Skocz do zawartości

Indywidualne tablice rejestracyjne


Scrapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto mi podpowie

Wiec chcialbym miec swoje indywidualne tablice rejstracyjne na swojim samochodziku :P Np imienne prosze kogos o jakas pomoc jak to zrobic bylem w wydziale powiedziano mi ze to niejest mozliwe wiec?? jak to ludzie robia ze posiadaja takie rejstracje?? bede wdzieczny za odpowiedz Pozdrawiam :):mrgreen::piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Ci odpowie z pewnością pracownik Wydziału Komunikacji (są takowi na forum), ale zostałeś wprowadzony w błąd można wnioskować o indywidualne "blachy", jest tylko kilka "ale":

- maksymalnie 5 znaków (bez ś, ć ,ó itp.),

- koszt 1000 zł,

- jak kupisz inny samochód, to znów musisz płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jesteś pod obstrzałem chłopców - radarowców - i nie tylko. ::D

Rozmawiałem kiedyś z nimi - generalnie stoją na stanowisku: stać gościa na tablice, to i stać na mandat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tego sie obawiam :( ze zamiast mandatu 100 dostane 500 :( ale Sprawa jest super :) tez tak myslalem ze 1000 zł ale w wydziale powiedziano mi ze jakies pisemko do naczelnika wydzialu on musi wydac zgodne hm czy tutaj niechodzi o łapówki ?? :P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi o lapowke. Skladasz podanie, a WK wysyla zapytanie do W-wy o nadanie Twojego wyrożnika. Jesli zostanie zaakceptowany, zamowia dla Ciebie tablice.

U nas przy zlozeniu podania trzeba zaplacic.....

Jesli nie przejdzie dany wyroznik, bedziesz musial wymyslec inny.... i tak do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za Wyjasnienie ;) Jutro wybiore sie do WK i zaczynam Akcje :)) Zobaczymy co z tego wyniknie :))) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie jest wysyłane nie do warszawy, tylko do miasta wojewódzkiego na danym terenie. Płacisz dopiero jak wiadomo, że Twój wyróznik może byc nadany... Przynajmniej tak powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • 5 years later...

wiem złota łopata za odkopanie trupa ale coś chcę ustalić.

 

Auto w leasingu - biorę indywidualne tablice z wyróżnikiem N i imię KAZIK (N-warmińsko-mazurskie) imię bo imię, między N a KAZIK będzie cyferka zapewne.

Firma leasingowa np z W-wy.

Po okresie leasingu wykupuję auto i jak jest z tablicami? Zostają (mieszkam w warmińsko-mazurskim)? Bo zaczynam kopać temat leasingu i tak się zastanawiam jak to jest.

No i głównie chodzi o koszt po wykupie z leasingu i rejestracji już na mnie (czy jeszcze raz 1tysiak czy nie).

 

No i jaki jest koszt wyrobienia 3 tablicy (bagażnik rowerowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostają (mieszkam w warmińsko-mazurskim)?

 

W ramach województwa zostają.

 

chodzi o koszt

 

Około 80 zł - analogicznie jak przerejestrowanie w ramach powiatu.

 

jaki jest koszt wyrobienia 3 tablicy

 

Około 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko, jeżeli będzie to leasing z Twojego województwa.

 

Chociaż jak znam życie to w WK podobnie jak na SKP możesz trafić na takie przypadki ignorancji, że Ci nie przerejestrują, więc nie ciesz się na zapas 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK-lubię wyzwania więc o ile jest to zgodne z prawem to zrobią jak prawo mówi.

I najważniejsze autko nie będzie na mnie (zaleta leasingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

a podpowie ktoś jak to jest z odbiorem takich blach? Rejestruję auto i raczej dostanę pewnie jakieś czasówki??

Potem przy wymianie na te 'indywidualne' znowu PC czy od razu DR??

Bo raczej nie da się bez tych blach tymczasowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dostajesz DR razem z tablicami ind., bo jest zamówiony. Zaraz zapytam znajomego, który robił takie TR kilka miesięcy temu.

Znajomy jednak nie potwierdził mojej wersji zdarzeń. Przy odbiorze TR ind. dostał PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawę w trzech krokach się załatwia:

1. rejestracja na PC plus Tablice Tymczasowe,

2. wniosek o Tablice Indywidualne i zaś PC ale już z Indywidualnym Numerem Rejestracyjnym,

3. stały Dowód i Stałe Tablice Indywidualne.

Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Tak?

Na to wygląda, chociaż mój znajomy miał już pojazd zarejestrowany na siebie tylko zmieniał TR na ind.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikita,  możesz złożyć wniosek o rejestrację pojazdu i poczekać na tablice indywidualne (ok. tygodnia) i wówczas dostaniesz TR i pozwolenie czasowe z urzędu. 

O tablice tymczasowe tzw.  przejazdowe możesz,  ale nie musisz zawnioskować. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olga czyli nie możecie zamówić DR przed otrzymaniem TR? Co za bezsens. Jeszcze rozumiem dla pojazdów zarejestrowanych czasowo, ale dla pojazdów, które są przerejestrowywane to się mija z logiką. Oczywiście nie mam pretensji do WAS, urzędników WK, bo to ministry ustalają. Ale sytuacja jest bezsensowna, bo trzeba czekać na TR i na DR, a można by wydać obie rzeczy w jednym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.