Skocz do zawartości

Hałas skrzyni biegów


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może czegoś nie wiem i proszę o pomoc .Samochód Tarpan po remoncie w zakładzie

SPEC-MOT. Sp.z.oo we Wrocławiu upoważnił nie wiem jakim sposobem jednostkę do wykonania sobie samej przeglądu gwaracyjnego i ja zostałem zmuszony aby na stacji wykonać ten przegląd -stwierdziłem brak hamulca na tylnej osi oraz głośną pracę skrzynii biegów, po wysłaniu dokumentu reklamacji powróciło pismo jak nizej załączam . Hamulec osobiście musiałem naprawić na stacji ale nie wiem jak zmierzyć hałas skrzyni biegów w/g zaleceń panów z wrocławia -może ktoś wie jak jest jej wielkość - dla mnie jest to następny absurd jak niektóre zakłady ściągają pieniądze z wojska oraz wiedza pana który to podpisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie koledzy jak jest ta norma - bo zapomniałem dodać ,że mnie dzisiaj moi przełożeni

już zwalniali z pracy bo tego niewiem -jaka norma hałasu skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak:

 

każde auto ma określony poziom hałasu jaki wytwarza na postoju i w czasie jazdy. Jeśli masz zajrzyj do instrukcji obsługi zobacz ile ma być w czasie jazy, sonopan w dłoń i zmierz podczas jazdy (tylko jednocześnie nie prowadź).

 

Może to i głupie ale tylko to mi się nasuwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum ktoś z kolegów przedstawiał fragment przepisów z których to wynika że w sprawach nie okreslonych dokładnie w przepisach to diagnosta podejmuje decyzje,na podstawie swojej wiedzy i doswiadczenia.Niestety nie wiem ,nie moge tego znaleźc.Zawsze też można zwrócic sie o opinie do rzeczoznawcy na poparcie swojej decyzji,jesli juz sprawa idzie tak na "noże"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka norma hałasu skrzyni biegów

Ma siedzieć cicho :mrgreen: bez słyszalnych trzasków, świzdów i gwizdów.

Może to i głupie ale tylko to mi się nasuwa...
Psuj- masz prawidłowe podejście do problemu :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOSÓB OCENY STANU TECHNICZNEGO UKŁADU WYDECHOWEGO l POMIARU POZIOMU HAŁASU ZEWNĘTRZNEGO PODCZAS POSTOJU POJAZDU ORAZ SPOSÓB KONTROLI STANU TECHNICZNEGO SYGNAŁU DŹWIĘKOWEGO PODCZAS PRZEPROWADZANIA BADANIA TECHNICZNEGO

I. Kontrola stanu technicznego układu wydechowego i poziomu hałasu zewnętrznego podczas postoju pojazdu

Zakres kontroli

§ 1. Pełny zakres kontroli obejmuje dwa etapy:

1) kontrolę organoleptyczną (l etap),

2) pomiar poziomu hałasu miernikiem poziomu dźwięku (II etap),

przy czym przeprowadzenie II etapu jest uzależnione od wyników l etapu.

 

Kontrola organoleptyczna - l etap

§ 2. 1. Kontrola polega na organoleptycznych oględzinach układu wydechowego pojazdu i ocenie jego stanu technicznego.

2. Niedopuszczalne są: 1) wyraźnie zauważalne nieszczelności układu wydechowego;

2) niekompletność układu wydechowego;

3) uszkodzenia mechaniczne układu wydechowego mające wpływ na swobodny przepływ spalin.

 

 

Mowa tylko i wyłącznie o układzie wydechowym -ustawodawca chyba tego nie przewidział

bo tak jak pisze kolega kontroler2 podzespoły sprawne pracują cicho ,jeżeli głośno to proszę przeczytać załączone pismo - zużycie podzespołow i koło się zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma za dużo ma certyfikatów i referencji. Na dobra sprawę brak słów z głupoty i niekompetencji pracowników tejże firmy. ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nietypową pracę podzespołów ocenić można tylko na podstawie nienaturalnych [oczywiście dla poj.] odgłosów , czy nietypowej pracy , a nie przekraczającego hałasu.Do tego typu ustalenia usterek jest czynność organoleptyczna. Przecież np. stuki w silniku nie stwierdza się na podstawie hałasu , tylko na jego nietypowej pracy.W takich wypadkach umiejscowienie tego hałasu przybliża nam ocenę przyczyny niesprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale: "na Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! i, Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! ne sposoby"

 

Włoż z 10 razy 3 bieg bez sprzegła a potem odpisz ze "głosna praca skrzyni biegów zachodzi tylko w przypadku włączania trzeciego biegu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojsko jest taką instytucją na której niektóre firmy robią kolosalną kasę ,przykład tej skrzyni biegów o tym świadczy .Jest jeszcze przykładowo taka firma w Bielsku Podlaskim

gdzie wychodzące samochody po remontach wymagają remontów w jednostkach. Ktoś tak

tworzy umowy ,że jednostki same wykonują przeglądy gwarancyjne ,a jeżeli coś wyjdzie

to są takie głupie pisma - ale niektórzy przełożeni nie mają o niczym pojęcia i karzą wykonywać tak bzdurne zadania. Wojsko ma dużo pieniędzy ,ale dużo jest marnotrawione

na głupie decyzje , a już transport to kilometry wożenia powietrza .

 

 

a tu następny przykład

 

 

Do Afganistanu pojadą wadliwe transportery

"Dziennik": Polscy żołnierze w Afganistanie mogą być narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Pancerze transporterów Rosomak są za słabe na warunki regularnej wojny.

Do Afganistanu wkrótce mają popłynąć 24 Rosomaki. Transportery, w których mieści się 11 żołnierzy, mają za słabe pancerze boczne. Brak w nich także tzw. pancerzy reaktywnych, które chronią pojazd przed wystrzałem z popularnego wśród talibów ręcznego granatnika RPG7.

MON dopiero jesienią zorientowało się, że wozy sa słabo przygotowane do wojny. - Jesienią przeprowadzono testy balistyczne polegające na ostrzelaniu całego pojazdu - przyznaje Maciej Wnuk, szef biura ds. procedur antykorupcyjnych MON. Próby wypadły niepomyślnie. MON zaczęło w pośpiechu szukać firmy, która przygotuje lepsze opancerzenie dla Rosomaków. To oznacza, że do Afganistanu pojadą źle zabezpieczone transportery i takich przez pierwsze tygodnie będą używali nasi żołnierze. Dopiero gdy próby się powiodą, nowe pancerze trafią do naszych baz w Afganistanie. Mają być zamontowane na pojazdy wojskowe na miejscu - zapowiada "Dziennik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Właśnie koledzy jak jest ta norma - bo zapomniałem dodać ,że mnie dzisiaj moi przełożeni

już zwalniali z pracy bo tego niewiem -jaka norma hałasu skrzyni biegów

 

Niech ta firma poda ile powinno byc i jak to zmierzyć? Miałem podobną sytuację z ostrówkiem. Poszedł do remontu lepszy jak wrócił. Reklamację nie dały rezultatu więc zabrałem dowód bo zaagrażał ten pojazd zdrowiu i życiu. Też mnie chcieli zwalniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.