Skocz do zawartości

serwerownie


sisters

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Szukam przepisow dotyczacych usytuowania serwerowni w miejscu pracy.

Przydazylo mi sie cos bardzo przykrego i przypuszczam, ze moze miec to zwiazek z tym, iz w moim pokoju stoi serwer. Zamiezam przeprowadzic rozmowe z pracodawca jednak najpierw musze sie dowiedziec wszystkiego co mozliwe.

Potrzebna mi jest rowniez wiedza o szkodliwosci promieniowania elekromagnetycznego na ludzi a zwlaszcza na kobiety ciezarne.

Jesli mielibyscie chwilke i cos wpadlo by Wam w oko ... bede wdzieczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytam żony ona szkoliła się na BHP-owca

Bede wdzieczna, moj BHP-owiec, kiedy juz jakis czas temu pytalam Go o to zwinnie zmienil temat. A ja przy tym serwerze plus 3 stacje komputerowe siedze codziennie 8h. Zdaje sie nie bez skutkow ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś o 4h

 

6h - pracy przy komputerze. Mojej żonie po 8h (nie miała możliwości przebywać w pomieszczeniu bez kompa, tak jak i Ty zresztą) robiło się strasznie niedobrze i w końcu poszła na zwolnienie.

 

Natomiast nie wiem nic o serwerowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w necie:

 

Dopuszczalne natężenia pól na stanowiskach pracy określone są w:

 

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.(Dz.U. 2002 nr 217 poz. 1833). Data obowiązywania: 2003.06.19

 

Do tego trzeba posłużyć się normami:

 

W zakresie terminologii:

 

PN-T-06580-1:2002 Ochona pracy w polach i promieniowaniu elektromagnetycznym o częstotliwości od 0 Hz do 300 GHz. Część 1.Terminologia.

 

W zakresie metod pomiaru i oceny pola na stanowisku pracy:

 

PN-T-06580-3:2002 Ochrona pracy w polach i promieniowaniu elektromagnetycznym o częstotliwości od 0 Hz do 300 GHz. Część 3. Metody pomiaru i oceny pola na stanowisku pracy

 

Treść projektu tej normy jest tu:

http://www.wypadek.pl/prawo/normy/dane/pn_t06580_3.htm

 

Natomiast przyrząd pomiarowy powinien spełniać wymagania:

 

PN-77/T-06581 Ochrona pracy w polach elektromagnetycznych wielkiej częstotliwości w zakresie 0,1 do 300 MHz. Przyrządy do pomiaru natężenia pola elektromagnetycznego.Ogólne wymagania i badania.

 

Wydaje mi się iż pomiary takie wykonują placówki SAN-EPIDU.

 

Polecam także artykuły:

 

http://cygnus.et.put.poznan.pl/~szostka/bhp.htm

http://www.ciop.pl/634.html

http://ise.pl/info/read.php4?pid=74

 

Ponadto urządzenia informatyczne powinny spełniać wymagania dotyczące emisyjności określone w dyrektywie dotyczącej kompatybilności elektromagnetycznej zawarte w normie:

 

PN-EN 55022:2000 Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC). Urządzenia informatyczne. Charakterystyki zaburzeń radioelektrycznych. Poziomy dopuszczalne i metody pomiaru.

 

plus zmiana:

 

PN-EN 55022:2000/A1:2002 Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC). Urządzenia informatyczne.Charakterystyki zaburzeń radioelektrycznych. Poziomy dopuszczalne i metody

pomiaru (Zmiana A1)

 

Niestety jednoznacznie nie stwierdzono czy w serwerowni, może wystąpić przekroczenie dopuszczalnych wartości natężeń pól .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08/15, wielkie dzieki, mniej wiecej to jest to o co mi chodzilo.

Sporo tego :) troche mi zajmie przegryzienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 h przed monitorem (bankowo), pozostałe niepamięta. Wszystko jest napewno w linkach podanych przez Berta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.