Skocz do zawartości

Kopiowanie płyt dvd


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki.

 

Był sobie komputer (winda 2000) przy pomocy którego mój brat skopiował kilka płyt dvd. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że nagle na dysku C nie ma miejsca. Wszystkie programy pokazują, że jest prawie pusty, wszystkie katalogi zajmują niecałe 5Gb, ale po kliknięciu na ikonę dysku (w Mój komputer) system pokazuje, że dysk jest zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyść katalog "temp":

wejdź na dysk "c' -> documents and settings -> katalog z nazwą Twojego profilu -> ustawienia lokalne -> temp -> wykasuj wszystkie pliki będące w środku

 

 

Nie widzisz katalogu "ustawienia lokalne"?

No to: otwórz okno -> w menu "narzędzia" wybierz "opcje folderów" -> widok-> zaznacz "pokaż ukryte pliki i foldery"

 

Możesz jeszcze zerknąć do katalogu C:\Documents and Settings\twój profil jaki tam sobie założyłeś\Moje dokumenty\ czy nie ma tam czasem pliku "TempImage.nrg" będącego obrazem kopiowanej płytki. Jak jes to go w....wyrzuć.

 

Jeśli i to nie pomoże to rozpakuj i odpal poniższy program ( FolderSizer.exe) Testujac dysk systemowy będziesz miał uwidocznione , który to katalog zajmuje tyle miejsca.

 

O/T

Pij mleko, będziesz wielki! Przynajmniej czasowo i miejscami na widok takiej smakoszki nabiału. :P

adrianalimazbsexy02yr5.gif

FolderSizes.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój brat kopiował płyty DVD to napewno program najpierw robił obraz płyty żeby go później nagrać. Jeżeli w opcjach nie było zaznaczone zeby po nagraniu usunąć obraz to jest on całyczas na dysku. Sprawdź gdzie domyślnie program do kopiowania nagrywa swoje pliki i je usuń. Jak jeszcze raz będzie coś kopiował to niech sprawdzi czy jest zaznaczone usuń obraz po jego poprawnym nagraniu. Nie wiem jakiego programu uzywasz dlatego musisz sam poszukać gdzie są zapisane pliki obrazu. Nero domyslnie zapisuje tutaj: C:\Documents and Settings\Andrzej\Moje dokumenty\TempImage.nrg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w opcjach nie było zaznaczone zeby po nagraniu usunąć obraz to jest on całyczas na dysku.

 

Na dysku nie było danych tymczasowych.

 

Skończyło się na formacie i przeistalowaniu windy. Nic nie pomagało. Wszystkie programy widziały wolne miejsce na dysku, tylko sama winda robiła sobie problem. Tak to już jest... raz jedzie do góry, raz na dół a raz w... bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.