Skocz do zawartości

Prawo a ŻYCIE


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Kto mi powie jaki urzędnik, za swoje decyzje odpowiada tak jak diagnosta ? Mogą zniszczyć firme,(Optimus), pozbawić uprawnień,... i co dalej !Czy tylko ci na szceblu mają prawo się mylić ? Dlaczego to nasza społeczność jest tak napiętnowana ? Idąc dalej można te przykłady mnożyć ! Czy to o to chodzi ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - rzadko zadaję sobie takie pytanie ... A szkoda - bo może w tym tkwi problem ? Zobacz, jakie uprawnienia ma aparat skarbowy, a jakie podatnik ! Może te przemiany w Polsce jeszcze przed nami ? Oby ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedności siła !! ;)

 

O ile przyjemniej żyłoby się w Państwi prawa ...

 

Może w USA ? Tam też nie jest za wesoło (wszędzie dobre tam, gdzie nas nie ma) - ale ta mają demokrację na "odrobinę" wyższym poziomie niż u nas ... I inne (często niższe) ceny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna jest w tym że pracujemy w oparciu o bardzo skompilkowany system prawny, sami "diagnosci" też nie są bez winy,ja nie widziałem jeszcze diagnosty któremu cofnięto uprawnienia bo się "pomylił", a urzędnicy też nie mają lekko to tylko z boku tak fajnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma lekko - oni też nie ...

 

Ale żadnego urzędnika nie pozbawia się prawa do wykonywania zawodu na 5 lat - prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnicy mają regularne wizyty policji i prasy jak coś się pomylą i mają no jak by to powiedzieć też dużą odpowiedzialność bo jak coś się w papierach niezgadza a oni zarejestrują to lecą (sam widziałem takie sprawy bardzo nie przyjemne). Wy się odwołujecie, prokuratorzy bawią się w małą szkodliwość czynu a my tracimy pracę dlatego odsyłają do stacji. Zanim jeszcze ktoś coś udowodni prasa z urzędnika robi winnego Jednak u urzędników i diagnostów wpierw udowadnia się winę a później czeka na prawomocność decyzji a w skarbówkach wpierw blokują konta firm a po pięciu latach gdy firma padła i ludzi zwolniono mówią Sąd faktycznie uznał winę urzędu skarbowego ale my (skarbówka) się z tym nie zgadzamy. A co firmę do bankructwa doprowadzili to nikt nie zwróci. Miała być taka ustawa że urzędnicy odpowidają materialnie za swoje błędne rozstrzygnięcia ale nie wiem czy weszła. Też jestem za jak bez powodu komuś cofnę uprawnienia też powinienem za to odpowiadać bo nie można komuś zabierać pracy tylko za pomówienia albo przypuszczenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzednik powinien odpowiadac materialnie za swoje bledy,interpretuje prawa zawsze na korzysc urzedu skarbowego = dlaczego bo ma z tego procent i to jest blad ,powinien interpretowac prawo zawsze na korzysc firmy jezeli jest niejasnosc .Niech spojrzy ile miejsc do pracy zabiera ile osob pozbawia godnego zycia to nie jest tak ze srodki do zycia traca tylko osoby pracyjace w firmie niech pomysli o zonie I dzieciach tego pracownika. Ale jego to g..... obchodzi on cos znalazl i jest ,,pan,, ma pesje wyplacana regularnie i jeszcze do tego dochodzi co prowizja z uwalenia np jednej malej firmy ,ktora byc moze juz sie nie podniesie i zbanczy

 

 

NAJPIERW POMYSL POTEM ZRÓB moje moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie zawsze najłatwiej skazać "małego ". "Duży" ma sztab prawnikow i nikt tego nie rusza, bo się boją ! Wystarczy poczytać prase :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.