Skocz do zawartości

Jeep Cherokee 2002 z nr.VIN na podszybiu


Tomek D

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy dwie różne opinie ministerstwa.

 

W jednej uznają, że numer na podszybiu jest wystarczający a w drugiej, że musi być umieszczony trwale. Paranoja, ktoś tam chyba ma nierówno pod sufitem. Sprawa nadaje się dla Janusza Weissa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    14

  • Tomek D

    14

  • S.K.P-POZNAŃ

    8

  • Norbert Jezierski

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dla mnie to jest chora paranoja. Jak można nr na przynitowanej tabliczce uznać za "trwale naniesiony". Przyznacie chyba, że nerwy mogą puścić...

 

I 50 000 kary za sprzeczne interpretacje proponuje. Tak blakop, oba pisma są podpisane przez tego pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka przynitowana z vin-em.

 

W ten sposób właśnie otwiera sie furtki dla złodziei i wszelkiej maści kombinatorów. Po co robić opłaty jak wystarczy odciąć dwa nity i przynitować do drugiego auta.

 

Wielkie brawa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna furtka czy zrobisz badanie takiego auta pozytywnie czy negatywnie zawsze można wyciągnąć odpowiednie pismo (adekwatne do sytuacji) i ściągnąć od diagnosty 5000zł :razz: (jeśli te pos..ne przepisy wejdą w życie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób właśnie otwiera sie furtki dla złodziei i wszelkiej maści kombinatorów. Po co robić opłaty jak wystarczy odciąć dwa nity i przynitować do drugiego auta.

 

A swoją drogą to jak to możliwe ze w USA gdzie tych samochodów jezdzi kilka milonów ..... nikomu to nie przeszkadza? A samych naszych krajowych kombinatorów siedzi tam ze 2 mln nie licząc innych braci słowian, potoryków itp.

Chyba dlatego ze nie ma tam odpowiedniego ministerstwa któro zawracałoby sobie d...ę blaszkami za to mają jakieś od bezpieczenstwa ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to jak to możliwe ze w USA gdzie tych samochodów jezdzi kilka milonów ..... nikomu to nie przeszkadza?

 

Tam jest inny status posiadania i wartości. Samochód (za wyjątkiem luksusowych furek i jakiś eksponatów) jest tani i nie pracuje sie na niego całe życie. A wszelkiej maści kombinatorzy są bardzo ostrożni, bo jeden pozew z powództwa cywilnego i nie wypłacisz się do końca życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ten drugi przypadek dotyczy konkretnie samochodu z USA

i jest odpowiedzią na wniosek z września 2007

i dotyczy tabliczki za szybą.

Idziemy z postępem i zaczynamy tolerować sprawy które przed rokiem były niedoprzyjęcia.

Ja podpisuję się pod gościem z ministerstwa. Jak można w USA to i w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeden pozew z powództwa cywilnego i nie wypłacisz się do końca życia...

Ot - demokracja na wyższym poziomie. I sądownictwo przy okazji też ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można w USA to i w Polsce

Dodajmy do tego kierunki czerwone ,symetryczne swiatła......

Jak mozna w Anglii ,to i w Polsce po prawej kierownice iiiitd...

Moze jeszcze tory poszerzymy?.........

Mamy takie prawo i koniec kropka .

Ja do USA sie nie dostosuje :D

"My" to jestesmy tacy ,że mając dobre przepisy(nie wszystkie),mozemy je spaprac biorąc przyklad z innych.-np.zielone strzalki.

W Niemczech powracaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można w USA to i w Polsce

Dodajmy do tego kierunki czerwone ,symetryczne swiatła......

Jak mozna w Anglii ,to i w Polsce po prawej kierownice iiiitd...

Moze jeszcze tory poszerzymy?.........

Mamy takie prawo i koniec kropka .

Ja do USA sie nie dostosuje :D

"My" to jestesmy tacy ,że mając dobre przepisy(nie wszystkie),mozemy je spaprac biorąc przyklad z innych.-np.zielone strzalki.

W Niemczech powracaja :D

Bzdura- miałem dzisiaj Chrysler Stratus sprowadzony z Włoch, z dowodu włoskiego wynikało że do Włoch sprowadzono go z innego państwa. Widać to po datach rejestracji.

Co o warunki do naszych PORD wszystko OK!!! (wyjątek być może VIN tabliczka w podszybiu?) , tabliczka znamionowa dzwi lewe(wklejka), na kielichu amortyzatora z przodu z prawej strony dodatkowa tabliczka z VIN i inne dane.

Co mogę jeszcze wymagać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można w USA to i w Polsce

Dodajmy do tego kierunki czerwone ,symetryczne swiatła......

Jak mozna w Anglii ,to i w Polsce po prawej kierownice iiiitd...

Moze jeszcze tory poszerzymy?.........

Mamy takie prawo i koniec kropka .

Ja do USA sie nie dostosuje :D

"My" to jestesmy tacy ,że mając dobre przepisy(nie wszystkie),mozemy je spaprac biorąc przyklad z innych.-np.zielone strzalki.

W Niemczech powracaja :D

Bzdura- miałem dzisiaj Chrysler Stratus sprowadzony z Włoch, z dowodu włoskiego wynikało że do Włoch sprowadzono go z innego państwa. Widać to po datach rejestracji.

Co o warunki do naszych PORD wszystko OK!!! (wyjątek być może VIN tabliczka w podszybiu?) , tabliczka znamionowa dzwi lewe(wklejka), na kielichu amortyzatora z przodu z prawej strony dodatkowa tabliczka z VIN i inne dane.

Co mogę jeszcze wymagać?

 

Powiem szczerze że w wypowiedzi kolegi SKP Poznań nie widzę żadnej bzdury sprecyzuj o co ci chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wyjątek być może VIN tabliczka w podszybiu?)

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=3393

Sory za użycie słowa "bzdura"

Ten wątek dotyczy VIN i TABLICZKI i tego się trzymajmy.

Co dotyczy pisma z Ministerstwa do Starostwa to zacznijmy od tego:

-o co pytało Starostwo?

Bo z treści "Zatem jeżeli pojazd został wyprodukowany w okresie obowiązywania przepisów,

które nie określały obowiązku umieszczania numeru VIN na podwoziu(nadwoziu) pojazdu,

to brak jest podstaw do wydania przez diagnostę zaświadczenia o badaniu technicznym z wynikiem nagatywnym" ja wnioskuję że sprawa dotyczyła jakiegoś starego pojazdu wyprodukowanego przed obowiązkiem umieszczania VIN.

Może się mylę ale wydaje mi się że to pismo nie na temat.

Co chodzi o skan z 2007 pojazdu zarejestrowanego w Olkuszu sprawa dotyczy wyłącznie

tabliczki VIN na podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki przypadek w podobnej sprawie -

Mitsubishi (odpowiednik Pajero) nie sprawdziłem dokładnie jaki model , sprowadzony z USA rok prod 1998.

Jest tylko VIN na podszybiu lewa strona - na blaszce i oczywiście tabliczka - naklejka na słupku przy lewych drzwiach.

VIN- rama tył prawa strona (nadkole) jest tam numer ale jego pierwsza część nie zgodna ,druga część jest zgodna z dokumentami i z nr na podszybiu.

 

Mam pytania:

- czy może być VIN (do celów rejestracji) w tym samochodzie umieszczony jeszcze w innym miejscu

- jeżeli nie to czy może właściciel tego pojazdu i z jakim skutkiem wystąpić o odstępstwo do

MI - w sprawie numeru VIN.

 

Jest to Montero Sport 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja jeśli nie znajdę nr vin na nadwoziu czy ramie to nie robię badania i odsyłam do mądrzejszych których w koło nie brakuję na niektórych stacjach chłopy w takie szczegóły nie wchodzą a ja lepiej śpię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z treści "Zatem jeżeli pojazd został wyprodukowany w okresie obowiązywania przepisów,

które nie określały obowiązku umieszczania numeru VIN na podwoziu(nadwoziu) pojazdu,

to brak jest podstaw do wydania przez diagnostę zaświadczenia o badaniu technicznym z wynikiem nagatywnym"

Zgoda :ok

A produkcja po 01.02.1993r- wynik badania negatywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

 

z dnia 22 lipca 2002 r.

 

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

 

(Dz. U. Nr 133 poz. 1123)

 

ZAŁĄCZNIK NR 9

 

WZORY CECH IDENTYFIKACYJNYCH I ICH OPIS

 

§ 1. Numer identyfikacyjny pojazdu VIN to nadana przez producenta kombinacja znaków przeznaczona do oznaczenia danego pojazdu. Jego celem jest zapewnienie, aby pojazd mógł być na jego podstawie jednoznacznie zidentyfikowany w ciągu 30 lat przez producenta lub przedstawiciela producenta, bez potrzeby żądania dalszych danych. Numer identyfikacyjny pojazdu powinien spełniać następujące wymagania:

 

1) powinien mieć strukturę zgodną z Polską Normą nr PN-92S02060, która odpowiada normie ISO 3779: 1983, a w przypadku producenta motocykli lub motorowerów produkujących poniżej 500 sztuk pojazdów rocznie trzeci znak w pierwszym członie powinien być cyfrą 9, przy czym właściwa identyfikacja producenta powinna być wtedy zapewniona przy użyciu 3, 4 i 5 znaku w członie trzecim oznakowania,

 

2) powinien być umieszczony na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym po prawej stronie pojazdu, a także na tabliczce znamionowej,

3) powinien zawierać się w jednym wierszu; wyjątkowo, z przyczyn technicznych, może zawierać się w dwóch wierszach, jednak w takim przypadku nie może być przerw wewnątrz drugiego i trzeciego członu tego numeru; nie może być także pustych miejsc pomiędzy znakami; jakiekolwiek niewykorzystane pole w trzecim członie powinno być zapełnione przez cyfrę 0 w celu zapewnienia wymaganej liczby 8 znaków; początek i koniec każdego z wierszy powinien być oznaczony symbolem, który nie jest cyfrą arabską, dużą literą rzymską i nie spowoduje pomyłki z pozostałymi znakami; jeżeli dwa człony znajdują się w jednym wierszu, to zaleca się także umieszczanie takiego symbolu pomiędzy nimi,

 

4) powinien być umieszczony w widocznym i łatwo dostępnym miejscu za pomocą wybicia lub wyciskania w taki sposób, aby nie uległ zatarciu lub zniszczeniu.

 

§ 2. 1. Numer nadwozia, podwozia lub ramy to nadana przez producenta lub organ rejestrujący kombinacja znaków przeznaczona do oznaczenia danego pojazdu. Jego celem jest zapewnienie, aby dany pojazd mógł być jednoznacznie zidentyfikowany.

 

Będąc drobiazgowym -numer VIN w amerykańcach jest po lewej stronie :)(podszybie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.