Skocz do zawartości

ZASILACZE, oto jest pytanie..


black_betty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ze względu na zużycie się mojego obecnego zasilacza, zmuszona jestem do zakupu nowego ATXa, ale..

 

..teraz powstaje problem z wyborem. Napewno minimum 400W

Wiadomo, że teraz każdy zasilacz posiada 24+4pin to jest oczywiste, ale...

... zastanawiam się nad wyborem jakiegoś cichego, np tego ZASILACZ 1

lub

ZASILACZ 2

czy też

ZASILACZ 3

 

bardzo proszę o pomoc w wyborze (osobiście skłaniałabym się do zakupu tego ostatniego), ale może ktoś ma lepsze propozycje.

 

czekam i pozdrawiam ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie zasilaczy to warto trzymać się sprawdzonych rozwiązań, wszystkie, które wymieniłaś to jakieś chińskie noname'y. Ich wspólna cechą jest częsta niestabilność napięć podczas pełnego obciążenia sprzętu.

Napiszesz, że przecież maja gwarancję i duży zapas mocy. Lecz cóż ci po tym skoro zechcesz wkrótce zakupić sobie lepszą kartę graficzną lub inne komponenty znacznie podwyższające konsumpcję na energię elektryczną, a wtedy dopiero wyjdą na wierzch wszystkie mankamenty w/w zasilaczy. W takim wypadku nikt nie zwróci Ci pieniędzy za spalona płytę główną lub nowego GeForca. Ciężko będzie udowodnić , iż nastąpiło to w skutek 13,5 volta na złączu, które powinno mieć tylko 12v.

 

Jeśli można coś zaproponować to rozważ dorzucenie kilku, no może kilkudziesięciu złotych na jakiegoś chifteca. Np takiego: http://www.allegro.pl/item156973916_cichy_i_bezpieczny_chieftec_400w_activpfc_24_20pin.html

Będąc złożony na porządnych komponentach nie ma z nim problemów nawet na podkręconym sprzęcie. Dowiedzione empirycznie. :) poniżej 140 zeta nie ma co liczyć na dobre zasiłki. Również i to wypływa z własnych doświadczeń. Niestety. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ::D

 

Problemem słabych (czytaj: tanich) zasilaczy jest m.in. to, że w przypadku, kiedy lecą, często palą wszystko, co im stanie po drodze. A więc - uszkodzeniu ulega nie tylko sam zasilacz jako taki, ale i płyta główna, czasami dysk twardy itp.

Też sprawdzone empiryczne :(

 

Decyzja - jak zwykle - należy do Ciebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze i jak się moj wątek szybko rozwinął :P

 

zastanowie sie nad tymi drozszymi, tylko..

 

majać na procku coolera do którego przychodzi tuba z obudowy, to gdy zamontuje taki zasilacz z 12cm wiatrakiem, to czy nie zakłóci on pracy tego coolera??

 

biorąc pod uwage, że ostatnio mam pecha co do płyt głównych, 2 spalone - więc kolejny wydatek, szukam dobrego i taniego atx'a ale cięzko będzie.. moze znajdziecie jakiegoś do stówy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......to czy nie zakłóci on pracy tego coolera??

Nie. Średnica wentylatora nie ma wpływu na pracę wentyla na mobo. Jakość kondensatorów w zasilaczu chefteca i PFC zadbają o to.

moze znajdziecie jakiegoś do stówy ?

Pewnie się znajdzie, ale prawdopodobieńswo, że za jakiś czas napiszesz:

biorąc pod uwage, że ostatnio mam pecha co do płyt głównych, 3 spalone

będzie duże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 spalone

napisałam , że mam 2 spalone ::D

 

CHIEFTEC

 

wiecie co, sama juz nie wiem co wybrać.

na co mam zwracać uwage przy wyborze zasilacza? a czego unikać?

 

tutaj czytając to wszystko, to mam jeszcze większy mętlik w głowie :(

 

doradźcie mi coś na "chłopski rozum" :P

nie mam jakiegoś mocnego sprzętu, więc i zasilacz nie musi być aż tak dobry.

:?::?::?:FORTRON

znalzłam takiego na allegro- czy będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po trzech padach zasilaczy transformatorowych i elektronicznych do halogenów.... na mebelkach w kuchni zastosowałem zasilacz od koputerka :) dziła świetnie juz 2 lata a do tego halogeniki przestały przeplać się :) i tak łagodnie "startują"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
szukałbym zasilaczy firmy Delta lub Fortron

 

wśród wielkiego wyboru zasilaczy, a niewielkiej zasobności portfela ::D mój wybór padł na

http://allegro.pl/item162332530_ultra_cichy_fortron_400_watt_gwarancja_kurier_fv.html

 

Jest to dosyć dobry sprzęt, a przede wszystkim cichy.

W tej chwili mój dysk głośniej pracuje ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując zasilacz, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc i jakość wykonania. Moc znamionowa urządzenia musi być ściśle dobrana do potrzeb naszego komputera. Dobrze jest jednak, aby zasilacz dysponował jeszcze przynajmniej 30-procentowym zapasem. Jakość użytych do budowy urządzenia podzespołów elektronicznych przekłada się zazwyczaj na kolejny istotny czynnik, czyli stabilność pracy. Tym pojęciem określa się stabilność poziomów napięć wyjściowych zasilacza. Tutaj duże odchyłki od wartości nominalnych wpływają niekorzystnie na pracę całego systemu komputerowego. Warto też wiedzieć, że na stabilność napięć wpływają również takie czynniki, jak zmiana obciążenia, temperatura, zmiany napięcia sieci energetycznej, zakłócenia elektromagnetyczne czy zużycie zasilacza związane z jego wiekiem. Norma ATX dopuszcza pięcioprocentowe wahania napięć głównych. Dobre modele charakteryzują się jednak znacznie większą stabilnością. Zarówno temperatura, jak i głośność pracy zasilacza są ze sobą ściśle związane. Dlatego analizując wyniki pod kątem głośności, należy zawsze spojrzeć również na temperaturę. Konstrukcje ciche zazwyczaj mniej się grzeją, ale są też mniej wydajne, chyba że słono kosztują. Z kolei wyciszenie wydajniejszego modelu, np. z wykorzystaniem wolnoobrotowego wentylatora, może skończyć się problemami ze zbyt dużym wzrostem temperatury, a co za tym idzie, stabilnością napięć wyjściowych.

Zakłócenia generowane przez zasilacz mogą mieć istotny wpływ na pracę systemu komputerowego. Dlatego norma ATX12V narzuca dość rygorystyczne dopuszczalne zakresy składowych zmiennych dla napięć wyjściowych zasilacza. Większość nawet tanich konstrukcji spisuje się bardzo dobrze przy małym obciążeniu - poziom szumów nie przekracza 20 mV. Niestety, zwiększa się on wraz ze wzrostem obciążenia. Producenci nie zawsze piszą prawdę o swoich wyrobach, licząc na to, że użytkownik nie będzie w domu w stanie zweryfikować podanych informacji. Trzeba też pamiętać o tym, że produkt o połowę tańszy nie kosztuje tak mało bez powodu. W zasilaczu takim z pewnością wprowadzono oszczędności i uproszczenia konstrukcji, przez co jego jakość jest niższa. W wielkim błędzie są też użytkownicy, którzy pomyślą: "nawet gdy tańszy zasilacz spali się po roku, to kupię sobie nowy, a i tak w sumie zapłacę mniej". Niestety, nie zdają sobie oni z tego sprawy, że podczas takiej awarii zasilacz może zniszczyć praktycznie wszystkie podzespoły komputera (najczęściej uszkodzeniu ulegają wówczas płyta główna, napędy optyczne i karty rozszerzeń), a gwarancja producenta zasilacza nigdy nie pokrywa strat z tego tytułu. Dlatego też od razu lepiej dmuchać na zimne i kupić porządny, wyposażony w zabezpieczenia, dysponujący zapasem mocy, najlepiej markowy zasilacz. To się naprawdę opłaca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po diagnostyce kompa:

 

Przepięcie w sieci, impuls skopcił zasilacz, poleciał dodatkowo twardy dysk i karta graficzna (AGP), najprawdopodobniej uszkodzona będzie również karta sieciowa PCI, nie wiem jeszcze co z płytą - bo komp chodzi lekko niestabilnie.

 

Gdyby zasilacz był markowym cudem, skończyłoby się na spaleniu zasilacza - a tak ? Dane na dysku - nie archiwizowane, komp w zasadzie do wyrzucenia. Kilkadziesiąt złotych oszczędności :(

 

Ps. Dla ciekawskich - zasilacz made by Megabajt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bez Obrazy :P Zasilacz Załorzony z Oszczędnosci ??:) Mi równiez Ostatnio Padl :P hehe Wymieniony Na No Name hehe :PP I Smiga lepiej niz wczesniejszy (Komputer z Vobisu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja radosć jest moja radoscią.

 

Smiga lepiej niz wczesniejszy

Komputer jest teraz szybszy? 8)

 

Oczywiscie bez obrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) poprostu lepiej smiga :P szybciej czyta DANE:P Pozdrawiam :) I na marginesie NIGDY SIE NIE OBRAZAM :)

 

A. A Świstak siedzi ....

B. Nigdy nie mów nigdy ;-)

 

Pozdro - i witam na forum ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.