Skocz do zawartości

Indywidualne tablice rejestracyjne


Scrapy

Rekomendowane odpowiedzi

czyli nowe autko a i tak dostanę najpierw tablice zwykłe+PC+nalepka na szybę a potem już indywidualne+PC+nalepka na szybę???

Bo myślałem że najpierw te z czerwoną czcionką - tymczasowe a potem indywidualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiałeś. 

Przychodzisz dziś i prosisz o tablice ABOZ. To przecież nikt Ci ich spod lady nie wyjmie. Poczekaj z tydzień, bo tyle średnio trwa produkcja blaszek extra, to wtedy rejestrujesz normalnie. Natomiast jak musisz jeździć już od dziś, to płacisz dodatkową kasę za PC na własny wniosek plus TRC.

I nic nie jest tu bez sensu, bo każde przerejestrowanie pojazdu wiąże się z koniecznością wydania PC najpierw. Nawet w ramach tego samego powiatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po tygodniu, do tego czasu dostajesz nieindiwidualne czerwone extra płatne, albo nic - tylko wtedy czekasz z tydzień i nie jeździsz (tudzież jeździsz na tym co do tej pory) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikita_Bennet, bądź uprzejmy ludziom skonkretyzować, czy chcesz tym autem jeździć non-stop, czy nie. Jaki to samochód w sensie zarejestrowany – niezarejestrowany, nowy – stary, olej nie olej… orzechy w lesie trzepie... https://www.youtube.com/watch?v=Sa79UipXpkY

Sprawa wygląda nieco podobnie jak z dowodu końcem. Ci co nie potrzebują używać samochodu składają wniosek o nowy dowód i nie pobierają PC, tylko czekają na właściwy dokument.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autkiem będę jeździł cały czas, rejestracja na leasing z indywidualnymi tablicami, potem spłacie leasingu wykup i tablice zostają te same. Pytanie-czy leasing dostanie czarne tablice czy czerwone?? Autko fabrycznie nowe od dealera, leasing "nie dealerski". Konkretniej chyba się nie da ;)

Edytowane przez Nikita_Bennet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu, jak wypaplasz przy rejestracji, no jak przy rejestracji złożysz od razu wniosek o tablice indywidualne, to pierwsze powinieneś dostać czerwone + PC i hulaj dusza.

A za kilka dni powinny przyjść indywidualne + plakietka na szybę + stały dowód z wymyślonym numerem. ;-) 

No takie moje zdanie, a precyzyjniej to tylko czekać na wypowiedzi specjalistów w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

czy leasing dostanie czarne tablice czy czerwone?

 

Dostanie takie, o które zawnioskuje. Jeśli nie złoży wniosku o czerwone to będzie czekał na tablice indywidualne, a pojazd w tym czasie nie będzie mógł jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leasing dostał czarne zwykłe.

Na indywidualne trza czekać.

Pytanie  inne - czy koszt tablic z czarną czcionką a czerwoną jest taki sam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikita,  firma leasingowa dostała to,  o co zawnioskowała,  nie inaczej. Widocznie nie chciała "dać" Ci samochodu na czerwonych tablicach,  a przecieżto Ty za to zapłacisz,  nie oni.   Koszt rejestracji na "zwykłe czarne" to 180zł,  na czerwone byłby ok.  60 zł. Nie wiem dlaczego się na to godziłeś,  bo teraz żeby zmienić na indywidualne  trzeba dodatkowo  będzie poczekać na przyjście zamówionego  DR.  

Edytowane przez Olga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i będzie reklamacja na 120 zł bo mogli zarejestrować na czerwone. Ja nie miałem nic do gadania. Wnioskowałem podpisując leasing o tablice indywidualne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - Ty tak chaotycznie o tym wszystkim piszesz, że ja nie jestem pewien kto w tej kwestii namieszał. Najpierw, że będziesz chciał rejestrować, teraz że już zarejestrowane jest. Masakra... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Paprock napisał:

Ci co nie potrzebują używać samochodu składają wniosek o nowy dowód i nie pobierają PC, tylko czekają na właściwy dokument.

Nic z tych rzeczy. WK dokonuje w starym DR adnotacji o zgłoszeniu wymiany tegoż i jeździsz ze starym DR i zaświadczeniem z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że nie jeździsz. Sam wymieniałem i owszem padła propozycja odręcznego wpisu "zgłoszono zmianę danych", czy jakoś tak, ale...

Po przeanalizowaniu sprawy jednak wybrałem opcję Pozwolenie Czasowe.

No weź jedź z takim pomazanym dowodem za granicę gdzieś i tłumacz się austro-węgierskiemu celnikowi na przykład.

Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu drogowego jeszcze na dzisiaj jest Dowód Rejestracyjny i aby go nie stracić, to dobrze, żeby widniał w nim "przegląd". Najlepiej ważny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale teraz tematy się jakby zmieszały, bo wkradł się wątek o pobieraniu PC lub nie jak  DR skończył się.

Po mojemu do jazdy potrzeba PC, ale wiadomo jak jest. Jedni tak, a drudzy wspak =  Made in Poland! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek jest bardzo podobny. Niektórzy zamawiają nowy Dr i mogą poczekać, a inni koniecznie chcą w tym czasie PC to dostają. I jest to PC droższe od normalnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podobny, ale w tym podobieństwie wytrącił się wątek, czy można śmigać po legalu z wpisem "zgłoszono zmianę danych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z adnotacją "ZGŁOSZONO ZMIANE DANYCH" można smiało jeździć, adnotacja ta informuje nas ze do organu rejestrującego wpłynął wniosek o zmiane danych w DR. Inna sprawa czy można wymienic DR bez wydania PC w przypadku braku miejsc na wpisy, a badanie okresowo w DR straciło ważność. Bo jak prawo mówi, zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego pojazdu, nie jest dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu ;)

 

Z tymi czerwonymi tablicami do indywidualnych tablic troche mam wątpliwości, bo przecież nie ma nigdzie w rozporządzeniu że rejestracji czasowej dokonuje się na wniosek właściciela w celu oczekiwania na Tablice indywidualne :). Czerwone mozna wydac na badanie techniczny,  do warszatu lub na przejazd z miejsca zakupu do miejsca garazowania :)

 

Jesli to jest pierwsza rejestracja (pojazd nowy) to jaka ustalimy date pierwszej rejestracji? jaką date następnego badania technicznego? na 3 lata od daty rejestracji na czerwone czy na indywidualne?

 

Kazdy interpretuje przepisy inaczej :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.