Skocz do zawartości

Dane techniczne pojazdów - DATECH via Internet ...


Norbert Jezierski

Jak oceniasz katalog ?  

39 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się wersja testowa beta naszego najnowszego dziecka - systemu danych technicznych DATECH - dostępnego przez sieć Internet:

 

http://83.15.173.11/WebDIPViewer.aspx

 

użytkownik: test

hasło : test

 

Wersja, jaką Państwo dostajecie do testowania, jest ograniczona tak ilością, jak i jakością informacji, jakie są w niej w tej chwili zawarte.

 

Dla Państwa wiadomości - mamy już opracowaną bazę zawierającą dane techniczne ok. 500.000 pojazdów - ale z wiadomych względów nie możemy przedstawić jej Państwu w chwili obecnej ...

 

System posiada jeszcze kilka niedociągnięć - ale już bliżej niż dalej.

Wszelkie zgłoszenia błędów - mile widziane :-)

 

Najważniejsze na koniec - koszt użytkowania systemu oscylować będzie wokół kwoty 1 zł / netto DZIENNIE.

Dla firm współpracujących z naszą firmą w zakresie wymiany danych - zniżki - i to być może takie do poziomu 100%. Ostateczne informacje na ten temat ukażą się w tym dziale za kilka(naście) dni ...

 

ZAPRASZAM DO TESTOWANIA !!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat.

Myślę że kluczem do sukcesu będzie akceptowanie tego źródła danych przez TDT na odbiorach SKP. Jak obecnie wygląda ta kwestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obecnie wygląda ta kwestia?

_________________

 

Obecnie tdt twierdzi, że zbiór danych z dipów nie jest wiarygodny, bo zawiera wiele błędów (diagności często, szczególnie dawniej, wpisywali w dipy swoją radosną twórczość). Na moją odpowiedź, że katalog its-u wcale mniej błędów nie zawiera - umilkli.

 

Po prostu te dane nie są wyrocznią, tylko wskazówką i trzeba wszystko robić z odpowiednią dozą rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kluczem do sukcesu będzie akceptowanie tego źródła danych przez TDT na odbiorach SKP. Jak obecnie wygląda ta kwestia?

Chyba za wcześnie na tego typu pytania. Ostatecznie, z tego co widzę, jest to wersja beta. Dlatego do testów! :) Szczególnie, że póki co jest za friko niczym open office ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów szukajcie, mile widziane sugestie co do tego co gdzie i jak :D

 

Ps. Aplikacja nie była testowana dla Adobe Acrobat Readera < v.7 (generowanie plików PDF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozwazyć możliwość udostępniania danych odpłatnie dla osób nie posiadających oprogramowania Norcomu (np. ja :cry: ) - płatność np. poprzez SMS lub abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to zostało to stworzone :D

Spoko - celujemy w niewielkie, aczkolwiek stałe opłaty - mam nadzieję, że ludzie będą zadowolenia z tego, co będą mogli otrzymać.

 

Wstępne przymiarki to 1 zł / dziennie ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dane pojazdów umieszczone w tym systemie mogą być pomocne, znalazłem błąd na stronie, mam nadzieję że nie zostanie mi to poczytane jako czepianie się szczgółów, Volkswagen Golf 1.6D 1990 r. pisze że numer silnika znajduje się ne podszybiu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane wymagają jeszcze dodatkowej weryfikacji ;-)

Cóż - nie ma ludzi nieomylnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zobowiązany, jeśli zagłosujecie w naszej Ankiecie :D

 

No i - również na PW - tradycyjnie proszę o sugestie - co i jak poprawiać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie - nie zależy nam na możliwości identyfikacji jednostkowych pojazdów, dlatego ostatnie 4 cyfry numeru VIN są przez program pomijane :D

Słowem - zabieg celowy ::D

 

I pamiętaj o tym, że w tej bazie nie znajdziesz wszystkiego - to baza DEMO (testowa), która przedstawia tylko możliwości programu ...

 

 

 

 

Mam kolejne pytanie - dlaczego tak mało drukujecie sobie tych danych ?

Pliczki są małe, zgrabne, czytane przez Acrobat Readera (testowane w wersji 7.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Norbert Jezierski,

 

Cześć Norbert. Mam pytanko. Czy umiałbyś mi przesłać ofertę na Wasz program i nowy katalog marek" on'line"? Może w to wejdziemy

 

Pozdrawiam

Piotr Dziadek

 

[hide]piotr_dziadek@wp.eu[/hide]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli mamy zgłaszać błędy to proszę bardzo - mały ale jest - w VOLKSWAGEN SHARAN 2.0 KAT naciski na oś są trochę nie teges. Występuje to przy dacie 1 rej. 1996-08-19, 1996-02-05. I jeszcze jedno pytanie - czy serwer jest tak wolny czy jest tak dużo testujących - strasznie wolno się otwiera (mam łącze 1MB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 years later...
  • 5 months later...

Witam, poszukuje programu do rozkodowania pojazdów ( samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, ciągniki rolnicze, motorowery) ogólnie wszystko to co pojawia się na stacji, najbardziej zależy mi na danych technicznych potrzebnych do 1-wszej rejestracji z zagranicy jak DIPa wypełniam. Czy DATECH to odpowiedni program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.