Skocz do zawartości

Szkolenia okresowe co 5 lat


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

No na pewno będzie płatne (tak jak kiedyś - ale ile nie wiem)

Szkolenie kończy się egzaminem, a w komisji oprócz wykładowcy(-ów) ze szkolenia będzie równieżi przedstawiciel bodajże urzędu marszałkowskiego - tak przynajmniej w Poznaniu ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

nie ma , ale w projekcie jest właśnie mowa o szkoleniu uzupełniającym co 5 lat ,

kompletny absurd , przy dzisiejszych ciągłych zmianach trudno być na bieżąco .

Te forum pokazuje na jakie problemy się napotyka- np. ostatnia ustawa o kratkach :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów jest mnóstwo ... Śmiem twierdzić, że co raz więcej ...

I coraz większe sankcje grożą za "złe" interpretacje przepisów ...

 

Kiedyś szefa można było zmusić do szkoielnia diagnostów - te 2 lata to był mały bicz ... A traz ? Czasem nawet tych komentarzy nie chce mi się pisać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie to był duch ustawy czyli projekt. W pełni się zgadzam. Diagnosta po 5 latach będzie wtórnym analfabetą. A teraz jedyny obowiązek szkolenia diagnostów wynika z art. 273 z 3 (chyba albo gdzieś obok) Prawa pracy o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Ale decyduje pracodawca.

 

Gdyby jednak był co 5 lat to byłby odpłatny i doszkalajacy nie kończy się egzaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo takie forum.

Chociaż tu szkolenie jest bezpłatne, codzienne i nie kończy się egzaminem. :lol:

A tak poważnie dobrze jest przynajmniej raz w roku skorzystać ze szkolenia z udziałem przedstawicieli Ministerstwa i fachowców z TDT lub ITS lub innych znawców tematu. ;) Chociaż tu na forum można się nieźle dokształcić :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest przynajmniej raz w roku skorzystać ze szkolenia z udziałem przedstawicieli Ministerstwa i fachowców z TDT lub ITS lub innych znawców tematu

Zawsze się może zdarzyć, że szkolenie, które wybierzemy, zostanie - delikatnie mówiąc - zignorowne przez przedstawicieli w/w instytucji ... Mam wrażenie, że ostatnio to coraz częstsze zjawisko. I co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wtedy

dobre pytanie, ale nie raz byłem na szkoleniu gdzie byli "przedstawiciele" i co z tego,

informacja ustna typu moim zdaniem nic nie wnosi do codziennej "walki" z rzeczywistościa i przepisami

sensowną sprawą byłyby spotkania w których wczesniej zostają zadane pytania i odpowiedź pisemna z objaśnieniem na szkoleniu /byłaby wtedy szansa na jednolitą interpretacje/ - ale to juz są chyba moje życzenia świateczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensowną sprawą byłyby spotkania w których wczesniej zostają zadane pytania i odpowiedź pisemna z objaśnieniem na szkoleniu

Byłeś kiedyś na takim szkoleniu ? Bo ja nie - a zaliczyłem ich ładnych kilka ...

 

i co z tego, informacja ustna typu moim zdaniem nic nie wnosi

No właśnie - dochodzimy do sedna sprawy. "Ja sądzę" i "wydaje mi (mnie)" się to nie jest rozporządzenie, które bezzębnej pani Halince w czapce z lisa pomoże w lepszym rozumieniu przepisów. Co drugie zdanie na tego typu spotkaniach to "Chodziło nam o to, żeby ... " - prawda ?

 

Mam wrażenie, że i tak najlepszą instatucją opiniotwórczą są fora takie jak to.

Sam bywam na kilku, czytam też różne grupy dyskusyjne - nie są to fora diagnostyczne, ale w codziennej pracy bardzo pomocne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto za to zapłaci??

W moim przypadku płaci szef

Zawsze się może zdarzyć, że szkolenie, które wybierzemy, zostanie - delikatnie mówiąc - zignorowne przez przedstawicieli w/w instytucji ...

Szczególnie sobie ole...ą przedstawiciele TDT :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy powinny być takie same dla wszystkich a nie jakieś interpretacje - co autor miał na myśli, białe powinno być białe a czarne czarne. A co mamy - kołomyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenie czemu nie, zawsze lubiłem takie szkolenia ponieważ można się było wiele dowiedzieć, ale teraz czy jest odnośnie tego jakieś rozporządzenie? Czy po prostu znowi chodzi o pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta instytucja została powołana do kontroli a nie do interpretacji przepisów i ich objaśniania

I masz rację, i jej nie masz.

Nie będę się rozwodził, ale wiesz o co mi chodzi. Nikomu korona z głowy nie spadnie, jak parę słów wyjaśni. Nie mam tu konkretnie na myśli właśnie TDT, ale było nie było - pewne instytucje są od tego, żeby służyć społeczeństwu (i służyć, i społeczeństwu - tu: zwroty dość szeroko rozumiane) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.