Skocz do zawartości

Czy ktos z was sprawdza juz Tachografy cyfrowe?


chinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktos z was jest juz po szkoleniu i sprawdza tachografy cyfrowe, przymierzamy sie do otwarcia cyfrowek i był bym wdzieczny za wszelkie wskazowki ktore pomoga mi i mojemu szefowi. I jakie na jakich urzedzeniach pracujecie i czy jestescie zadowoleni z nich. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że nie podczas badania tylko jako oddział Urzędu Miar.

 

Szczegóły o tachografach cyfrowych znajdziesz na stronie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

 

Mają to bardzo profesjonalnie opisane.

 

www.tachograf.pwpw.pl

 

W Polsce uprawnionymi organami do kontroli tachografów cyfrowych są Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego. Wynika to z ustawy o czasie pracy kierowców, która odsyła do Normy Europejskiej (niestety nie można jej opublikować więc musisz wierzyć na słowo).

 

Aby dokonywać legalizacji tych tachografów doradzam Tobie skontaktować się z Obwodowym bądź okręgowym Urzędem Miar. Obecnie firmy prywatne słyszałem mogą to robić.

 

Doradzam kontakt kierownikiem OSKP PKS Sp. z o.O. w Bydgoszczy. Oni już te szlaki przetarli i legalizują tachografy to na pewno będą wiedzieć więcej. tel. 052/361-11-25, 327-61-61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumien cię jaka.

Mają mnie zamknąc za co?

Podpowiadam tylko, że aby dostać zezwolenie na legalizację tachografów cyfrowych należy zapłacić "haracz" do GUM i to nie mały, dlatego też sugeruję aby przeanalizować czy tego typu inwestycja jest na razie do końca trafna. Dużo przewoźników zakupiło bowiem nowe auta przed obowiązkiem montowania tachografów cyfrowych i teraz się wstrzymują z wymianą taboru. Jeśli jednak ktoś chce otworzyć punkt legalizacji tachografów cyfrowych zakładają lub mając pewność, że będzie miał klientów to nie ma na co czekać, tym bardziej jeśli konkurencja nie ma owego zezwolenia (dotyczy to punktów sprawdzania tachografów, a nie w ramach badania technicznego jak niektórzy sugerują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...

MATT dobra firma fajnie rozwiazane papierowe sprawy tylko ż○e oni robią kilka a moze kilkanascie tacho dziennie wiec to sie im opłaca bo maja też stację. Co do urzadzen i programu to zalezy ile masz kasy czy ile szef ma ksay. Ja pracuje na AMX 950 fajny szybki dziecinnie prosty w obsłudze. Klientów dziś zrobiłem analoga ostatni był jakies 2 tygodznie temu wiec nie opłaca sie jak kolega pisał placic haracza i sie w to bawic jesli nie bedziesz pewien ze beda klienci.

 

[ Dodano: 17-07-2009, 14:37 ]

a no i cyfrowki tez robimy oczywiscie ale narazie to jest jeszcze prostsze i szybsze niz analogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Obecnie każde auto o dmc powyżej 3,5t wyprodukowane po 1 maja 2006 roku musi posiadać tachograf cyfrowy, więc będzie ich coraz więcej :) Pomijam oczywiście pojazdy które w myśl przepisów są zwolnione z posiadania tachografu :)

 

[ Dodano: 30-01-2011, 15:58 ]

Ja pracuje na urządzeniach z firmy matt- polecam. UTP-10 to dobre urządzenie do kalibracji tachografów zarówno cyfrowych jak i analogowych. Mają także dobre urządzenia do sczytywania danych z tachografów cyfrowych i z kart kierowców. Oni wyposażają warsztaty zajmujące się tachografami oraz prowadzą szkolenia. Opłata za zezwolenie na tachografy cyfrowe to 15000. Jeżeli chcesz otworzyć więcej niż jeden punkt to płacisz 2500 więcej od każdego kolejnego punktu. Pozwolenie na tachografy analogowe jest wiele droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jak będziesz miał auta to spokojnie można robić

 

My pracujemy na UTP-10 i współpracujemy z firmą MATT bardzo fajnie się z nimi robi

 

Ja zdałem egzamin na technika 2.12.2011 i do dziś jeszcze nie mam karty :shock: tyle z tym jest zachodu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trochę jeszcze poczekasz zanim zrobisz pierwszą kalibracje :) Wszystkie urzędy cechuje to że na wszystko maja czas- co oczywiście gwarantują im "przepisy":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.