Skocz do zawartości

Holowanie pojazdów


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu nurtuje mnie ten problem i akurat dzisiaj szef zadał mi pytanie czy można

holować niesprawnego Stara do remontu ,nieważne gdzie ale na odległośc około 150 km.

Ja twierdze ,żę jest to absurdalne gdyż do holowania na taką odległość powinno się wykorzystać holownik w pełni tego słowa znaczeniu który w odpowiedni sposób jest połączony

z pojazdem holowanym , a nie holować Stara Starem , bo ktoś mówi ,że warsztat techniczny może . A homologacja i tabela rodzaju pojazdów podaje definicję - warsztat techniczny ; holownik -każdy ma swoje przeznaczenie i jak już było wcześniej wspominane STAR 266 nie ważne czy ciężarowo -terenowy czy warsztat techniczny ma podane na tabliczce znamionowej uciąg haka 4000 kg - to chyba nikt sobie tego nie wymyślił. Teraz po wypadku ,nagle wszyscy się pytają ,czy można to robić ,czy to zgodnie z prawem -a tak było ,że my diagności sobie wymyślamy . Sprawa holowania ,też moim zdaniem jest wykonywana na ostrzu noża ,aż coś się w końcu nie wydarzy .

Jakie jest wasze zdanie odnośnie holowania ,czy zholowania niesprawnego pojazdu , może to nie jest temat dla diagnostów ,ale my na stacja MON nawet musimy podejmować decyzje za przełożonych i mówić im jak rozwiązać problem holowania niesprawnego sprzętu którego nie dopuściliśmy do ruchu ,a musi być dostarczony do remontu.

Trochę się rozpisałem ,ale może ktoś zabierze słowo w tym temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o moje zdanie w tej kwestii to holowany pojazd musi mieć ważne badanie techniczne gdyż w razie jakiegoś wypadku czy kolizji żadna firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania lub moga wyniknąć inne nieprzyjenpmności.

Pojazd holowany jest uczestnikiem ruchu drogowego i u mnie ten temat jest zamknięty. Oczywiście uszkodzony bądź niesprawny pojazd z trasy zciągamy na holu na zasadach określonych w PRD.

Jeżeli do remontu bez badań lub na badania to tylko laweta lub niskopodwoziówka!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Profil napisał. A ze swojej strony się dziwię iż tak można narażać ludzi i sprzęt oraz być takim bez mózgiem aby kazać holować pojazd na taką odległość. XXI wiek a u niektórych epoka kamienia. Dobrze, że w WP są jeszcze ludzie myślący ale nie mają prawa decydowania, a szkoda. Dla niektórych strach przed niewykonaniem polecenia jest większy niż możliwość spowodowania zagrożenia na drodze publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra panowie ,pojazd bez badań technicznym jest pojazdem niesprawnym .Ile razy musiałem tłumaczyć ludziom ,gdy chcieli wciągnąć pojazd na holu ,aby mieć kwit ,żę był na stacji ,ale nigdy nie przystąpiłem do badania dlatego ,że pojazd o własnych siłach nie wjechał na stację i nie mam prawa wykonać i nigdy nie wykonam takiego badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy chcieli wciągnąć pojazd na holu

To po co wciągać nie taniej i prościej telepatycznie. Nic się chyba nie zmieniło w tej instytucji odkąd ją pożegnałem dziesiąt lat temu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło - poprostu sprzęt się postarzał i nie nadąża za zmianami zachodzącymi

w cywilu .KIedyś wojsko robiło co chciało ,nie było takiego typowego przeglądu technicznego

a teraz niektórym to nie pasuje ,że robimy rewolucję .Moi koledzy mogą potwierdzić ,jak nas

się traktuje ,jak zło konieczne -bo coś tam wymyślamy . A moje zdanie jest takie aby wszystko co porusza się po drodze spełniało wszelkie wymagania techniczne ,przepisy ADR oraz czas pracy kierowców - narazie jest to walka z wiatrakami . Ale pomalutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
.Moi koledzy mogą potwierdzić ,jak nas

się traktuje ,jak zło konieczne -bo coś tam wymyślamy . A moje zdanie jest takie aby wszystko co porusza się po drodze spełniało wszelkie wymagania techniczne ,przepisy ADR oraz czas pracy kierowców - narazie jest to walka z wiatrakami . Ale pomalutku

I potwierdzam! ZŁo konieczne ale tylko potwierdzanie sprawności ich interesuje nawet telepatycznie nawet 3 dni do przodu ! 9ddc :-) A na koniec jeszcze jedna niespodzianka : Na jakich zasadach został pan tu przyjęty? to był cytat z szefa logistyki. NA śląsku mają takie jedno słowo : DAREMNE to wszystko i tylko walka z wiatrakami jak Don Kichot !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.DAREMNE to wszystko i tylko walka z wiatrakami jak Don Kichot !

Dokładnie tak. Bardzo trafnie ujęte. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
.DAREMNE to wszystko i tylko walka z wiatrakami jak Don Kichot !

Dokładnie tak. Bardzo trafnie ujęte. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :D:D:D

 

Dzięki. JEst Ok na nowej SKP. JAk negatyw to negatyw! JAk usterka to usterka... i nie musze walczyć z wiatrakami. Żeby było jasne sprawy JWSKP lezą mi na sercu wiec sie bedę w dyskusję o MON SKP włączał jeśli pozwolicie? Trzymajcie się chłopaki ! POZDRAWIAM JAREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.