Skocz do zawartości

SAM motocykl REJESTRACJA ??? PROBLEM .. POMOCY


lesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja jestem tu nowy wiec witam wszystkich użytkowników

:) oraz admina :)

Od razu przepraszam ze pisze o motorach ale nigdzie nie udzielani mi pomocy...

 

 

Moje pytanie a raczej problem jest niestepujący ???

 

Przywiozłem sobie motorek z Anglii HONDA REBEL 250 CMX z 1986 roku

 

Niestety bez dokumentów gdyż gościu chciał (u którego pracowałem) sie pozbył z piwnicy wszystkiego i tam był motor który pozwolił mi zabrać a ze motor był poprzedniego właściciela budynku to dokumentów nie ma :(

I nie wiem co zrębic ramy do takiej Hondy nie mogę znaleźć :( i co mam zrobić??

A czy nie mogę go tak jakby przerobi na SAMA ?? znaczy nie spawał nic i nie kombinować ale zarejestrował na SAMA ... Tu nie chodzi o kase bo moto był za free tylko zależy mi na nim gdyz silniczek w nim jets igiełka i warto go zarejestrować...

 

Pomocy może wy macie jakiś pomysł na to...

będę bardzo wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam :)

 

Wesołych świat oraz szampańskiego sylwestra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie mogę go tak jakby przerobi na SAMA ?? znaczy nie spawał nic i nie kombinować ale zarejestrował na SAMA

 

niestety nie ma takiej mozliwości... bez papierów nic nie zrobisz... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli silnik jest taki dobry to po prostu go zatrzymaj i zamontuj w przyszłości do innego motocykla, jesli będzie do niego pasował, bo z motocyklem jako takim bez dokumentów nic nie zrobisz, a i sam'a z modelowego pojazdu nie zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( To szkoda i trudno...

jedyny ratunek zebym kupił na ebay.de

http://cgi.ebay.de/Honda-Rebel-250-MC-13-Rahmen-mit-Brief_W0QQitemZ270030401237QQihZ017QQcategoryZ25632QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

tu jest taka rama jakiej poszukuje ale ciezko jets sprowadzic bo nie mam jak ...

 

Ale dzieki za info przynajmniej juz wiem zeby sie nei mordowac :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jest jeszcze jedna mozliwość.

Mianowicie, możesz wszystkie dokumenty wyciagnąć z angielskich urzędów na podstawie umowy kupna sprzedaży. Przypominam, ze nigdzie nie jest napisane o obowiązku posiadania przy rejestracji dowodu rejestracyjnego z innego państwa.

Moga to byc równiez inne dokumenty lub ich całkowity brak. Jednak przy całkowitym braku dokunentów dotyczącym pojazdu składa się w WK oświadczenie pod kk o tym iz pojazd nigdy nie był rejestrowany za granicami kraju. Właściwy wydział komunikacji sprawdza wówczas prawdziwość tego oświadczenia i jeśli pokrywa ise on z prawdą nie może odmówić rejestracji. W przypadku rozminiecia sie z prawdą miejscowy prokurator będzie miec więcej pracy :)

 

No chyba, że coś się zmieniło. Może ktoś z WK wypowie się na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że nie ma cwaniaka nad warszawiaka, a tu na Śląsku tez kombinują... no poszę ;)

Jesli gość zaczął by kobinować, że to nie nierejestrowany to ja bym go potraktował tak - hmmm czyli w rozumieniu ustawy o VAT pojazd NOWY, ponieważ od momentu dopuszczenia go do ruchu nie minęło 6 miesięcy... Poprosze zatem unijny wyciąg ze świadectwa homologacji ;) (hehe wiem wiem - to tez mozna obejść). Ale ogólnie kiepski pomysł z tym nowym. Lepiej już pokombinować z próba przesłania dokumentów droga pocztową. Biorąc pod uwagę, że w Anglii ejestracji dokonuje się własnie pocztą być może nie byłoby trudne uzyskanie stosownego zaświadczenia... No ale troche wiedzy, języka i wysiłku by to wymagało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Mówiłem o pojeździe nie zarejestrowanym, a nie o nowym.

Często spotykanym przykładem na to mogą być np motorowery z Niemiec. Tam mozna sie mimi poruszać tylko i wyłacznie na dokumentach wystawionych przez ubezpieczyciela. Nie ma obowiązku rejestrowania ich w nimieckich wydziałach komunikacji. Zatem nie ma ani briefu, ani karty wymeldowania, nic nie ma. Umowa kupna sprzedaży jest jedynym dokumentem. Owszem bardzo często można dostać wspomniane dokument identyfikacyjny wystawiony przez ubezpieczyciela, jednak nie jest on wymagany do rejestracji w Polsce.

To samo dotyczy pojazdów samochodowych urzytkowanych na tereni np dużych firm, kopalń, portów itp. często nikt tego nie rejestruje. Są jedynie ubezpieczone.

 

Belt ma rację podstawa to umowa kupna sprzedaży reszta zależna jest od indywidualnych przypadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ zrozumiałem Cie - zrozumiałem. Ale na jakiej podstawie zabronisz mi traktowac w tym układzie ten pojazd jako nowy? PoRD nie podaje definicji pojazdu nowego. Podaje go wprost tylko ustawa o VAT i to w tak paradoksalny sposób, że każdy pojazd, który nie został dopuszczony do ruchu można uznać za nowy :) A jak nowy to mozna go podciagnąć pod wszystkie przepisy z tym związane...

Ale to w sumie były tylko takie luxne rozmyślania.

Z tm pisaniem oświadczeń nie jest tak prosto. Ja w praktyce nie słyszałem o przypadku, żeby w jakims wydziale to przeszło. Pamietaj, że kraj do którego skierujesz zapytanie nie musi posiadac centralnego rejestru pojazdów (tak jak Polska) i w tym układzie nie uda sie potwierdzic jego danych i jednoznacznie odpowiedzieć czy nie był tam rejestrowany, czy tez być może był, ale nie jest ujęty w stosownych ejestrach. W tym układzie jutro przyjdzie gość z rocznym BMW seri 7 i powie, że to pojazd nigdy nie rejestowany z Kajmanów czy skąds tam i potwierdzaj sobie jak chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.