Radhezz Napisano 15 Maj Napisano 15 Maj Witam Pacjent to 6,5t Renault Mascott specjalny pożarniczy, hamulec postojowy fabrycznie jest taki jak o blisko połowę lżejszym busiku, więc... średnio trzyma. Znaczy na tyle że przegląd może i przechodzi, ale zdarzało się już że na akcji pojazd "odjeżdżał". Chyba nie muszę mówić, że nie jest to ani pożądane, ani bezpieczne... Kompleksowa naprawa układu hamulca postojowego daje średnie efekty i na krótki czas. W związku z powyższym pytanie: czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym tematem w sposób zgodny z prawem? Bo możliwości techniczne to jedno, ale jeszcze są kwestie prawne. Wcześniej rozważaliśmy "hydrołapę", no ale po analizie to nie jest najlepszy pomysł delikatnie mówiąc... Teraz jestem na etapie kombinowania z hamulcem na wale napędowym za skrzynią biegów... Czy coś się dopasuje to nie wiem, ale czy taki układ musi być wsadzony jako dodatkowy, czy może być zamiast tego wadliwego fabrycznego? P.S. Jakby ktoś wiedział z czego można dopasować części to też chętnie się dowiem 😅 Cytuj
Jacdiag Napisano 15 Maj Napisano 15 Maj 10 godzin temu, Radhezz napisał: czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym tematem w sposób zgodny z prawem? Maszyna prosta o nazwie "równia pochyła", wersja dla pojazdów to klin pod koła (wymagany np. przy ADR-ach) 10 godzin temu, Radhezz napisał: jeszcze są kwestie prawne. 1.1.21. Kompletny układ hamulcowy oraz konstrukcja f) Samodzielne zmiany konstrukcyjne jakiejkolwiek części układu hamulcowego, z wyłączeniem pojazdów przystosowanych do kierowania przez osoby niepełnosprawne oraz pojazdów modernizowanych przez uprawnione jednostki. = UP, UN Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
danielg539 Napisano 20 Maj Napisano 20 Maj W dniu 15.05.2026 o 20:51, Jacdiag napisał: Maszyna prosta o nazwie "równia pochyła", wersja dla pojazdów to klin pod koła Można się jeszcze wspomóc rozpórką do hamulca zasadniczego (taką jaką używa się do ustawiania geometrii) Cytuj
Radhezz Napisano 20 Maj Autor Napisano 20 Maj 6 godzin temu, danielg539 napisał: Można się jeszcze wspomóc rozpórką do hamulca zasadniczego (taką jaką używa się do ustawiania geometrii) Brałem to pod uwagę, ale dalej nie jest to szczyt marzeń jeśli chodzi o ergonomię. Ostatecznie chyba skończy sie na tarczy i zacisku z VW na wale. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.