Skocz do zawartości

Indywidualne tablice rejestracyjne


Scrapy

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, LimonQ napisał:

Inna sprawa czy można wymienic DR bez wydania PC w przypadku braku miejsc na wpisy, a badanie okresowo w DR straciło ważność. Bo jak prawo mówi, zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego pojazdu, nie jest dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu ;)

Ale w przepisie nie ma mowy o DR czy PC z ważnym TNBT.

Cytat

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.

A dalej czytamy

Cytat

2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

A obowiązek wykonania OBT też nie obliguje do posiadania wpisu w DR. I żaden przepis, wbrew temu co sugerują OKRD i WK, nie mówi o konieczności wymiany DR w ciągu 30 dni i nie precyzuje czy w tym czasie DR jest "ważny" czy nie.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mego pytania - trochę wyjaśnię/uzupełnię/wytłumaczę się.

W trakcie pisania tutaj szły tablice, jak przyszły to się zdziwiłem że nie czerwone, za szybko nie odpisywałem bo miałem żniwa (uff skończone, jeszcze tylko wywieźć z magazynu).

Autko które leasinguję stoi na razie i zbiera kurz bo nie mam czasu jeździć ;) W sumie przyciągnąłem na podwórko i stoi.

Co do mego pytania.

Koszt rejestracji na tymczasowe blachy i PC żeby potem od razu ubiegać się o indywidualne to: 62,00zł.

Zwykłe tablice to koszt: 180,50zł (+czekanie na DR ).

Gdybym dostał czerwone blachy (62zł) i potem wnioskował o indywidualne to koszt tych drugich wyszedł by mnie 1100,00 wszystkiego (TR,PC,DR, nalepki legalizacyjne+na szybę).

Reasumując 180,50 w plecy?

Pytam bo już wiem od leasingu że mogę to reklamować i będzie uznane na 100% tylko muszę:

1. być pewnym,

2. policzyć ile mają mi oddać.

W wątku wyszło chaotycznie bo pytałem zanim przyszły tablice a potem przyszły i trochę namieszałem ;) 

 

@Olga - skrzynka pełna, ja właśnie swoją przeglądałem bo po zmianie skryptu sporo trza wywalić żeby chodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na pewno pozytywnie wpłynie na przychody urzędów. Ale co do ręcznego wypełniania, wypisywania tego dokumentu mam małe obawy jak to będzie przy kontroli ( odręcznie pisany dowód ).:icon_wink: A tak w ogóle to autor artykułu przeinaczył nazwisko posła (będzie chryja:silent:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę patologie rynku motoryzacyjnego w Polsce uważam to za kiepski pomysł. Rozwiązanie oczywiście byłoby bardzo fajne, ale my do tego nie dorośliśmy jeszcze chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł może nie najgorszy, ale trzeba by tu wprowadzić procedurę "uruchamiania" tablic rejestracyjnych telefonując na infolinię, bo do samodzielnego odręcznego wpisywania danych pojazdu chyba jeszcze nie dorośliśmy. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2018 o 13:25, leski66 napisał:

Na pewno pozytywnie wpłynie na przychody urzędów.

No i właśnie o to w tym chodzi każdy musi zarobić. Biznes z Tablicami już teraz jest jak kopalnia złota, a poi co niemcy mają na nas zarabiać , jak mogą nasi nas kroić jak za zborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sojer1disco napisał:

No i właśnie o to w tym chodzi

Ale chyba lepiej "u nas" niż "u nich". Chodzi mi, że pieniądze zasilą nasze urzędy a nie w innych krajach.:icon_wink:

Tylko, że:

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

ale trzeba by tu wprowadzić procedurę "uruchamiania" tablic rejestracyjnych telefonując na infolinię, bo do samodzielnego odręcznego wpisywania danych pojazdu chyba jeszcze nie dorośliśmy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie widzę problemu - kupujesz tablice w WK+czysty blankiet DR (no z numerem tablic). Ważne 7 dni od pobrania/zakupu. Potem do kosza.

Walniesz się w VIN pojazdu podczas wpisywania to całość do kosza a jak będziesz jechał autem z tymi tablicami - MKK 500zł za poj. niedop do ruchu.

Nieczytelnie wpiszesz dane - j.w.

Razem z tablicami OC ważne tyle samo dni wiec ból jak się człek nie wyrobi. Ważność tablic i DR oklejona jakąś naklejką której podrobienie się nie opłaca i ma to wkleić ten kto wydał tablice i DR a nie ten co pobrał bo jak tablice i DR. Jak nie oklejone to 500 ;) dla tego co kieruje pojazdem i laweta

Typowe zjazdówki do których trza mieć poprzedni DR z kraju pochodzenia auta+faktura/umowa od gościa która figuruje w DR jako właściciel.

Czy dorośliśmy do tego? Myślę, że tak ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sojer1disco napisał:

jak za zborze.

o matko!!!, z kontekstu Twojego wpisu wynika, że napisałeś o roślinach, a nie o zgromadzeniu, np. kilku Niemców. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodziło o to że już teraz za tablice i rejestracje w WK płacimy dość drogo, bo ok 200zl za zarejestrowanie sam osobowego to kupa smacu, i zgodzę się z tym że lepiej niech nasi zarabiają, ale i tak mamy drogo. :hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikita_Bennet - wystarczy spojrzeć, co jeszcze nie tak dawno działo się z Niemieckim tablicami zjazdowymi, jak opłacało się je masowo brać.

Czy służyły wyłącznie do tego do tego do czego były przeznaczone? Czy służyły tylko w takim okresie na jaki były wydane? No sam sobie odpowiedz, a potem zrewiduj pogląd:

 

6 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

Czy dorośliśmy do tego? Myślę, że tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat temu - był jeszcze z nimi bałagan. Dziś?? 500MKK. Czasy gdy policjant z drogówki opowiadał bajki że jak dokupi się komisowe ubezpieczenie (miesięczne) do przeterminowanych żółtych z DE to można jeździć chyba się skończyły???

Po prostu rządzący muszą napisać dobrze prawo ;)
Pytanie czy Ci będący u władzy potrafią to zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.