Skocz do zawartości

Alkomat na obowiązkowym wyposażeniu samochodu


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce na obowiązkowym wyposażeniu każdego samochodu może znaleźć się alkomat. Chce tego LPR. Zdaniem partii, dzięki temu rozwiązaniu mniej pijanych kierowców zdecyduje się zasiąść za kółkiem - informuje "Życie Warszawy".

 

- Wśród wielu kierowców wciąż panuje, niestety, błędne przekonanie, że jeśli np. piło się wieczorem, to rano jest się już trzeźwym, albo iż po małym piwie można bez ryzyka zasiąść za kierownicą - mówi poseł LPR Arnold Masin.

 

- Gdyby na wyposażeniu każdego samochodu znajdował się alkomat, wielu tak myślących kierowców przekonałoby się, że jest w błędzie. Nie usiedliby za kółkiem, obawiając się, że spowodują wypadek lub stracą samochód za jazdę po pijanemu. Poza tym przed sądem nie mogliby się już tłumaczyć, że nie wiedzieli, iż są pijani - dodaje rozmówca "ŻW".

 

Poseł zapowiada, że zwróci się do ministra transportu z sugestią, by ten wpisał alkomat na listę obowiązkowego wyposażenia pojazdów. - Problem pijanych kierowców trzeba kategorycznie rozwiązać. Inicjatywa mojego partyjnego kolegi to jeden z pomysłów w dobrym kierunku - dodaje wiceprezes LPR Sylwester Chruszcz.

 

Co o tym myslicie :?: koledzy diagnosci i nie tylko :D

 

Znowu sie zacznie:czy alkomat tej marki jest wiarygodny ,czy ma atest itp..................

 

koszt "alkomatu kierowcy "powyżej 100 zł

 

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3768632.html?skad=rss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka komentarzy internautów do tego tematu:

 

1. A ja jestem za, alkomat przy każdym siedzeniu ...... w poselskiej ławie.

Autor: masochista

Data: 02.12.06, 10:48

 

2. tak i jeszcze ołtarzyki z jezuskiem.....co dzień to bardziej kretyńskie pomysły. Oczywiście alkomaty z firmy jednego z Pisu... Ręce opadają

Autor: orzel34

Data: 02.12.06, 10:07

 

3. Kto zarobi na samochodowych alkomatach? Sama idea bezalkocholowych kierowców bardzo mądra, ale realizacja (wszyscy kupować pod przymusem) delikatnie mówiąc jest kretyńska (co się dziwić to pomysł LPR) i korupcjogenna (ktoś na tym by duuuużo zarobił).

Alkomaty tak ale wszystkim którzy kiedyś prowadzili na podwójnym gazie lub mają

problemy z alkocholem (np znaczna część Młodzi Weszpolskiej).

Autor: inquisition

Data: 02.12.06, 12:27

 

Komentarzy pod wskazanym postem jest mnóstwo i można je sobie poczytać.

 

Uważam, że prawo poszło w dobrym kierunku uznając jazdę pod wpływem alkoholu za przestępstwo a nie wykroczenie. Nie powinno się na tym poprzestać i odbierać dożywotnio prawa jazdy takim osobom, gdy spowoduje wypadek z udziałem rannych albo zabitych albo chociaż na kilkadziesiąt lat szczególnie wtedy, gdy podczas rutynowej kontroli drogowej policja stwierdzi alkohol alkomatem.

 

Prawo powinno iść dalej, gdyż tacy alkoholicy mimo, iż sąd zabiera okresowo na rok prawa jazdy jeżdżą dalej i znowu są zagrożeniem mimo, iż mają zatrzymane prawa jazdy. Można konfiskować auta lub je deponować, wysyłać na przymusowy odwyk lub ograniczać prędkość.

 

Przykro mi ale nie mam żadnej tolerancji dla kierowców pod wpływem alkoholu za kółkiem :evil: . Przecież oni mogą zabić na jezdni własną rodzinę a potem zgrywając skruchę powiedzą że nic nie pamiętają bo pili. Trzeba było myśleć zanim się wypiło. Są taksówki, które mogą odwieźć do domu.

 

No ale, czy obowiązkowe alkomaty w samochodach to dobre rozwiązanie? Cóż, nie wiem co o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.