Skocz do zawartości

jaki termin następnego badania?


azot14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    16

  • S.K.P-POZNAŃ

    11

  • Tomek D

    11

  • Regan55

    10

Jak widać temat jest bardzo trudny i rozwiązania zdaje się poki co nie znajdziemy, pozostaje chyba czekać na lepsze czasy i dostosować się do wymagań lokalnej "władzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminy powinno się wyznaczać tak jak opisał markes 30 , ale ja nie patrzę w kalendarz następnego roku [ bo nie zawsze jest osiągalny ] , tylko wpisuję datę na rok , bez względu na dzień zakończenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie patrzę w kalendarz następnego roku [ bo nie zawsze jest osiągalny ] , tylko wpisuję datę na rok , bez względu na dzień zakończenia badania.

ja też tak robię. Program informuje mnie jeżeli data następnego badania wypadnie w sobotę lub niedzielę ale nigdy z tego powodu nie zmieniłem jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w d. rej. wyraźnie pisze - następne badanie techniczne do dnia... . Myślący człowiek, jeżeli termin się kończy np. w niedzielę, to powinien przyjechać wcześniej. Nigdzie nie pisze przecież, że badanie MUSI być wykonane ostatniego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Samochód osobowy sprow. z Francji I rej.05.2009r w DR TNB 05.2013r, co piszecie w zaświadczeniu ??? wg DR (licząc że WK obetnie) czy 05.2012r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rej.05.2009r w DR TNB 05.2013r, co piszecie w zaświadczeniu ???

Na 2 lata od dnia wykonania OBT .... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, bo robię tylko ustalenie danych...

 

właśnie miałem na myśli, co zaznaczacie w rejestrze przy ustaleniu danych bez OBT,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 lata od dnia wykonania OBT

 

Miałem w ostatnim okresie DR z takimi wpisami np.:

 

1. data Irej-02.4.2007 ,ntb 02.4.2010 pierwsza rej w Polsce 07.12.2007

 

 

 

Chodzi o to że w wielu DR są dopełnienia powyżej dwóch lat

 

- jaki wpisujecie ntbt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że w wielu DR są dopełnienia powyżej dwóch lat

W tym przypadku było jeszcze robione po "staremu"czyli dopelnienie do 3 lat..

jaki wpisujecie ntbt??

Dopełnienie do 5 lat tj.tnbt-02.04.2012r....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód osobowy sprow. z Francji I rej.05.2009r w DR TNB 05.2013r, co piszecie w zaświadczeniu ??? wg DR (licząc że WK obetnie) czy 05.2012r

 

Niestety Panowie, ale w 99% przypadków diagności dopełniają do trzech lat w takim przypadku... Jest to logiczne - aczkolwiek kompletnie nieuzasadnione i nie oparte na przepisach. Jeśli taki pojazd z jakichś powodów musi mieć badanie okresowe, to na dwa lata moi drodzy. A jeśli tylko ustalenie danych to w ogóle nie określacie terminu.

 

Aczkolwiek jest to głupie...

 

Bo teraz zobaczcie taki przykład który ostatnio prezentowałem.

 

Dwa identyczne auta - nówki. Jedno stoi w salonie w Berlinie, drugie w Warszawie. Jako auta testowe, salony rejestrują je na siebie. Po miesiącu chcą je sprzedać. Jesteśmy w UE, swoboda przepływu towarów i usług, strefa Schengen itd. więc ja mam akurat taki kaprys, że chce sobie kupić to auta z salonu w Berlinie. Mój kolega zaś pojedzie kupić to auto z warszawy. Wydawałoby się, że w obecnym stanie prawnym pojazdy są w identycznej sytuacji - różni je tylko miejsce zakupu. Ale tu zaczynają się schody. Bo o ile mój kolega przerejestruje autko na siebie i to wszystko, to ja będę niestety w określonych sytuacjach poddać je badaniu (przed wywozem pojazdu z Niemiec muszę je wyrejestrować, a dla takich pojazdów spora część WK nie uznaje zagranicznych OBT - bo tak niestety skonstruowano przepisy; może to tez być ciężarówka, bez informacji o OBT w DR np.). I to badanie będę miał na dwa lata. Czyli po miesiącu już i tak z przyczyn administracyjnych muszę mieć badanie. Za dwa lata pojadę na następne badanie - bo inaczej terminu wyznaczyć nie można...

W efekcie ja po dwóch latach od rejestracji będę miał już za sobą nie tylko pierwszą, ale i drugą wizytę na SKP, podczas gdy mój kolega z tym autem z warszawy na swoja pierwszą wizytę na SKP będzie miał jeszcze rok :) Gdy spotkamy się tam za rok on będzie na pierwszym OBT. Ja na trzecim. Rzeczywiście o to niby chodziło? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla takich pojazdów spora część WK nie uznaje zagranicznych OBT

To jest przyczyna tego paradoksu o którym piszesz.

Co może w tej sprawie zrobić SKP? Właściciel pojazdu kupionego w Polsce i za granicą ma prawo przyjechać na badanie okresowe kiedy chce i ile razy chce. Jeśli nie chce się wykłócać w WK to SKP może tylko wykonać okresowe BT i skonsumować 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przyczyna tego paradoksu o którym piszesz.

I nie tylko tego.Uwidacznia się tez to w przypadku kiedy sprowadzony pojazd mial

wykonane OBT za granicą na 2 lata.W chwili zakupu pozostało mu np.15 m-cy do

wykonania następnego OBT.Oczywiscie WK uznaje ten przegląd jako wazny ale skraca

go do 3 m-cy....!!!W tej sytuacji klient ma do wyboru:

1/ Jechać na SKP i ustalić dane niezbędne do rej.pojazdu za 60.-

czy

2/ Jechać na SKP i wykonać OBT przed I rej.w kraju za 98.-/lub 133.- -hak/

i ma przegląd tech.wazny jednak caly rok.

Niestety dobrowolny i nieprzymuszony "ochotnik"z woli WK robi całe OBT bo niestety

jedno co mu pozostało:liczyc potrafi i znikają problemy z rej.pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po "staremu"czyli dopelnienie do 3 lat..

 

po "staremu" u "nas" nie było dopełnienia tylko na dwa lata od daty badania.

Jak to do dzisiaj bywa co "region" to inna interpretacja prawa. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy spotkamy się tam za rok on będzie na pierwszym OBT. Ja na trzecim. Rzeczywiście o to niby chodziło?

 

Oczywiście, że tak, stawiamy na polskie produkty :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. a znów z życia wzięte , rejestracja naczep do przewozu szkła , nówki sztuki przywiezione na belgijskich dowodach rej. , robię ustalenie danych , skreślam punkt 1, 2 . i pewnego słonecznego dnia telefon z rejestrującego WK dlaczego nie wpisałem TNB , no bo ustalenie danych a naczepa nowa , nie - proszę wpisać .Tylko się tak zastanawiam , jak wpisze termin w ustaleniu danych to źle , jak zrobię okresowe przed to też źle bo nowa naczepa , tylko jak już robię źle to przynajmniej chyba będę robił źle na okresowym bo kasy więcej skasuje :evil: , dobrze że pani z WK sympatyczna i rozwiązaliśmy problem , tylko jak będzie kontrola stacji a trafie niesympatyczne to zostanie tylko że ŹLE . ciężkie życie diagnosty he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK wytłumaczyli nam że nie podlegają badaniu osobowe. Ciężarowe zarejestrowane, piszesz że dowód belgijski był, pomimo iż termin badania ważny przegląd okresowy przed rejestracją w kraju muszą mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważmy jeszcze inny przypadek. Auto sprowadzone z zagranicy i poddane OBT przed pierwsząrejestracją dokładnie rok po pierwszej rejestracji za granicą(data pierwszej rejestracji za granicą 17.05.2009, data badania w Polsce 17.05.2010, TNB 17.05.2012). Dnia 17.05.2012 ponownie auto zostaje poddane okresowemu BT. Jaki bedzie termin nastepnego BT? Zgodnie z przepisami powinno być za rok czyli 17.05.2013, ale prawdopodobnie diagnosta wyznaczy 17.05.2014 bo niby skąd ma wiedzieć, że auto miało wykonane juz jedno BT w Polsce, może przecięż założyć, że pojazd nie był badany przed pierwszą rejestracją w kraju :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niby skąd ma wiedzieć,

 

Są adnotacje w DR-"data I rej. w kraju..........."

 

Po tej adnotacji wiadomo że ntb na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są adnotacje w DR-"data I rej. w kraju..........."

 

Po tej adnotacji wiadomo że ntb na rok

 

Ale diagnosta nie wie, czy auto było poddane OBT przed pierwszą rejestracją i wyznaczony był termin BT, czy WK uznał termin zawarty w zagranicznym DR który wynosił on 3 lata od daty pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę jeśli na 2 lata dał diagnosta to pod pieczątką masz datę badania a nad termin kolejnego, kapniesz się więc, że robisz trzecie z kolei ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.