Skocz do zawartości

Kupno Simsonow w niemczeh i koszty rejestracji


kdudka1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam zamiar kupić kilka simsonów w niemczech (takich nie koniecznie na chodzie ale z dokumentacją w końcu blisko wakacje :) ). Mam kilka pytań odnośnie tego .

1. Czy sie wogole opłaca ? (mam zamiar kupić około 4 sztuk i więcej ma mi kto zalatwić wujek tam mieszka około 50euro za sztuke)

2. Jakei bedą tego koszty rejestracja , wszelki opłaty ( jeśli spisze z wszystkimi identyczne umowy będe musiał każdą z osobna tłumaczyć? - a co jeśli spisze je od razu po polsu ? )

3. Jak jest później z rejestracją na motorower ;/ czytałem wiele na ten temat i nie do końca wiem

pozdro Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1) To już sam musisz wykalkulować - są giełdy, ogłoszenia - nie sądze, żeby ktoś akrat w tej kwestii miał Ci tu cos radzić.

ad 2) Umowy możesz spisac od razu po Polsku - w przeciwnym razie będziesz musiał je przetłumaczyć - równiez dokumenty rejestracyjne (odpowiednik naszych potwierdzeń zgłoszeń do rejestracji wydawane kiedys na motorowerki) muszą być przetłumaczone, choc dla motoroweru nie ma koniecznośći ich przedstawienia (choć warto je mieć, jesli WK nie a Cię ciągać tygodniami) - w przypadku motorów do 125 cm dokumenty sa już obowiązkowe, choć wyglądają nieco inaczej niż standardowe dokumenty dla samochodów (powyżej 125 sa takie same jak dla samochodów). Koszt rejestracji to 114,00 zł (niektóre WK wymagają jescze zaswiadczenia z US - jesli na taki WK trafisz to dodatkowo 160,00 zł); potem dojdzie jeszcze ubezpieczenie

ad 3) na poczatku odniosłem wrażenie, że pisząc "simsonki" masz na mysli motorowery, ale jesli nie... No cóż - wszystko mozna przerobić, ale na temat zasadności i sensu takich przeróbek wole się nie wypowiadać - zreszta nic ponadto co juz tu zostało napisane w tym temacie nikt chyba nie wniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.