Skocz do zawartości

pomoc drogowa - warunki techniczne


Młody8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    13

  • Marek1

    13

  • mietek

    12

  • doli

    9

Top Posters In This Topic

Chodzi mi o przepis który zabronił by rejestracji takiego pojazdu bez większych zmian.

 

Nie chodzi o przepis. Zapytaj się gdzie to zmieści i jak będzie umocowane. Wyposażenie takiego pojazdu nie może sobie latać po całej kabinie. i:

Jeśli wymontuje kanapę tylną, porobi odpowiednie uchwyty do montowania wyposażenia i oznakowanie będzie grało to nie widzę przeszkód...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli to będzie tylko hol bez motylka, klient chce po prostu mieć pomoc drogową i tyle bez wgłębiania się jaki hol będzie woził. Prowadzi Ratownictwo Drogowe.I się go nie pozbędę bez argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tyle bez wgłębiania się jaki hol będzie woził.

Nie do końca bo:

a) hol giętki do holowania motocykla i hol sztywny do holowania pojazdu,

Musi mieć obydwa przynajmniej na przeglądzie. Jeśli spełni pozostałe warunki tech. to nie ma przeszkód.

Dodam, że ciągałem Nivą dwuosiówkę niehamowaną ok 1,2 t i całkiem nieźle sobie radziła, nawet z hamowaniem. Ale cztery osoby w samochodzie bo tył trochę lekki. Facet wie co samochód potrafi i po prostu będzie ryzykował. Ale to już jego problem jak przeciąży samochód i dojdzie do wypadku. Póki przepisy nie określają minimum to ludzie kombinują i chcą skorzystać z możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może je spełnić, ale zastanawiam się nad mocowaniem osprzętu ( hol sztywny) i czy np.powinienem w związki z tym ograniczyć mu ilość miejsc.A może można transportować to w kabinie bez specjalnego mocowania. Czy może musi mieć specjalny hak do holowania? Pytam, bo mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hol super ale i tak uważam że chodzi o unikniecie podatku a nie o funkcjonalność. Zatem trzeba będzie zrobić te zmiany , dzięki za sugestie. Pozdrawiam 8) Oczywiście jeżeli coś może mi pomóc piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma oba hole i oznakowanie to moim zdaniem nie masz podstaw aby odmówić. Ale... W tym konkretnym przypadku:

1) Poprosiłbym o opinie rzeczoznawcy - nikt Ci tego nie zabroni. Masz problem z ustaleniem danych pojazdu - w tym wypadku rodzaju :) więc prosisz o opinię. Nie jest odmowa na zasadzie nie bo nie :)

2) Do badania zrobiłbym zdjęcia w razie W, że pojazd na pewno w dniu badania spełniał warunki specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Art 66 ust.4 pkt 6?

Zabrania się

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji lub decyzja

zwalniająca pojazd z homologacji,

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący

działalność gospodarczą w tym zakresie.

Poza tym wszystkim musi mieć kwity od przedsiębiorcy, no i jeszcze kwit z wagi czy MMC się nie zmieniła :)

A tak poza ty zastanawiałem sie jak ciągnać pojazd do 3,5t na holu sztywnym. Nigdy nie spotkałem się z takim, prócz pojazdów pow. 3,5 t.

Ale ten hol sztywny do 3,5t na zdjęciu to fajna rzecz. Pierwszy raz cuś takiego widzę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Art 66 ust.4 pkt 6?

 

Nic. Bedzie pewnie miał fakturę albo oświadczenie o przeróbce - w czym problem?

 

no i jeszcze kwit z wagi czy MMC się nie zmieniła :)

 

Że co????

 

A tak poza ty zastanawiałem sie jak ciągnać pojazd do 3,5t na holu sztywnym.

 

Normalnie, tylko trzeba pilnować żeby obaj kierowcy nie wsiedli do jednego pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Art 66 ust.4 pkt 6?

 

Nic. Bedzie pewnie miał fakturę albo oświadczenie o przeróbce - w czym problem?

 

no i jeszcze kwit z wagi czy MMC się nie zmieniła :)

 

Że co????

A tak poza ty zastanawiałem sie jak ciągnać pojazd do 3,5t na holu sztywnym.

 

Normalnie, tylko trzeba pilnować żeby obaj kierowcy nie wsiedli do jednego pojazdu...

Dlaczego takie zdziwienie że kwit z wagi? Przecież jak pojazd będzie przystosowany jako pomoc drogowa, może mieć zainstalowane różne dodatkowe urządzenia które zmienią MW.

Poprzednio pomyłka. Nie MMC tylko MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwit z wagi mnie zdziwił tylko jego zastosowanie

Dlaczego zastosowanie? Co w tym dziwnego?

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych

w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu

instalacji do zasilania gazem - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w

sposób określony dla okresowego badania technicznego oraz zakres czynności określonych w pkt 1 i 2

działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia, a także ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych

pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego w sposób określony w dziale II załącznika nr 4do rozporządzenia oraz sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe zgodnie z załącznikiem nr 5 do

rozporządzenia;

Przy zmianach konstrukcyjnych może zachodzić koneczność ustalenie nowych danych technicznych potrzebnych do rejestracji. Sporządzamy opis zmian w którym zamieszczamy nową MW jeśli się zmieniła. A jak sprawdzić czy sie nie zmieniła?

Poprzez zwarzenie całego pojazdu.

§ 3. 1. Masę własną pojazdu ustala się:

1) przez zwaŜenie całego pojazdu albo

2) jako sumę mas wynikających z nacisków poszczególnych osi pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.