Skocz do zawartości

Najciemniej pod latarnią


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

O przeglądzie nie zapominam ,ale o ubezpieczeniu TAK. I to się już zdarzyło kilka razy CHolera wie czemu.

ponoć to nie jest choroba tylko nogi bolą. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord pół roku bez OC, dlatego, że robiąc(po raz pierwszy) płatność w dwóch ratach o drugiej zapomniałem.Przejechałem wtedy Polskę wzdłuż i wszerz,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie bez opłaconego :)

brak płatności raty, to nie brak OC, ba brak płatności nowej polisy, jeśli nie została wypowiedziana, a w poprzednim roku została zapłacona, tez nie jest brakiem OC (OC kontynuuje sie z automatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2005 12 23

2007 05 18

2008 10 27

2010 01 18

 

i potem "dlaczego ilość przeglądów na naszej SKP się zmniejsza ?" Terminy obt prawie jak w Niemczech . Raz na 2 lata 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się kończy w tym miechu :) już w kalendarzu zapisałem coby nie zapomnieć :D A za rok to mi pewnie sms-a z mojej ulubionej stacji diagnostycznej przyślą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak płatności raty, to nie brak OC, ba brak płatności nowej polisy, jeśli nie została wypowiedziana, a w poprzednim roku została zapłacona, tez nie jest brakiem OC (OC kontynuuje sie z automatu)

 

A tu kolego jesteś trochę w błędzie. Zajrzyj do ustawy. Brak raty, to faktycznie nie problem - OC jest ważne umową na rok, a płatność to już osobna kwestia.

Jeśli jednak nie zapłaciłeś drugiej raty (czy którejś tam ostatniej) OC i do ostatniego dnia umowy ten stan utrzymywałeś, to takiej umowy nie uważa się za przedłużonej automatycznie. W ostatnim dniu OC wygasa i jesteś na lodzie w razie W... Warto o tym wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie mam znajomego diagnosty ...
Na forum mówią na niego Jacdiag
W ostatnim dniu OC wygasa i jesteś na lodzie w razie W... Warto o tym wiedzieć :)
Zaraz i nie trzeba jej wypowiadać ? Pomimo nie zapłacenia 2 raty? Muszę poważnie porozmawiać z moim brokerem, ale najpierw poczytam ustawę. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak nie zapłaciłeś drugiej raty (czy którejś tam ostatniej) OC i do ostatniego dnia umowy ten stan utrzymywałeś,

 

W tym konkretnym przypadku zorientowałem i zapłaciłem przed upływem terminu, wiem jednak, iż w praktyce, w razie roszczeń ubezpieczyciel czepia się szczegółów by utrudnić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz i nie trzeba jej wypowiadać ?

 

Nie. Umowy której nie opłaciłeś do końca nie trzeba wypowiadać. Rozwiązuje sie automatycznie.

A firma i tak kase ściągnie... A Ty jeszcze do rejestru dłużników trafisz... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu kolego jesteś trochę w błędzie. Zajrzyj do ustawy. Brak raty, to faktycznie nie problem - OC jest ważne umową na rok, a płatność to już osobna kwestia.

Przeczytaj co napisałem.

Jeśli w roku np 2009 zapłaciłeś cale OC, wszystkie raty itd itp, i nie wypowiedziałeś OC, ubezpieczyciel, (zgodnie z ust) automatycznie przedłuża umowę OC na następny rok, i zaczyna cie ścigać za nia :) Dopiero jeśli odmówisz zapłacenia (tj nie zapłacisz) ustawa daje prawo ubezpieczycielowi wypowiedzieć taka umowę. Przy czym możne, ale nie musi :) a nawet jak wypowie, możesz próbować ja przywrócić (mnie się udało).

 

Stad np biorą się podwójne ubezpieczenia, ty nie wypowiedziałeś, ubezpieczyłeś się gdzie indziej, a dotychczasowy przedłużył ci umowę OC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.