capone-al Napisano 13 Luty 2007 Napisano 13 Luty 2007 Może wie ktoś czy istnieje taka mozliwośc zatejestrowania starego motocylka( 1964rok)jako zabytkowy,nie posiadam do niego żadnych dokumentów W wydziale komunikacji powiedzieli mi że w polsce jest to raczej nie możliwe żebym dał sobie z tym spokój Cytuj
Norbert Jezierski Napisano 13 Luty 2007 Napisano 13 Luty 2007 Niestety - ostatnio próbowałem coś takiego z przyczepką wojskową przepchnąć. Krótko i zwięźle - cięęęęęęężko będzie Poczytaj: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=3025 Cytuj Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania. Ale takich, co nie chcą się złamać, świat zabija. Zabija w równej mierze najlepszych, najdelikatniejszych i najdzielniejszych. Jeżeli nie jesteś żadnym z nich, możesz być pewien, że zabije cię także, ale bez szczególnego pośpiechu. [Ernest Hemingway, Pożegnanie z bronią (1928)] Nie pytaj się ludzi co można, a co nie, ale zadaj sobie pytanie czy warto. Bowiem - można wszystko, ale nie wszystko warto... [NN]
Arton Napisano 14 Luty 2007 Napisano 14 Luty 2007 Jakiś czas temu taka sprawa była opisana w "Automobiliście". Zadzwoń do nich do redakcji albo dorwij egzemplarze archiwalne (2-3 lata do tyłu). Podobno da się. Cytuj
Tomek D Napisano 14 Luty 2007 Napisano 14 Luty 2007 www.automobilista.com.pl Jest jeden sposób ale nienadaje się na pisanie otym na forum Cytuj
08/15 Napisano 14 Luty 2007 Napisano 14 Luty 2007 Jest jeden sposób ale nienadaje się na pisanie otym na forum Dlatego pisać nie będziemy http://garbolandia.com/modules.php?name=Artykuly&pa=showpage&pid=20 Cytuj
capone-al Napisano 14 Luty 2007 Autor Napisano 14 Luty 2007 Wielkie dzięki panowie może coś sie w końcu ruszy pozdrawiam Cytuj
blakop Napisano 14 Luty 2007 Napisano 14 Luty 2007 Sposób na zasiedzenie jest rzeczywiście sposobem najbardziej leaglnym, ale na pewno nie najszybszym i najtańszym. W temacie do którego link dał Ci Norbert na koncu jest podany drugi sposób. Możesz ten pojazd zgłosić jako wyrejestrowany, a obecnie zwracasz się z prośba o jego ponowna rejestracje jako zabytkowego. Cały sęk w tym, że przepisy o rejestracji pojazdów nie regulują kwestii związanej z dokumentami niezbędnymi do rejestracji takich pojazdów. Na dzień dzisiejszy wyrejestrowanie takiego pojazdu kończy sie wydaniem stosownej decyzji... Jak było np. 30 lat temu - nie wiem - ale nawet przy założeniu, że podobnie, decyzje ta mogłem zgubić - prawda? Nawet jesli wskażę Wydział w którym pojazd był poprzednio rejestrowany i podam nr rejestr. i Twój Wydział wystąpi przy rejestracji o potwierdzenie do tamtego WK to nie dostanie żadnej odpowiedzi, poniewaz akta kasuje sie po 5 latach... (na dzien dzisiejszy pozostaje trwały zapis w kompie, ale jeszcze 5 lat temu nawet zapisy z kompów znikały...). Zresztą... Wymóg przedstawienia decyzji o wyrjestrowaniu w przypadku ponownej rejestracji pojazdu choć wydaje sie logiczny, nie jest unormowany przepisami... Jesli więc będa wymagac decyzji - zapytaj o podstawę prawna tego wymogu... Jak więc widzisz dużo może zależec od decyzji WK. Choć rzadko, to jednak czasem Wydziały po przeprowadzeniu możliwego w danej sprawie postepowania wyjaśniajacego przychylaja sie do wniosków o rejestracje takich pojazdów (zwłaszcza zabytkowych)... Zanim więc udasz się do sądu może warto spróbować pomęczyć swój WK. Ale to tylko sugestia rzecz jasna. Cytuj
Fabio Napisano 13 Czerwiec 2009 Napisano 13 Czerwiec 2009 Witam. Od paru lat jestem szczęśliwym posiadaczem motocykla wfm 125 z 1964 roku. Kupiłem ją od dziadka który trzymał ją w stodole pod słomą. Przeszła ona u mnie kapitalny remont silnika, wymianę wszystkich łożysk i wiele innych rzeczy. Niestety nie ma do niej żadnych dokumentów. Został tylko kawałek tablicy rejestracyjnej. Numery silnika zgadzają się z numerami ramy. Chce ją zarejestrować przed malowanie i dalszą renowacją. Proszę o pomoc. Mój numer gg to: 519207. Pozdrawiam i z góry dziękuję Cytuj
blakop Napisano 13 Czerwiec 2009 Napisano 13 Czerwiec 2009 Nic się nie zmieniło. Przepis co prawda w tej kwestii zmieniły nieco brzmienie, ale interpretacja nadal jest taka sama. Wycieczka do WK i tam zapadnie decyzja. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że rozmawiamy o przywróceniu go do ruchu jako zabytkowy. Ale tak czy inaczej przed rejestracja konieczne będzie badanie techniczne - najpierw więc renowacja, potem rejestracja. Cytuj
Fabio Napisano 19 Czerwiec 2009 Napisano 19 Czerwiec 2009 Już wiem jak to zrobić lecz potrzebuję pomocy przy wypełnianiu "białej karty". Proszę o pomoc. Mój numer gg to: 519207. Z góry dziękuję za wszelką pomoc Cytuj
Psuj Napisano 19 Czerwiec 2009 Napisano 19 Czerwiec 2009 Białą kartę wypełni ci rzeczoznawca. Cytuj "Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs
Fabio Napisano 21 Czerwiec 2009 Napisano 21 Czerwiec 2009 Ale zażąda z tego co słyszałem 500 zł.... Dlatego będę próbował sam ja wypełnić, niestety nie wiem co wpisać w niektórych okienkach.. Cytuj
Wojciech Jania Napisano 21 Czerwiec 2009 Napisano 21 Czerwiec 2009 Białą kartę wypełni ci rzeczoznawca. musi to zrobić rzeczoznawca - chcesz mieć zabytek - to płać Cytuj
Jacdiag Napisano 22 Czerwiec 2009 Napisano 22 Czerwiec 2009 też mam stary motor bez dokumentów ktoś kiedyś oparł go o drzewo i tak sobie stoi i stoi ... Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
Regan55 Napisano 22 Czerwiec 2009 Napisano 22 Czerwiec 2009 ktoś kiedyś oparł go o drzewo i tak sobie stoi i stoi ... Oj musi się ze on juz bardzo,bardzo długo stoi......!!!!!! Cytuj
Wojciech Jania Napisano 22 Czerwiec 2009 Napisano 22 Czerwiec 2009 Przynajmniej nikt go nie ukradnie Cytuj
Jacdiag Napisano 23 Czerwiec 2009 Napisano 23 Czerwiec 2009 ochrona środowiska nie pozwoli uszkodzić drzewa ... Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
Regan55 Napisano 23 Czerwiec 2009 Napisano 23 Czerwiec 2009 Przynajmniej nikt go nie ukradnie Jesteś tego pewny?Polak potrafi....!!!!! Cytuj
Fabio Napisano 24 Czerwiec 2009 Napisano 24 Czerwiec 2009 No cóż to będę zmuszony to zlecić specjaliście.... Dziękuję za pomoc Pozdrawiam Cytuj
Tytus Napisano 20 Lipiec 2009 Napisano 20 Lipiec 2009 Czesc No cóż to będę zmuszony to zlecić specjaliście.... Dziękuję za pomoc Pozdrawiam Tylko zastanow sie czy chcesz miec zabytka...bo to jest lekko klopotliwe. Czy nie lepiej postarac sie o uznanie go za unikatowy... Prostsza i tansza procedura a i obostrzeń mniej Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.