Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam

Pacjent to 6,5t Renault Mascott specjalny pożarniczy, hamulec postojowy fabrycznie jest taki jak o blisko połowę lżejszym busiku, więc... średnio trzyma. Znaczy na tyle że przegląd może i przechodzi, ale zdarzało się już że na akcji pojazd "odjeżdżał". Chyba nie muszę mówić, że nie jest to ani pożądane, ani bezpieczne... Kompleksowa naprawa układu hamulca postojowego daje średnie efekty i na krótki czas. W związku z powyższym pytanie: czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym tematem w sposób zgodny z prawem? Bo możliwości techniczne to jedno, ale jeszcze są kwestie prawne. 

Wcześniej rozważaliśmy "hydrołapę", no ale po analizie to nie jest najlepszy pomysł delikatnie mówiąc...

Teraz jestem na etapie kombinowania z hamulcem na wale napędowym za skrzynią biegów... Czy coś się dopasuje to nie wiem, ale czy taki układ musi być wsadzony jako dodatkowy, czy może być zamiast tego wadliwego fabrycznego?

P.S.

Jakby ktoś wiedział z czego można dopasować części to też chętnie się dowiem 😅

Napisano
10 godzin temu, Radhezz napisał:

czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym tematem w sposób zgodny z prawem?

Maszyna prosta o nazwie "równia pochyła", wersja dla pojazdów to klin pod koła (wymagany np. przy ADR-ach)

 

10 godzin temu, Radhezz napisał:

jeszcze są kwestie prawne. 

1.1.21. Kompletny układ hamulcowy oraz konstrukcja 

f) Samodzielne zmiany konstrukcyjne jakiejkolwiek części układu hamulcowego, z wyłączeniem pojazdów przystosowanych do kierowania przez osoby niepełnosprawne oraz pojazdów modernizowanych przez uprawnione jednostki. = UP, UN

Wszystkie drogi prowadzą do . . .

... trumny

Napisano
W dniu 15.05.2026 o 20:51, Jacdiag napisał:

Maszyna prosta o nazwie "równia pochyła", wersja dla pojazdów to klin pod koła

Można się jeszcze wspomóc rozpórką do hamulca zasadniczego (taką jaką używa się do ustawiania geometrii)

Napisano
6 godzin temu, danielg539 napisał:

Można się jeszcze wspomóc rozpórką do hamulca zasadniczego (taką jaką używa się do ustawiania geometrii)

Brałem to pod uwagę, ale dalej nie jest to szczyt marzeń jeśli chodzi o ergonomię. Ostatecznie chyba skończy sie na tarczy i zacisku z VW na wale.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.