Skocz do zawartości

Badanie pojadu Izby Celnej


leniwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc, a mianowicie chodzi o badanie w/w pojazdu. Nie mogę dotrzeć do przepisu, bo wg Dz.U.25.211 z 11,02,2005 jest Policja.ABW.Straż itp. ale nie ma Izby Celnej tym bardziej że DR ma troche inny niż normalnie tzn. jest mniejszy koloru błękitnego i ma troche inny układ rubryk. Zastanawiam się czy nie trzeba mieć pisma pozwalającego na wykonanie takiego badania. Np wiem że inne słóżby mają swoje stacje. Jak Wy to widzicie. Dzięki ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się mi że niema przeszkód. Jakiś czas temu nasza policja miała motocykl i przeglądy robili na naszej stacji a samochodami jężdzili chyba do Gorzowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku osobiście skontaktowałbym się z WK , chociażby ze względu na opisany przez ciebie DR, którego wzoru nie ma w naszych DZ.U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej SKP po dokonaniu btp (często także uprzywilejowany), wystawiamy zaświadczenie z badania. Na tej podstawie, ich (tzn. Służby Celnej, Straży Granicznej, czy in. organu) właściwy pion techniczny dokonuje wpisu o badaniu - w ich, "trochę innym" niż "cywilny" - DR. Oczywiście, wszystko to jest ustalone z zainteresowanym i jeśli mu taki tryb postępowania odpowiada, to badanie robimy. A jeśli nie - to nie. Właśnie ze względu na fakt iż w naszych, "cywilnych" aktach prawnych nie ma opublikowanego wzoru "ich DR". Stąd nie mamy pewności czy możemy nasze wpisy umieszczać w "ich" DR.

 

[ Dodano: 02-02-2007, 18:56 ]

Oczywiście, miałem na myśli przede wszystkim Dz.U 227 z 2003r., w którym m in. opublikowane są wzory dokumentów stosowanych przy wykonywaniu BTP oraz Dz.U 133 z 2002r. (o rejestracji pojazdów), zawierający wzory DR. (Dzienniki z późn. zmianmi - oczywiście).

 

[ Dodano: 02-02-2007, 19:03 ]

Nie wiem natomiast czy Dz.U. z 2005r., nr25, poz.211 - o badaniu pojazdów wojskowych itp. ..... daje wystarcząjącą podstawę do dokonywania wpisów w "ich" DR przez cywilnych diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem natomiast czy Dz.U. z 2005r., nr25, poz.211 - o badaniu pojazdów wojskowych itp. ..... daje wystarcząjącą podstawę do dokonywania wpisów w "ich" DR przez cywilnych diagnostów.

I właśnie o to chodzi- par.6 pkt 5 tego dziennika mówi;

Stacja kontroli pojazdów wydaje zaświadczenie o

1) przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.