Skocz do zawartości

Jeep Cherokee 2002 z nr.VIN na podszybiu


Tomek D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    14

  • Tomek D

    14

  • S.K.P-POZNAŃ

    8

  • Norbert Jezierski

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=279048778&page=

http://xtt.pl/forum/printview.php?t=964&start=0&sid=e7a9535d86d4fb3aaf14f91c07c6c84a

"Dodatkowo patent jest taki, że auto kupione jedynie z VINem na podszybiu u nas nie przejdzie przeglądu rej. Nie wiem czemu tak jest ale gościu mi to kiedyś ze stacji diagnostycznej tłumaczył ale go nie zrozumiałem "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez szukam dalej i dla tego w opinii co niektórych nie jestem prawdziwym diagnostą. Bo prawdziwy diagnosta nie "palantuje" i klepie klientowi co on chce i gdzie chce :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś odnośnie tego drugiego pisma :

 

...iż numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga sie dla pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami

 

"Amerykaniec ma VIN więc się nie łapie na ten paragraf, a poza tym co to są "odrębne przepisy" - numer nadwozia/podwozia jest nabijany, po skierowaniu przez starostę/prezydenta, jak stara cech ulegnie zatarciu, sfałszowaniu, zniszczeniu w wyniku kolizji, i jeszcze parę przypadków.

Znacie jakieś jeszcze inne "odrębne przepisy"?

 

Jeśli nie - to tłumaczenie w tym piśmie jest co najmniej mocno naciągane.

 

Zostaje kwestia:

W pojazdach w wersji amerykańskiej numer identyfikacyjny VIN, naniesiony na metalowej tabliczce przynitowanej do pasa podszybia przedniego należy uznać jako umieszczony trwale

 

Hmm... najpierw auto gdzie nie wymaga się VIN-u a potem VIN naniesiony... jakieś to dziwne.

 

Nie widzę przeszkód aby takie auta u nas jeździły ale wymaga to zmiany rozporządzenia i ustawy. A nie co pisemko to inna interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uznać jako umieszczony trwale

Nie wiem czy pójdę dobrym tropem.

Połączenia dzieli się na rozłączne i nierozłączne, nitowanie należy do rozłącznych więc chyba niemożna tego uznać jako trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, to już nie chodzi o to. Po prostu mógłby ktoś to unormować prawnie w Dz.U. - albo robimy, albo nie. A na razie mamy zabawę w ciuciubabkę... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mówicie że nit jest połączeniem nie rozłączalnym wielokrotnie przy naprawach blacharskich powypadkowych tabliczki były przekładane na wymieniany element sprawa jest prosta cienkie wiertło i nitownica teraz są nalepki sprawa jest gorsza co do VIN mabyć na nadwoziu naniesiony trwale i ja nie znalazłem żadnego innego przepisu chyba że żle szukam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

właśnie pojechał "w siną dal" z P na zaświadczeniu

temat ułatwił mi znalezienie VIN-u umieszczonego trwale na nadwoziu - w bagażniku po prawej stronie wnęki koła zapasowego, tabliczka (wklejka) na lewych przednich drzwiach

dane z rozkodowania VIN-u

Numer VIN : 1J4GWB8N4XYxxxxxx

Nazwa fabryki : DAIMLER CHRYSLER CORPORATION

Adres : 800 CHRYSLER DRIVE AUBURN HILLS, MI 48326

Państwo : USA / AMERYKA PÓŁNOCNA

Marka : JEEP

Model, typ : GRAND CHEROKEE 4.0

Silnik : BENZYNA

Miesiąc produkcji : NIE JEST ZAKODOWANY W NUMERZE VIN

Rok produkcji : 1999

Lata produkcji : 1999 - 2004

Kod modelu : WJ

Opis nadwozia : NADWOZIE 4 DRZWIOWE

Zakład produkcyjny : STEYER AUSTRIA

Checkdigit : prawidłowe

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Otrzymałem dzisiaj pisemko z ITS z którego wynika, że tabliczka na podszybiu spełnia wymagania przepisów i jest podstawą do prawidłowej identyfikacji pojazdów. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podchodzicie do kwadratowej tablicy zamontowanej z przodu?

Ja mam kanał więc podchodzę z boku :-P

Z przodu ma być prostokątna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu ma być prostokątna.

 

Heh... Tom tyle to i ja wiem...

Ale co, dajesz N czy nie jesteś upierdliwy i prosisz że by wyrobił duplikat prostokątny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podchodzicie do kwadratowej tablicy zamontowanej z przodu
Z przodu ma być prostokątna

I koło się zamyka , bo kwadrat też jest prostokątem :evil:

To sarkazm, ale pomyślcie kto je wydaje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pomyślcie kto je wydaje :cool:

 

Wydaje je WK, jak klient poprosi o jedną kwadratową. I nie ma w tym nic dziwnego, bo ma takie prawo, ale powinien ją zamontować z tyłu zamiast z przodu.

 

Czekam na odpowiedź na pytanie

 

A jak podchodzicie do kwadratowej tablicy zamontowanej z przodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedź na pytanie

Taką nieświadomość poprawiamy na naszym skromnym warsztaciku od ręki.

Jeszcze nikt nie miał nic przeciwko temu. Poprosu nie każdy się zna na przepisach i ma możliwość trochę pomajsterkować.

To jeśli jest tablica dwurzędowa z przodu, a z tyłu jednorzędowa.

Bywają też samochody z dwiema dwurzędówkami. W mojej stacji w grudniu 2007 było takich szt.2. Jeden był do przerejestrowania więc zdjął tablice i zamontował nowe, które miał w bagażniku. Drugi zaś niestety N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.