Skocz do zawartości

Pomyłka w dowodzie rejestracyjnym z zagranicy.


Jackow

Rekomendowane odpowiedzi

A tak ogólnie - to system rejestracji WK nie reaguje na błędy - ostatnio ciągnik samochodowy F.1/F.2 -1800kg zamiast 18000kg przy G=7200kg - to nawet Norcom zaraz wywala na czerwono że F< G - tak jak ten ciągnik rolniczy - data pierwszej 1899/12/31 co to zapodałem w "Kwitkach z CEPA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę prostuje rzeczoznawca, a że jest to motocykl znajomego i powiedział o tym numerze przed badaniem to póki co odpuściłem badanie, nie wiadomo czy się wyrobi w dwa tygodnie.

a CoC jest pomocny w ustaleniu danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, matimen88 napisał:

Sprawę prostuje rzeczoznawca

Niby jak prostuje? On może co najwyżej potwierdzić, że tak powiem, swoim autorytetem - nie było ingerencji w pole numerowe, albo że taka ingerencja była. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest że rangą diagnosta jest ponad rzeczoznawcą, i opinią pana RZ możesz się co najwyżej sugerować, pomijając przypadki właśnie stwierdzenia ingerencji w VIN. Zresztą cały czas to jest "tylko" opinia

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafi90 napisał:

A najlepsze jest że rangą diagnosta jest ponad rzeczoznawcą, i opinią pana RZ możesz się co najwyżej sugerować, pomijając przypadki właśnie stwierdzenia ingerencji w VIN. Zresztą cały czas to jest "tylko" opinia

Dokładnie jeden wyda taką a drugi już może inną opinię, bądź Pan mądry i pisz wiersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, miałem dziś auto z Belgii, pierwsze badanie przed rej. Na terenie. RP no i w dowodzie belgijskim pod pozycja f1.  zamiast dmc było wpisane mmc, spisałem z tabliczki właściwą wartość. Pytanie moje jest takie, czy postąpiłem właściwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.1 - maksymalna masa całkowita pojazdu

A na TZ są 

Cytat

nazwa producenta,

numer świadectwa homologacji (typu WE lub typu pojazdu),

numer VIN pojazdu,

maksymalna masa całkowita pojazdu,

maksymalna masa całkowita zespołu pojazdów dla pojazdów przeznaczonych do ciągnięcia przyczepy,

Więc jeszcze raz, co zmieniłeś na co ?

 

Co do właściwości postępowania póżniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, koru napisał:

Pytanie moje jest takie, czy postąpiłem właściwie?

Pytanie brzmi - na pewno diagnosta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji F1. - wpisałem wartość z tabliczki znamionowej - 1970 kg , w dowodzie belgijskim wpisane było - 3270kg pod F1. na tabliczce ta wartość tj. 3270 to maksymalna masa całkowita zespołu pojazdów, auto toyota avensis combi t25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, koru napisał:

wpisałem wartość z tabliczki znamionowej - 1970 kg 

(o ile właściwie zrozumiałem) A w zaświadczeniu zaznaczyłeś przynajmniej usterkę 0.2 e)? 

PS

Używaj znaków interpunkcyjnych, bo trochę ciężko zrozumieć co właściwie chcesz nam przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi razy drzwi można zrozumieć, po prawie 10 krotnym przeczytaniu. Ale to chyba nie na tym polega.

Jak tak samo opisał w zaświadczeniu, to życzę powodzenia komuś w WK, w odczytaniu, co autor miał na myśli.

przecinek ma znaczenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, duchu napisał:

dobrze rozumiem ?

chyba to autor miał na myśli:

2 godziny temu, koru napisał:

W pozycji F1. - wpisałem wartość z tabliczki znamionowej - 1970 kg ,

w dowodzie belgijskim wpisane było - 3270kg pod F1.

na tabliczce ta wartość tj. 3270 to maksymalna masa całkowita zespołu pojazdów,

auto toyota avensis combi t25.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.