Skocz do zawartości

jaki termin następnego badania?


azot14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    16

  • S.K.P-POZNAŃ

    11

  • Tomek D

    11

  • Regan55

    10

Dodam tylko , że pierwszy diagnosta popełnił błąd , dając na niepełny rok [ najmniejszy w takich wypadkach stosowany termin jest 1 rok ]. Skoro do 3 lat jest mniej jak rok , to powinien dać na 2 lata . Ale skoro się pomylił i dał do niepełnych 3 lat , to następny termin jest 2 lata .

Koledzy uporządkujmy wszystko.

I rej za granicą 01.01.2004 i wtedy auto dostało następne badnie za 3 lata czyli do 2007. Jednak auto zostaje przywiezione do Polski. Zostaje przeprowadzone pierwsze BT w dniu 27.12.2005 i powinien być ustalony termin (2 latka) 27.12.2007 jednak diagnosta się pomylił i dał na rok czyli do 27.12.2006. Auto zostaje sprzedane i rejestrowane dopiero w następnym roku czyli data I rej w kraju jest 09.01.2006. Teraz diagnoista daje następny termin za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz diadoista daje następny termin za rok

 

tak.

 

Dodam tylko , że pierwszy diagnosta popełnił błąd , dając na niepełny rok [ najmniejszy w takich wypadkach stosowany termin jest 1 rok ]. Skoro do 3 lat jest mniej jak rok , to powinien dać na 2 lata . Ale skoro się pomylił i dał do niepełnych 3 lat , to następny termin jest 2 lata .

 

Aś teraz namieszał. Cofnij się jeszcze raz do pierwszych postów i jeszcze raz przeczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin do 3 lub 2 lat liczymy od daty I rejstr.W tym wypadku jest to od 01.01.2004 r

Prawko o ruchu drogowym: "Okresowe BT przeprowadza się przed upływem 3(ale nikt nie zabroni mi wcześniej) lat nastęnie przed upływem 2 lat a potem corocznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tej daty 1 -rej za granicą

- myślę że jest to data umowna która powstała przy pierwszym badaniu ponieważ w dokumentach USA nie ma wpisów odnośnie daty 1 - rej. więc przyjęto założenie że jest to 1.01.2004 r opierając się na roku produkcji .

Sądzę, że pierwsze badanie zostało wykonane około 28.12.2005 r

i albo diagnosta się pomylił lub był to jego świadomy wybór - chciał " dopełnić " do 3 lat ( osobiscie obstawiam drugą wersję )

Istnieje taka "szkoła " i są ludzie którzy uparcie forsują taki sposób wyznaczania terminu następnego badania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rozpoczynam nowy wątek śledczo-detektywistyczny ;)

Autko data I rej 10-01-2003 i przyjeżdża dnia 09-01-2006 na przegląd i "dostaje" dwa lata. Ale jak przyjedzie 11-01-2006 to dostanie na ....... no właśnie na ile? na dwa lata czy na rok (bo nie przyjechał przed upływem tylko po. Jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynam nowy wątek śledczo-detektywistyczny ;)

Autko data I rej 10-01-2003 i przyjeżdża dnia 09-01-2006 na przegląd i "dostaje" dwa lata. Ale jak przyjedzie 11-01-2006 to dostanie na ....... no właśnie na ile? na dwa lata czy na rok (bo nie przyjechał przed upływem tylko po. Jak to jest u Was?

 

dajesz na dwa lata bez żadnych obaw,u nas był taki przypadek chłopaki wystawili na rok czasu aże klijent był sedzia i był troszke zorientowany to założył sprawe w sądzie,naszczęscie skończyło się tylko na pouczeniu i wyjaśnieniu wątpliwości.także na dwa lata pod warunkiem oczywiście że bez gazu ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dwa lata czy na rok

 

Ustawa niestety nie daje nam możliwości dania terminu "do 2 lat". Ja osobiście robię tak:

 

Jeśli spóźni się 6 - 8 m-cy to daje dwa lata. Jeśli więcej to daję rok. Ostatnio miałem przypadek (w zeszłym tygodniu), że klient przyjechał dwa lata po terminie !!!! - i dostał tylko na rok.

 

Nie pytajcie mnie o podstawę prawną mojego postępowania, bo jej nie ma.

 

Podpowiada mi to zdrowy rozsądek i biorę na siebie odpowiedzialność jeśli klientowi się nie spodoba, że dostał na rok. Zawsze zaczynam od wytłumaczenia klientowi, że to on postąpił źle i jeszcze nie miałem przypadku, żeby się klient zbuntował (no cóż... zawsze musi być jednak pierwszy raz i ciągle na niego czekam :D )

 

Taka dyskusja już była prowadzona na forum i wtedy chyba skłaniałem się do opcji dwóch lat (nie do końca pamiętam), ale z czasem wypracowałem sobie takie zdanie jak mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynam nowy wątek śledczo-detektywistyczny

Ty to zawsze coś wymyślisz, jakbyś mało miał innych śledztw.

Ja obstaje przy 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. A ja pozwole sobie postawić inną tezę. W ustawie mamy zapis:

 

4. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania, a potem corocznie. Nie dotyczy to pojazdu..itp...itd...

 

Moim zdaniem , skoro właściciel pojazdu nie dotrzymał terminu 3 lat to tym samym nie wykonujemy badania określonego w/w cytacie jako pierwsze w kolejności i de facto nie może on skorzystać z niewątpliwego przywileju jakim jest wyznaczenie terminu następnego BT za dwa lata.

 

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Z resztą i bez tej prośby zapewne znajdzie sie wielu , którzy nawtykają mi od ignorantów ;) Ale co tam!

 

[ Dodano: 08-01-2007, 13:25 ]

PS.

Taka dyskusja już była prowadzona na forum

Też mam takie wrażenie ale jej nie znalazłem. Ciekawe gdzie są moderatorzy tego forum!? Pyknąłbym im po ostrzeżeniu to od razu nauczyliby się trzymać wszystko w kupie! :P W końcu jak mawiał niedoszły prezydent Kononowicz: od tego oni so,od tego so oni,od tego oni so

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem , skoro właściciel pojazdu nie dotrzymał terminu

 

oki a jeżeli przyjedzie klijent ciagnikiem rolniczym po upływie dwóch lat to co wtedy : rok czy dwa ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolniczym po upływie dwóch lat to co wtedy : rok czy dwa

Ciągniki mają na dwa niezależnie kiedy przyjedzie.

nawtykają mi od ignorantów

Muszę przyznać że Twój tok myślowy a morze skrut jest rozsądny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągniki mają na dwa niezależnie kiedy przyjedzie.

- Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji ,a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

- Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego ........................................................

przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji,a następnie przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

- według mnie to sens tych dwóch zapisów jest taki sam,skoro ciągnik robimy niezaleznie kiedy przyjedzie na okres 2 lat od dnia pierwszej rejestracji to dlaczego z samochodem ma być inaczej ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kiedyś robiliśmy badania na okres 1 roku jeśli klient się spóźnił. Ale po notce z naszego WK robimy na 2 niezależnie kiedy przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Nawet jakby przyjechał po pięciu to dasz na dwa lata.Nie nam myśleć nad intencją ustawodawcy.A oni chyba takich ewentualności nie przewidzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze powinny być brane pod uwage też kilometry przejechane bo wiadomo jak jest z autami jeżdzącymi we firmach. (ostatnio miłem 307 peugota na takim badaniu 189 000 przejachane ale nawet się trzymał :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam na jednym ze szkoleń p.Przychodzeń powiedział " powiedzmy klient kupuje nowe auto rejestruje i wstawia do stodoły na 10 lat po tym okresie przyjedzie na okresowe to powinien dostać na 2 lata" Od tamtej pory nie wnikam czy się spóźnił i ile się spóźnił należą mu się pełne 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.