Skocz do zawartości

Wypadek Stara


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

http://elblag.wm.pl/?main=17&c=109,3,18575,,4149

 

Była u mnie na badaniu w maju 2006 ,ale od wczoraj przybyło mi tony siwych włosów .

Już tłumaczenie się jak i dlaczego , już niektórzy wydali werdykt ,że stan techniczny .

Ale jakie drogi ,drzewa przy drodze ,młody kierowca -tego nikt nie mówi głośno - bo najlepiej i jeszcze ktoś powie ,że przy prędkości 40-50 km na godzinę takie spustoszenie .

Czeka mie wiele dni nerwówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jacek, znając Ciebie i Twoje podejście do wykonywanych czynności, mogę być pewien że przyczyną wypadku nie był stan techniczny pojazdu. Trzymam kciuki za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stało się nieszczęście.Ale teraz szukać będą winnego i skierują pierwsze kroki na stacje. Ale czy ktoś wcześniej oprócz Nas diagnostów pracujących na stacjach wojskowych zwraca uwagę,że te pojazdy z roku na rok starzeją się i stan techniczny jest coraz gorszy. To nic, że samochody po kilka razy wjeżdżają na stacje, ale naciski na nas są tak duże, że ...., ale dla "nich" ważna jest ustalona data następnego badania w dowodzie rej.i oto chodzi. Dla przełożonych ważne są pojazdy, które można wysłać na miasto. My staramy się, robimy wszystko co w naszej mocy aby te "złomy" nadal jeździły i walczymy o własną d... -wojskowe RWD. Później w takich sytuacjach tak jak Jacek siedzimy na szpilkach i siwe włosy pokazują się na głowie.

Jacek wieże, że skończy się to wszystko pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jak nie wiadomo co było przyczyną wypadku to jest stała formułak: niedosotosowanie prędkości do warunków jazdy lub zły stan techniczny pojazdu. W tym konkretnym przypadku zastosowanie miał przypadek drugi. Z drugiej strony jeśli badanie było w maju, a zdarzenie drogowe teraz, to ja osobiście diagnosty bym sie nie czepiał. W tym czasie mógł ktoś dokonywać napraw i np. niedokręcono końcówki drążka kierowniczego lub innego elementu zawieszenia, ale tego bez rzetelnego zbadania pojazdu na miejscu wypadku nie da się ustalić.

Ponadto moje zdanie jako laika w rekonstrukcji wypadków drogowych to takie skutki przy 40-50km/h :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tam było więcej niżeli 60 km/h. Koło nie odpadło, oba przednie są skręcone w tym samym kierunku, czyli żadna końcówka nie wyskoczyła. Patrząc na ten prosty i wąski odcinek drogi to gościu zap... szybko jechał, a jeszcze ci nasi kierowcy z ZSW to ............. . :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Proszę zwrócić uwagę na zderzak z prawej strony widoczny na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była u mnie na badaniu w maju 2006 ,ale od wczoraj przybyło mi tony siwych włosów .

To Ci mogą naskoczyć, będzie ok. Najlepiej zwalić na diagnostę. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina prawdopodobnie po stronie kierowcy (obsluga codzienna!), po takim czasie od badania moglo sie wiele z tym pojazdem dziac. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przyjemność :( odbywać służbe wojskową w lidzbarku warm jako kierowca tą drogą bardzo często jezdziłem była bardzo wąska i dużo drzew przy asfalcie tragedia o dziurach już nie wspomne :( my jak jechaliśmy na poligon to 2km za jednostką odchaczyła sie przyczepa i wpadła do rowu ale nikomu nic sie nie stało taką mamy polską rzeczywistość dróg. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie było 40 km/h a po drugie to od czasu przeglądu w tym samochodzie mogło zmienić się wszystko. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo nam sie mówi ale nie martw sie , będzie oki za duzy okres od badania a po drugie tak nie wyglada takie auto po uderzeniu 40 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam kolegę Fiedorowicza, i współczuje problemów, na pocieszenie mogę dodać

że po obejrzeniu zdjęć zgadzam się z kolegami, to z pewnością nie było to 50 km/h, ale dużo więcej. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek trzymam palce za Ciebie, będzie dobrze.

Po mojemu to nie była wolna jazda, na pewno nie 50 km/h ponieważ w WP taka jest dopuszczalna prędkość pojazdu na drodze. Jeżeli pojazd jechał w kolumnie to tym bardziej nie rozumie. Ogrom zniszczeń przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to sie stało np. miesiąc po badaniu - to gorzej. Ale to było prawie 9 miesiecy temu. Od tego czasu stan techniczny auta mógł ulec pogorszeniu. Myślę, że możesz spać spokojnie - nikt nie powinien Ci zarzucić zaniedbań. Uszy do góry i pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu ,dużo się mówi ,żę coraz starszy sprzęt w wojsku to fakt 25-30 to średnia wieku tych pojazdów ,ale czy góra się tym przejmuje ,oni dbają o swoje tyłki ,żeby było im wygodnie cieło i bez problemów

 

W grudniu 2006, w ramach prze¬targu ogłoszonego przez Agencję Mienia Wojskowego dostarczono 13 autobusów Autosan A1010T Lider 3 dla Wojsk Lądowych oraz dla Dowództwa Garnizonu Warszawa. www.infobus.pl

 

[ Dodano: 28-11-2007, 21:09 ]

Kolejny wypadek śmiertelny z udziałem wojskowego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.