Skocz do zawartości

Montaż haka holowniczego


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dołącze się bo temat bardzo podobny.Przyjeżdza klient z PW dowód zabrany za zbite lusterko,ale w tzw. międzyczasie zamontował hak i chce załatwić wszystko za jednym razem.Autko sprowadzone trzy miechy temu.Masy przyczepy na TZ tak jak w katalogu,dodatkowo klient przedstawia DIP w którym masy są identyczne.Czy można zrobić to za jednym razem?/oczywiście jako dwa badania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • blakop

    22

  • JANUSZ60

    18

  • danielg539

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

dodatkowo klient przedstawia DIP w którym masy są identyczne.Czy można zrobić to za jednym razem?/oczywiście jako dwa badania/

Dla mnie nie ma w tym przypadku problemu.Masz wierygodne dokumenty/DIP/,

porownanie z TZ a więc co jeszcze...???? :D

 

[ Dodano: 24-01-2010, 13:47 ]

Ps.Jezeli masz jeszcze wątpliwości wyślij gościa do WK po ksero DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne jest tzw. rozłożenie ładunku w samochodzie osobowym, a inne w ciężarowym, przy którym obciążenie haka to pikuś :-D

Chciałem przypomnieć, że piszemy o ciężarowych, które za swą bazę miały osobowe, a więc "przestrzeń ładunkową" mają taką samą co do wymiarów. Masy ładunku (raczej niewielkie) i DMC też, obowiązek poprawnego rozłożenia masy podczas załadunku spoczywa na kierowcy więc skąd ten pikuś? :) (Pan Pikuś!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czyli po prostu - jeśli klient chce ciągnąć przyczepę, a z tabliczki znamionowej nie wynika, że może ją ciągnąć, to niech klient posiada przy sobie dokument potwierdzający tę możliwość. Innego wyjścia chyba nie ma? :D

Mozna i tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne jest tzw. rozłożenie ładunku w samochodzie osobowym, a inne w ciężarowym, przy którym obciążenie haka to pikuś :-D

Chciałem przypomnieć, że piszemy o ciężarowych, które za swą bazę miały osobowe, a więc "przestrzeń ładunkową" mają taką samą co do wymiarów. Masy ładunku (raczej niewielkie) i DMC też, obowiązek poprawnego rozłożenia masy podczas załadunku spoczywa na kierowcy więc skąd ten pikuś? :) (Pan Pikuś!)

 

to pytanie już naprawdę nie do mnie

 

pytaj tego, kto homo wydał, chyba zbadali co i trzeba, prawda?

 

ps. Pan Pikuś to ja :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ważniejsza tabliczka - opisuje ona konkretnie ten samochód, a homo określa całą partię, zmieniają tylko nr VIN.

 

Pamiętacie wejście VAT-u? Jak szybko wychodziły "opinie" że w homo jest błąd i ma być van a nie furgon? Od tego czasu mam inne podejście do świstka papieru, nie mówię, że nie jest on ważny i potrzebny, ale nie jest najważniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ważniejsza tabliczka

Czy tak produkcji Made in Poland...??? :razz:

Przeciez z niej g.....o wiesz,to tak jakbyś praktycznie jej nie miał wcale.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat. Kilka dni temu miałem na OBT Fiata Ducato który na tabliczce miał DMC 2800 a w DR 3200. Odesłalem goscia do WK aby zmienic DMC w DR lecz pani z WK powiedziała ze wydziwiam ... co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłalem goscia do WK aby zmienic DMC w DR lecz pani z WK powiedziała ze wydziwiam ... co Wy na to ?

Trzeba było jej powiedzieć ze DT "Komentarze"dawno temu wyleciały z ekranu...

Na podstawie wystawionego przez Ciebie zaświadczenia jej z........m obowiązkiem

było dokonanie zmiam w DR a nie jakieś tam komentarze w stosunku do Ciebie.. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie w tą stronę!

Jeśli w homo jest 3200 ta tak powinno być na tabliczce. Poprawić (wykonać nową tabliczkę zgodną z homo) musi producent lub przedstawiciel producenta pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.Ktoś gdzieś kiedyś popełnił błąd.

Kiedyś miałem podobną sytuację.Na TZ było 3.500kg a w dok.niemieckich coś tam

mniej.Przy I OBT z zagranicy diagnosta spisał wartośc z dok.Okazało się ze Niemcy

zanizają tą wartośc dla celów podatkowych.WK bez problemu poprawił na 3500kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też miałem Lagune z 2004 r na okresowym przed pierwszą rej .Z różnicy DMC i DMC zestawu wychodziło 1180 a we włoskim dokumencie było 1500 kg przyczepa z ham. Co powinienem wpisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnicy DMC i DMC zestawu wychodziło 1180 a we włoskim dokumęcie było 1500 kg przyczepa z ham. Co powinienem wpisać ?

Jak nie zrobisz tak moze być zle.Podejrzewam ze/kochany zabojad/ze w homo

będzie miał 1500kg.Jednak napewno homo gościu nie ma.Ja osobiście wpisuję

wartośc podaną w DR...!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nie zrobiłem nic złego, no nie ?.

Bądz pewny ze głowy czy tez innej części ciała Ci nie urwą....!!!! :D

Mylić się ludzka rzecz...

 

[ Dodano: 24-01-2010, 19:08 ]

Ps.Ale jak gościu zdyba homo to podejrzewam ze będziesz musiał mu to poprawić.

Oczywiście jak mu zalezy ile będzie ciągał na "ogonie"..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście... bo Pan Regan napisze, że jest tyle to wyrocznia i koniec :) jak dla mnie to takie zaswiadczenie to tylko powód dla cofnięcia decyzji o rejestracji, a dalej niech się klient martwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dalej niech się klient martwi

Oczywiście jak Ci przedstawi homo ze na haku moze ciągać 1500kg/zgodnie ze

starym DR/to tez go wyrzucisz za drzwi odmawiając mu rej.pojazdu... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homo homo... tak się zasłaniacie tym homo, a nie czarujmy się - ile takich dok. widzieliście u właścicieli w 15-letnim powiedzmy aucie, sprowadzonym z zagranicy, 3 właściciel w kraju... bez przesady z tym wymaganiem homologacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zasłaniacie tym homo

Nikt na siłę nie zasłania się homo.Wymagam jedynie w skrajnych przypadkach

Owszem i nawet mozna obejrzeć homo od 15 latka ale to tylko z Belgii

Tez nie zawsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.