nesiasps Napisano 2 Czerwiec Napisano 2 Czerwiec Napiszę bo nie mogę zrozumieć tego wydarzenia - na badanie przyjechał Golf rocznik 2000 wart tyle co nic, wpisuje przebieg załóżmy 180 tys / mija miesiąc/ telefon z KP z pytaniem czy jest możliwe że wpisałem zbyt niski przebieg - no to wiadomo że jest możliwe bo kto się nie myli - ten co nic nie robi - ale zapytałem o co chodzi no i do teraz nie mogę zrozumieć / rutynowa kontrola dwa tygodnie po badaniu i stan licznika + 6 tys / wszczęte postępowanie z podejrzeniem popełnienia zbrodni na niewiadomo czym / wzbudziło podejrzenie że to auto mogło tyle przejechać / no to pojawił się właściciel i dopytuje co to się wydarzyło - no to się dowiedziałem że podobnie jak i ja się zastanawia co to się w głowie Policji urodziło że analizują przebieg po badaniu w górę jako nieprawdopodobny - ktoś z Was się z czymś takim spotkał? 6 tys km w górę po 2 tyg w aucie za 1000 zł to szkoda w czyim mieniu? Jakiej wartości że ktoś prowadzi w tej sprawie dochodzenie… to na to idzie kasa z państwowej kieszeni? Cytuj
Solaris Napisano 3 Czerwiec Napisano 3 Czerwiec A jakby był samochód drogi to czy to coś by zmieniało? Nie maja co robić to rutynowo sprawdzaja. To wlascicielowi grozi za modyfikacje od 3 miesiecy do 5 lat tylko po co modyfikować w górę😀 Cytuj
IVVO Napisano 3 Czerwiec Napisano 3 Czerwiec od 4 lat robimy zdjęcia licznika. Były takie wypadki ale okazało się po weryfikacji z moim zdjęciem dopiętym do badanie iż to Policja popełniła błąd w czasie spisywania go 1 Cytuj
michal_k Napisano 3 Czerwiec Napisano 3 Czerwiec 9 godzin temu, nesiasps napisał: rutynowa kontrola dwa tygodnie po badaniu i stan licznika + 6 tys / wszczęte postępowanie z podejrzeniem popełnienia zbrodni na niewiadomo czym Paliwo drogie to zachodzi podejrzenie, że przez 2 tygodnie 6 tysięcy km nie przejechał. Nie stać go przecież Cytuj
nesiasps Napisano 3 Czerwiec Autor Napisano 3 Czerwiec Jak podawali mi nr tej to się okazało że się sami pomylili i nie tego co trzeba szukali… pewno temu dzwonili bo im kierowca i pojazd się ulotnił przez własne błędy a na cudze robią aferę o nic - smutny obraz tej instytucji się maluje 4 godziny temu, Solaris napisał: tylko po co modyfikować w górę No właśnie to mnie zastanawia od kilku dni - czy jest na to paragraf bo ja nie widzę tu podstaw do takiego działania Pytałem się czemu go do mnie nie wysłali no to się okazało że nie mieli z nim po kontroli kontaktu… bo nie spisali nr tel Ale mi w tym wszystkim chodzi tylko o jedno - po co to? Cytuj
Solaris Napisano 3 Czerwiec Napisano 3 Czerwiec Paragraf z kodeksu karnego nie mówi w górę w czy w dół. Obydwa przypadki są tak samo karane. Tylko dla nas z logicznego punktu widzenia bez sensu jest w górę Art. 306a. [Cofanie lub inna ingerencja we wskazania licznika przebiegu w pojeździe mechanicznym] § 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie czynu, o którym mowa w § 1. Cytuj
Jacdiag Napisano 3 Czerwiec Napisano 3 Czerwiec Przed chwilą sprawdziłem na mapach google drogę Warszawa - Paryż. Wynik ~1600 km i 17 h jazdy. Taże 2 kierowców, dwa dni i ~3,5 kkm więcej na liczniku. Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
TeDe Napisano 3 Czerwiec Napisano 3 Czerwiec Realnie autokarem Szczecin - Paryż 19 - 21 h zależnie ile postojów dla pasażerów się robi (wiem bo jeździłem jako kierowca)... Osobówką szybciej. Cytuj
Nikita_Bennet Napisano 7 Czerwiec Napisano 7 Czerwiec (edytowane) tam gdzie robię OBT zawsze dokładnie wpisują co było na liczniku, jak ma gorszy dzień to z kartką idzie spisywać. Co do samej policji czy innych OKRD - punkciki dla ujawniającego f-sza, potem punkciki dla danej komendy, statystyki itp. Natomiast skoro jest w CEP opcja poprawienia wpisanego stanu licznika to mogą poprawić jeżeli błędnie wpisali. Natomiast też niech każdy się przypatrzy czy OKRD zawsze sprawdzają licznik to jedno a drugie czy sami naocznie sprawdzają co wyświetla czy proszą o podanie bo głowy do auta nie wciskają. W tym konkretnym przypadku pewnie dzwonili i temat umorzony przed wszczęciem czy jak to się zwie. Edytowane 7 Czerwiec przez Nikita_Bennet Cytuj
nesiasps Napisano Niedziela o 16:24 Autor Napisano Niedziela o 16:24 Właśnie nie umorzony bo wezwania przysłali… nie wiem jaką szkodę wnosi wyższy stan licznika od oczekiwanego - jak wycenić ten rodzaj manipulacji i na czyją szkodę to zadziała - przecież to jakiś absurd Cytuj
Darek_M Napisano Poniedziałek o 06:45 Napisano Poniedziałek o 06:45 14 godzin temu, nesiasps napisał: Właśnie nie umorzony bo wezwania przysłali… nie wiem jaką szkodę wnosi wyższy stan licznika od oczekiwanego - jak wycenić ten rodzaj manipulacji i na czyją szkodę to zadziała - przecież to jakiś absurd Jedyne logiczne wytłumaczenie to faktury na paliwo do urzędu skarbowego - miałem kiedyś Klienta który pytał czy mogę wpisać wyższy licznik bo pozałatwiał faktur na paliwo a nie narobił kilometrów i skarbówka może się przyczepić że bus 3,5 tony 1.9 diesel pali 80 litrów na 100 km Cytuj
Jacdiag Napisano Poniedziałek o 07:33 Napisano Poniedziałek o 07:33 44 minuty temu, Darek_M napisał: diesel pali 80 litrów na 100 km Jakby jeździł tylko na 1 lub 2 biegu to może by nawet brakło Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
grzegorz70 Napisano Wtorek o 05:35 Napisano Wtorek o 05:35 Ja zaniżyłem przebieg w golfie z 96r. Mnie nie wzywali, ale klient tłumaczył się na komendzie ok 2 godzin, pojazd na lawecie. Natomiast zmiennik pomylił się w równie nowej toyocie (nie pamiętam w górę, czy w dół) i był wzywany na komisariat. Pomylić się może każdy, tylko czasu szkoda później na tłumaczenia. Cytuj
nesiasps Napisano Wtorek o 05:53 Autor Napisano Wtorek o 05:53 (edytowane) takie akcje to mogą robić jak wprowadzą w końcu zdjęcie drogomierza - inaczej cała ta ich praca i tak skończy się co najwyżej zaskarżeniem o nękanie i zapłaci za to skarb państwa / w sumie jak nie za swoje to mogą się tak bawić w udawanie policjanta Edytowane Wtorek o 05:54 przez nesiasps Cytuj
Jacdiag Napisano Czwartek o 17:42 Napisano Czwartek o 17:42 W dniu 2.06.2026 o 23:51, nesiasps napisał: 6 tys km w górę po 2 tyg Pewnie korzystał z takiej usługi... Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.