej urządzenia SKP" zapodałem resztę: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12196-karta-okresowej-kontroli-eksploatacyjnej-urządzenia-skp/&do=getNewComment

 

 

 

Oczekiwałem Twojej odpowiedzi w stylu: "z przyzwyczajenia pozostało mi co sześć miesięcy, w myśl zasady, że im częściej, to tym lepiej dla urządzeń przecież". ;-)

 

A analizator, a jak analizator spalin u Ciebie wychodzi?

Albo miernik poziomu dźwięku?

Kalibrujesz mikrofon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

Prowadzę tak jak mi wygodnie

A spróbuj nie prowadzić , to :

3 godziny temu, cezary napisał:

ostatnia kontrola TDT, pierwsze pytanie inspektora, poproszę karty okresowej kontroli urządzeń, są i co pół roku wypełniane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Dwadzieścia lat to będzie jak rozporządzenie powstało.

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19990810918

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Ja swoje zapodałem: przyzwyczaiłem się i wedle wytycznych pra-dawnego rozporządzenia dokumentację prowadzę!

Przecież w tym przypadku klasyk obowiązuje jak nic : "Tak wiemy o tym ,ale się to u nas nie przyjęło "

 

1 godzinę temu, Paprock napisał:

czy wedle tego samego pra-dawnego rozporządzenia zostaliście wskazani przez przełożonego do prowadzenia tychże kart, że paluchy w nie wtykacie! :evil:

Jak nie jak tak .Tyle że nie ja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.