Skocz do zawartości

numery VIN i silnika


gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie nie powiem nic nowego ale ale czy kiedys Panie Norbercie Pan myślał zeby utworzyć zbiór danych odnośnie umiejscowienia nr. VIN i silnika .Tylko diagności są w stanie tak naprawdę na bieżąco informować gdzie te numery są bo nowe modele co raz trafiają na stacje.TVIS jest niezły , chociaż brakuje tam uaktualnień a tak , żeby była jakaś baza i każdy mógł by tam dodawać informacje o umiejscowieniu to po paru miesiącach byłby to najlepszy zbiór danych onowych modelach (i nie tylko).Do dziś nie ma dobrych książek a prblemów narasta , ale co tam byle do przodu , pozdrówka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja takiego przedsięwzięcia nie będzie łatwa - ale może warto spróbować ?

Tylko - po urlopie - z nowymi siłami - nie wcześniej :D

 

Trzeba to b. dobrze przemyśleć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. dlaczego ta wiadomość pojawiła się w tym wątku - a nie w nowym ?

 

B. dlaczego ma to nastąpić akurat 1-go stycznia ?

 

C. uwierzę, jak zobaczę ustawy i rozporządzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, trzeba zobaczyć i dotknąć ,nie chce się wierzyć że ma być normalnie,z tej okazji wezmę sobie dzień urlopu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ta czesc jak nigdy kupie sporo dobrych fajerwerkow i wszystkie "wypale" za poczatki normalnosci niektorych przepisow i za szybkie wprowadzanie tego co dobre i pomocne Wypale 1-szego Stycznia oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajcie że tak do końca to nie zapominamy o nr silnika. Dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy na terenie Polski przed dniem wejścia Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym ( konkretnie gdy z art 66 ust 3a zniknie nr silnika) i tak podczas badania technicznego bedziemy musięli wpisywać nr silnika z natury nawet gdy nowe dowody go nie posiadają. Bedzie to stosowane dla tych pojazdów dożywotnio. Tylko pojazdy ktore beda zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce po wejściu w zycie w/w Ustawy będą mogły być zarejestrowane bez tego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. No tak. Ale obecnie podczas przeglądu okresowego mamy porównać nr. silnika z zapisem w dowodzie, a tam go w tych nowych dokumentach brak. Nigdzie chyba nie jest zapisane, że mamy spisywać go z natury podczas ww badania. Rozumiem, iż mamy to robić ot tak,dla świętego spokoju? Czy też jasno w przyszłości ktoś w przepisach do tego zobliguje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie opisze pewien przypadek.

OPEL ASTRA 1,4 1998r. Rejestracja w Olsztynie. w D.R. wpis nr.SILNIKA-'BEZ NUMERU',a pole numerowe jest skorodowane.(sprawdzałem) W ksiażce pojazdu wpis" POLE NUMEROWE SKORODOWANE BRAK MOZLIWOŚCI NABICIA" ??.Książka na badaniu w zasadzie nas nie interesuje.

Czy ktoś czegoś nie zaniedbał. jak postąpić na przeglądzie okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zaniedbał diagnosta który miał nabić numer (wystarczy przykleić tabliczkę). Ale Ciebie to nie dotyczy. Ty masz zapis "bez numeru" i numeru na silniku nie ma. Jesteś czysty a badanie pozytywne (jeśli wszystko inne gra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy przypadek-na przegladzie okresowym stw-nieprawidłowy nr.silnika za dużo literka-A .Co do stanu tech-bez uwag

czyli zatrzymany dowód ,wysłany do wydziału.wydział nie zmieni numeru w nowym dowodzie bo badanie negat.

klient wysłany po zaświadczenie -jakie-negat? koło sie zamyka .był to błąd urzedu celnego. w W.K.powiedzieli że badanie musi być pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dogadania się z WK. U nas jest to traktowane jako pomyłka. Bad. pozytywne + zaświadczenie z poprawnym numeren i adnotacja, że numer nie nosi znamion przebijania. Klienta tylko informuje się żeby nie zwlekał z poprawą dowodu, bo policjant nie będzie taki łaskawy i odcholuje auto na parking policyjny do wyjaśnienia. Groźba utraty auta działa bardzo budująco na klientów a mała ściema nie jest przestępstwem (bo któremu policjantowi będzie się chciało sprawdzać silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wystawiasz wtedy zaswiadczenie ze "pozytyw" z prawidłowym numerem silnika i wtedy niejako pacjent zmuszony jest do skontaktowania sie z W K , czy steplujesz dowod rejestracyjny i dodatkowo wystawiasz zaświadczenie o blednym numerze silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem? Jak niezgodny numer to "negatyw" i koniec. WK nie morze żadać zaświadzenia, bo przecież nic się nie zmieniło chyba, że zmieni zapis w DR.

U mnie jest niepisana umow z WK, że ich dowody (z oczywistymi błędami) odajemy klientom wraz z "negatywem" . WK wnosi poprawke do DR i wtedy wbijamy pozytyw.

Ale sprawa rypie się przy pierwszych bo wtedy mają "jakiś" kłopot z zarejstowaniem samochodu z wynikiem "negatywny"

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ten temat był juz przerabiany - oczywiście negat , dowód zatrzymany[ wysłany do WK] pojazd nie spełnia wymogów ART 66 , na stronie 2 piszesz co ztym nr jest , i taka adnotacja [ w Bydg tak jest ] po dokonaniu korekty nr silnika czy nadwozia pojazd będzie spełnia wym ART 66 , następny termin badania do 2006.08.23 np.i wtedu WK ma mozliwośc wypisania nowego dowodu , z datą następnego badania, a jak dasz sam negat, to co maja wpisać za termin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie WK moze wpisać termin następnego badania skoro w zaświadczeniu jest negatyw?

Może u mnie jest mniej łaskawie dla klienta ale logicznie:

1. SKP daje negatyw i powód,

2. WK zmienia wpis (dowód) - znika powód

3. SKP robi "badnie ponowne" - wynik pozytywny wyznacza termin.

-----

Nie widze podstaw prawnych, żeby WK mógł wyznaczyć termin następnego badania przy wyniku negatywnym. Powstaje niezgodność w rejestrze masz negatyw a klient ma ważne badanie.

----

Nie rozumiem tego WK w Bydgoszczy czasem.

Roku produkcji to sobie sami nie ustalą chociaż wynika z dokumentów, ale wynik badania zmienią na pozytywny choć nie wiem na jakiej podstawie.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niezgodność nr.silnika pomiędzy zapisem w dow.rej. a stanem faktycznym nie powinna być kwitowana negatywem ,wystawione zaświadczenie nie jest dopuszczeniem do ruchu (takim jest dowód rej.lub pozwolenie czasowe) podbicie dowodu to co innego.Klient może mieć np. drugi pojazd wyrejestrowany w 1995r. i od niego założył silnik.W.K sprawdzi to i dokono zmian w dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niezgodność nr.silnika pomiędzy zapisem w dow.rej. a stanem faktycznym nie powinna być kwitowana negatywem

 

Ja mam podobne zdanie, ale:

Dz.U. 227, poz. 2250 załącznik 1.

1.1. Identyfikacja pojazdu

W kolumnie: "Podstawowe kryteria uznania stanu technicznego za niezadawalający"

1. Bark zgodnosci (...) VIN lub numeru (..) silnika ze stane faktycznym

3. Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym zwiazane z danymi technicznymi pojazadu.

------

 

To nie ja wymyśliłem.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w naszej gesti jest ocenianie czy to tolko pomyłka czy "przeróbka" nas obowiazuje stan faktyczny -jest błędny numer i kropka. Takie jest stanowisko mojego WK . Oni wysyłaja do rzeczoznawcy lub nie

 

[ Dodano: 24-08-2005, 11:43 ]

Jesli którys z numerów sie nie zgadza ja nie kontynułuje przegladu. wystawiam zaswiadczenie i reszta nalezy decyzji od WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podstawowe kryteria uznania stanu technicznego za niezadawalający

aby dopuścić pojazd do ruchu zgadza się,ale jak już wspomniałem wyżej zaświadczenie nie jest dopuszczeniem do ruchu.(obojętnie czy wynik jest pozytywny czy negatywny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.