Skocz do zawartości

Dokument rejestracyjny pojazdu


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy diagnosta może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej w razie wykrycia przez odpowiednie organa fałszywego dokumentu rejestracyjnego"zagranicznego" pojazdu.

 

teraz mam pytanie do wtajemniczonych: czy niemiecka policja wycina numery nadwozia samochodom skonfiskowanym.i czy wystawiaja na to jakies dokumenty(niby samochód został w ten sposób kupiony za zachodnią granicą).Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy niemiecka policja wycina numery nadwozia samochodom skonfiskowanym

Osobiście niespotkałem się z takim przypadkiem. spotykałem zaiksowane numery fabryczne i nabite "na nowo" takie same na początku numeru i na końcu była rozetka z jakimś symbolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie jest jakimś biegłym w dziedzinie rozpoznawania fałszerstw dokumentów (tym bardziej zagranicznych). Nie ma też obowiązku dokonywania ekspertyz tych dokumentów. Zagraniczny dokument rejestracyjny może ewentualnie służyć diagnoście pomocą przy ustalaniu danych technicznych pojazdu. Często wystarczy do tego ksero zagranicznego "dowodu rejestracyjnego". Rozporządzenie brzmi w tym względzie jasno: "w przypadku badania pojazdu nie zarejestrowanego (a za taki uważa się pojazd jeszcze nie zarejestrowany w kraju) diagnosta wpisuje do RBT i zaświadczeń dane ustalone "z natury" (określa to co widzi). Diagnosta ma wykonać badanie techniczne pojazdu, a nie dokumentów. Owszem - jeśli diagnosta zauważy, że z dokumentem ewidentnie jest "coś nie tak" , powinien odpowiednio zareagować.

Niestety, nie wiem nic o procedurze postępowania Niemców z pojazdami "skonfiskowanymi". Natomiast dwukrotnie spotkałem się z numerami nadwozia nabitymi poza wytwórnią. O dziwo - były to numery o 17 -tu znakach podobnie jak fabryczny VIN. Oczywiście w dokumentach znajdowała się stosowna adnotacja urzędowa.

 

[ Dodano: 04-12-2006, 22:08 ]

I tak jak napisał "TomekD" - stary numer był unieważniony, a nie wycięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta na pierwszym wpisuje dane z natury. Ale chyba nie dotyczy to przypadku gdy jest niezgodność w numerze vin. Miałem kiedyś taki przypadek, na nadwoziu była "1" a w brifie "I"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie jest jakimś biegłym w dziedzinie rozpoznawania fałszerstw dokumentów (tym bardziej zagranicznych). Nie ma też obowiązku dokonywania ekspertyz tych dokumentów. Zagraniczny dokument rejestracyjny może ewentualnie służyć diagnoście pomocą przy ustalaniu danych technicznych pojazdu. Często wystarczy do tego ksero zagranicznego "dowodu rejestracyjnego". Rozporządzenie brzmi w tym względzie jasno: "w przypadku badania pojazdu nie zarejestrowanego (a za taki uważa się pojazd jeszcze nie zarejestrowany w kraju) diagnosta wpisuje do RBT i zaświadczeń dane ustalone "z natury" (określa to co widzi). Diagnosta ma wykonać badanie techniczne pojazdu, a nie dokumentów. Owszem - jeśli diagnosta zauważy, że z dokumentem ewidentnie jest "coś nie tak" , powinien odpowiednio zareagować.

Niestety, nie wiem nic o procedurze postępowania Niemców z pojazdami "skonfiskowanymi". Natomiast dwukrotnie spotkałem się z numerami nadwozia nabitymi poza wytwórnią. O dziwo - były to numery o 17 -tu znakach podobnie jak fabryczny VIN. Oczywiście w dokumentach znajdowała się stosowna adnotacja urzędowa.

 

[ Dodano: 04-12-2006, 22:08 ]

I tak jak napisał "TomekD" - stary numer był unieważniony, a nie wycięty.

 

 

Dokladnie, w Niemczech jezeli VIN ulegnie zniszczeniu wyniku wypadku itp. to Dekra nabija poprzedni numer nadw. przed i na koncu numeru nabijaja jeszcze swoje znaczki, a w briefie wpisuja stosowne adnotacje.

Mielismy juz u siebie przypadki pojazdow zakupionych w Niemczech, ktore byly skonfiskowane za przemyt, lub inne przekrety, ale nigdy nie spotkalem sie zeby numer nadw. byl wyciety :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.