Skocz do zawartości

VAt i DMC


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Jak postępujecie w przypadku gdy na VAT przyjeżdża auto z DMC w DR 3490kg, a na tabliczce 4900kg? :shock:

Ja dzisiaj takiego wygoniłem.

Chyba, że wróci bez tabliczki ;) to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj takiego wygoniłem

My też wyganiamy

Chyba, że wróci bez tabliczki ;) to co innego

To też wyganiamy, takie pojazdy jednak się różnią od siebie jak dojdzie do kraksy to się okaże że kierowca miał prawko B a powinien mieć C i jechać z inną prędkością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

albo o LT 46 "przerobionych" na LT 35 można by całą powieść napisać... począwszy od tabliczek znamionowych wydrapanych nożem... skończywszy na tabliczkach żywcem wyciętych z blachą i wklejonych na pas przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje kopa tylko leci takich pojazdów jest od groma poczawszy od pojazdów przerabianych na pomoc dogową ..... a na końcu na busy :razz: Brak tabliczek to standart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na brak tabliczek znamionowycz a mnie siętrafił MERCEDES SPRINTER 413 CDI z dwoma tabliczkami /zastrzegam- oryginał/ DMC 3500kg a na drugiej 4600kg DMC. Wygodne :shock::shock::shock: w szcególności iż BRIEF pokreślony :-P którą wybrać??? Kolega ma kategorie prawka "B"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieraliśmy wczoraj nowe Iveco do firmy i podczas odbioru padło pytanie " jaką mam przylepić tabliczke do 3500 kg czy 5500 kg ?" :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nic dziwnego jak my też piszemy 40t chociaż w ciężarówce jest 44t lub więcej :D Tak samo z tymi tabliczkami produkują jeden model ale są dwie tabliczki znamionowe. Producent nie boi nakleić się tabliczki z mniejszymi parametrami - gorzej jak potwierdza większe - ale który producent sobie na to pozwoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berecik - w IVECO to standard. Do nas później przychodzą po zmianę mas (a w oparciu o § 14 rozp. o rejestracji wolno im to zrobić jeśli przedstawią zaśw. od producenta, że pojazd był homologowany zgodnie z danymi jakie chcą mieć) i w zaśw. jest właśnie napisane "pojazdy typu ... o nr nadw. zaczynającym się od..... do .... jest homologowany na rynki europejski z masami: 3490 5000 5200 (np.) - pojazdy nie różnią się niczym pod względem konstrukcyjnym i nie ma przeciwwskazań do zmiany mas" (pismo sygnowane przez IVECO Polska - nie jakiś tam salon). A kiedyś miałem bardziej szczegółowe wyjaśnienie to napisali, że pojazdy uzyskują homologację na konkretne masy w zależności od kraju przeznaczenia i upodobań klienta. Ustaliłem ponadto, ze przy takiej zmianie, IVECO wydaje właścicielowi nową tabliczkę z nowymi (wnioskowanymi) danymi... I co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVECO wydaje właścicielowi nową tabliczkę z nowymi (wnioskowanymi) danymi... I co?

 

I jest ok, bo jest oryginalna tabliczka producenta. Żeby wszyscy tak podchodzili mielibyśmy luksus i mniej siwych włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.