Skocz do zawartości

Dalekosiężne a przeciwmgielne


Adriano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupiłem ostatnio halogeny firmy "DLAA" LA5020 i LA2800 z myślą że jedne są przeciwmgielne a drugie dalekosiężnej, jednakostatnio wpadł mi w oczy artykół, w którym te które kupiłem jako dalekosiężne są wpisane jako przeciwmgielne. Jak można odróznić wizualnie te halogeny? Czy ktoś możę wie które z nich są które?

Mam jeszcze jedno pytanie...

Jak należy ustawić te halogeny (przeciwmgielne i dalekosiężne)

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za chęć pomocy, niestety nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania :sad: Ja kupiłem te halogeny w polskich sklepach, wiec raczej powinny mieć polską, a przynajmniej europejską homologacje. Dalej jednak nie wiem które to które???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rys_homologwww.jpg

 

Ad 1 - oznaczenie rodzaju światła na jakie jest nadana homologacja. Wyjaśnienie skrótów:

C - asymetryczne światła mijania

R - światła drogowe

HC - asymetryczne światła mijania wyposażone w żarówki halogenowe

HR - światła drogowe wyposażone w żarówki halogenowe

L - oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej

1, 1a, 1b, 2a, 2b, 3, 4, 5, 6 - kierunkowskazy dla samochodów i ich przyczep

A - przednie światła pozycyjne

R - tylne światła pozycyjne

S1, S2, S3 - światła hamowania

B - światła przeciwmgłowe

F - tylne światła przeciwmgłowe dla samochodów i ich przyczep

AR - światła cofania dla samochodów i ich przyczep

RL - światła jazdy dziennej dla pojazdów samochodowych

 

Mogą wystąpić również kombinacje literowe np.: CR, C/R, HCR, HC/R

 

Ad 2 - jest to liczba cechowania oznaczająca maksymalną światłość reflektora (patrz poniżej pyt.4).

 

Ad 3 - jest to znak homologacji międzynarodowej składający się z litery "E" i numeru określającego kraj w którym został wydany dany certyfikat. Wykaz krajów i przypisanych im cyfr [PDF]

 

Ad 4 - indywidualny numer homologacji na dany produkt.

 

Więcej: http://wesem.pl/pytania.php?pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziękuje za dotychczasową pomoc :) ! Zabudowałem te światła wczoraj i jestem bardzo niezadowolony:( Przeciwmgielne daja pasek o długości ok 30 cm każdy (DLAA - LA5020), myślałem że będzie trochę dłuższy (ten pasek światła) i złączy sie z drugim światłem p/m twożąc jedna linie(no chyba że tak ma być?). Halogeny dalekosiężne (DLAA - LA2800)sięgają daleko, tylko nie wiem w którą strone, bo daja światło bardzo rozproszone i strasznie się grzeją (żarówki H3-55W). Gdzie popełniłem błąd??? Może, dlatego żę są zamocowane obok siebie (p/m obok dalekosiężnych), a może błędem było to, że woogóle je montowałem:(???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.