Skocz do zawartości

Halogeny dalekosiężne


nermack

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam tylko, że dla nowego zagadnienia zakładamy nowy temat. Wydzieliłem Twój post.

 

Świateł drogowych na pojeździe możesz mieć 4 (przy reflektorach chowanych możesz mieć jeszcze dwa dodatkowe do "mrugania")

 

Większość autek ma na wyposażeniu tylko dwa reflektory (ja mam oryginalnie 4 :?), więc bez problemu można jeszcze dwa założyć

 

Wszystko znajdziesz w DZ.U 32 z 2003 r poz.262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczba śwwiateł drogowych 2 lub 4 czyli montując dodatkowe 2 reflektory dalekosiężne [drogowe] będzie ich 6 a to jest niezgodne z przepisami , np Polonez , F 125p nie moze mieć nic więcej , jedynie dodatkowe przeciwmgłowe przednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ich 6 a to jest niezgodne z przepisami

 

przy reflektorach chowanych możesz mieć jeszcze dwa dodatkowe do "mrugania"

 

Możesz mieć sześć jeśli cztery główne masz chowane. Nie spotkałem jeszcze takiego auta które by miało cztery drogowe "chowane" ale teoretycznie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli w maluchu sa pojedyńcze lampy to jak sobie walne jedną pare halogenów to mi nikt nic nie zrobi??

 

Kolege ostatnio zatrzymali tylko ze on ma 4 halogeny dwa dalekosieżne i dwa przeciwmgielne.

Niezgadniecie doczepili sie ze średnica halogenów jest zbyt duża :roll:

Co to ma do rzeczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgadniecie doczepili sie ze średnica halogenów jest zbyt duża :roll:

Co to ma do rzeczy :/

 

Za mała jest odległość między takimi reflektorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. za mała odległosc jeśli chodzi o rozstaw między jednym a drugim czy za mała odległośc pomiedzy dalekosiężnymi a przeciwmgielnymi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czesc Nermacku ;) skad ja Cie znam hehe.

 

A ja mam takie cos do zaoferowania. Jesli jezdze sobie maluchem. i mam dodane 4 halce ( 2 dalekosiezne i 2 przeciwmgłowe o srednicy 150 mm ) Z taka roznica ze dwa halogeny dalkosiezne mam zakryte ( zaślepione czy jak to sie tam nazywa ) takim dekielikiem. I co w takim wypadku tez mam o 2 reflektory za duzo ? Przeciez wtedy no jest te 2 wiecej ale one sa aktualnie bezuzyteczne jesli zakryte.

Jak by sie pan Niebieski zapytal po co mi zakryte skoro ich nie moge uzyc mowie ze smigam na rajdach i nie oplaca mi sie co raz odkrecac i zakrecac..... Dobrze mysle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by sie pan Niebieski zapytal po co mi zakryte skoro ich nie moge uzyc mowie ze smigam na rajdach i nie oplaca mi sie co raz odkrecac i zakrecac..... Dobrze mysle ?

To wtedy

pan Niebieski
moze dokładnie przyjżeć się całemu pojazdowi łącznie czy silnik nie ma wycików itp. Nikt nie lubi cwaniaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczba śwwiateł drogowych 2 lub 4 czyli montując dodatkowe 2 reflektory dalekosiężne [drogowe] będzie ich 6 a to jest niezgodne z przepisami , np Polonez , F 125p nie moze mieć nic więcej , jedynie dodatkowe przeciwmgłowe przednie

Zgodnie z przepisami może być 8 reflektorów

4 drogowe

2 mijania

2 przeciwmgielne

i teoretycznie mogą być zapalone wszystkie jednocześnie

w żarówce w reflektorach mijania nie może być wtedy podłączone włókno światła drogowego

i jeszcze mogą być światła dzienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak taki gość sobie pośmiga z ośmioma włączonymi reflektorami, to na drugi dzień rano bankowo "pożyczka" prądu do rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami może być 8 reflektorów
to tak samo mozna powiedzieć że koń ma 8 nóg- dwie przednie ,dwie tylne, dwie lewe, dwie prawe i też moze władać wszystkimi naraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Panowie, jest spoko. Mozna miec 8 -20 przednich reflektorów...

 

Mam swiatła oryginalne. + 2 chalogeny dalekosiezne + pod zderzakiem 2 przeciwmgłowe.

Dalegkosiezne sa tak podpiete ze swieca mi jesli wlacze sobie dlugie na przelaczniku zespolonym pod kierownicą.

 

I teraz najprostrze pytanie na ktore chce uzyskac odpowiedz TAK lub NIE ( zadnych uzasadnien )

 

Czy przejdzie tak przeglad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przejdzie tak przeglad ?

 

Nie da sie bez uzasadnień :mrgreen:

 

Jeśli masz w oryginalnych lampach tylko dwa drogowe a nie cztery to TAK - przejdzie przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oka nie bede scieniał...... Mam malucha czyli moge sobie smigac tak jak napisalem bez problemu hehe dobrze wiedizec :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka koledzy!

Temat świateł uważam za bardzo rozwojowy...Przecierz wszyscy wiemy jak wyglądają niektóre auta-np. tiry :mrgreen: Można powiedzieć ściana światła-im więcej tym lepiej,a najlepiej zamontować takie reflektorki na własnoręcznie wykananych pochromowanych rampach...-przecierz diagnosta nie będzie skakał po drabinie ,żeby poszukać znaku homologacji i stwierdzić zgodność tegoelementu z homologacją pojazdu :oops:

 

Dodatkowego uroku przysporzy rządek świateł dziennych ale z wyczuciem -max 6 :V w dobrym guście jest jak są na przemian białe i żółte selektywne :lol:

 

No i wreszcie mój ulubiony akcencik :shock: -gustowne (oczywiście białe)samoprzylepne światełka odblaskowe!Tutaj liczebnośc jest równie istotna -chodzi o efekt końcowy i trzeba się wykazać własną inwencją!Ogromna roznorodnosc wzorow!

 

Rece opadaja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rece opadaja

Ostatnio wizyta ciągnika siodłowego na badaniu technicznym skierowanego na badanie przez organ kontroli ruchu za nadmiernie zużyty bieżnik opon przednich. Badanie jak badanie skierowanie jak skierowanie jednak przeraził mnie przód pojazdu na którym było zainstalowane 24 (dwadzieścia cztery) szt. reflektorów drogowych (8 na dachu, 8 pod szybą, 8 na zderzaku + oczywiście 2 fabryczne o których nie wspominam). Oczywiście uzyskałem potwierdzenie kierowcy, że w momencie zatrzymania był w ten arsenał wyposażony, komentować?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemność widział albo miał pomroczność jasną organ kontroli

 

A oglądaliście taki program "na osi" ??

 

Zlot ciężarówek, konkurs na najładniejszą i w świetle reflektorów umundurowany przedstawiciel ITD wręcza nagrodę kierowcy - a ciężarówka 12 halogenów dalekosiężnych (!!!!!!) a do tego w dolnych sześciu jakże pięknie mrugają światła błyskowe (!!!!!!!!!!!!!), których samo posiadanie na samochodzie jest zabronione...

 

No comments...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.