Skocz do zawartości

Tacho w wojsku


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ręce opadają i wszystkiego się odechciewa .Walka z wiatrakami jest bardzo trudna i ciężka i jeżeli chce się coś robic dobrze to inni mądrzejsi twierdzą ,że tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból to idzie przeżyć ,ale najgorsza jest ta obłuda ,zakłamanie i niewiedza ludzi którzy chcą być mądrzejsi ,bo są na wyższych stanowiskach ,ale czy tak jest nie do końca jestem tego pewny .I z wieloma problemami tak jest siłą wymuszać wykonywanie ich poleceń ,ale ja sądze,że nie tędy droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się kończy logika zaczyna się WOJSKO :evil:

 

A tak nawiasem mówiąc, Jacek zastosuj tz. strajk włoski, czyli wszystko co na papierze napisali w rozporządzeniach tak ma być w rzeczywistości. Jak nie ma to N, a jak zagraża bezpieczeństwu to zabierasz DR i finito. Zawsze można z nimi powalczyć zgodnie z prawem, a to że postawisz jakąś JW na kołkach to już ich problem.

Ostatnio miałem zajęcia z ŻW i za samą niezgodność w DR możesz zabrać i wysłać do odpowiednich władz, niech oni się martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jakim punktem ten Pan się podpiera -jest tak nieświadom tego ,co pisze ,ze rozporządzenie uległo zmianom i przecież w 2004 punkt 16 został uchylony i na dzień dzisiejszy nie ma go przecież - no ale niektórzy wyzsi rangą panowie są madrzejszy .

A ja opieram się na ustawie o miarach i narazie twierdze ,że postępuje dobrze .To co piszesz

o wykonywaniu swoich obowiązków to ja to czynie i dlatego niektórzy panowie chcą mnie ugryść za solidną prace -tylko widzisz nie mają o tym pojęcia -przecież sam wiele lat się z tym męczyłeś -dla nich najlepiej by było aby zamknąć oczy i przybijać pieczątkę jak leci

przecież oni wtedy oszukują górę jaki mają sprawny sprzęt a sam wiesz ,że to wszystko stare i niesprawne -tylko zastanawia mnie dlaczego śmierć człowieka jeszcze nic ich nie nauczyła ,bo mnie bardzo wiele i zmieniło jeszcze bardziej moje podejście do bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek najlepiej zacznij z nimi od:

 

 

1.

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

 

z dnia 16 grudnia 2003 r.

 

w sprawie szczegółowego sposobu oraz trybu nadawania i umieszczania w pojazdach cech identyfikacyjnych

 

(Dz. U. z dnia 30 grudnia 2003 r.)

§ 2. Cechy identyfikacyjne umieszcza się na nadwoziu, podwoziu, ramie, silniku oraz tabliczkach znamionowych zastępczych.

 

2.

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

 

z dnia 16 grudnia 2003 r.

 

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

 

(Dz. U. z dnia 30 grudnia 2003 r.)

ZAŁĄCZNIKI

 

ZAŁĄCZNIK Nr 1

 

WYKAZ CZYNNOŚCI KONTROLNYCH ORAZ METODY l KRYTERIA OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU PODCZAS PRZEPROWADZANIA BADANIA TECHNICZNEGO

1. IDENTYFIKACJA I DODATKOWE WYPOSAŻENIE

1.1. Identyfikacja pojazdu

Oględziny organoleptyczne: porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań.

1. Brak zgodności zapisów numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy) i silnika, numeru rejestracyjnego ze stanem faktycznym.

2. Brak numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy) lub numer nieczytelny.

3. Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.

4. Brak tabliczki znamionowej (zastępczej) albo nieczytelna lub niezgodna ze stanem faktycznym.

 

Jacek gwarantuję Ci, że na podstawie tych przepisów (które zresztą znasz) jesteś w stanie skosić 75% pojazdów w armii ::D i nikt Ci nie podskoczy. Zabierasz DR i do SSCzS z opisem niezgodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na resortowych liczy się ranga i stanowisko a na prywatnych właściciel i kasa. Wszystko kosztem czyjejś d...., kiedy się to skończy i "unormalni"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na resortowych liczy się ranga i stanowisko a na prywatnych właściciel i kasa. Wszystko kosztem czyjejś d...., kiedy się to skończy i "unormalni"?

 

Bardzo dobrze powiedziane :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam panowie ,ale żeby nie zapeszyć ruszyłem niebo i ziemie i chyba udało mi się przekonać wyzszych przełożonych o odpowiedzialności prawnej jaką oni ponoszą za błędy swoich ludzi .Już dzisiaj poszły komendy na autobus -na środę jest umówiony w pks elbląg na przegląd . Dzieki piśmie kolegi Bohdang ,przekonałem ich o paragrafach i powołałem się na ustawę o miarach .Czekam jeszcze bo ma przyjść fax z wyższej instytucji nakazujący wykonywać prawną kontrolę metrologiczną . Znowu coś wywalczyłem i powiem szczerze ,że znowu forum mi w tym pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

D :lol: dziś dołączyłem, i czytam o wielu interesujących mnie sprawach.Wiele poruszanych tematów jest jak czubek góry lodowej. Sprawa tacho, odgazowania cystern, 5 lat badań dla poj. koserw, itp. Są to sprawy kierowane (wymuszane bezskutecznie na diagnostach) przez wyższych przełożonych w oficjalnych pismach do SKP. Które jako "perełki" głupoty zbieram i czekam już parę lat aż zjawi się ktoś normalny i odważy sie zajać krytyczne stanowisko wobec swoich przełożonych .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tachograf musi posiadać aktualną legalizację bo tak nakazuje ustawa "Prawo o miarach" - Dz.U. z 2004r. - nr 243, poz. 2441 - tekst jednolity. Z treści zapisów tej ustawy, dotyczących m. in. urządzeń takich jak tachograf wynika iż zabronione jest stosowanie ich bez aktualnej legalizacji. (Oczywiście skróciłem znacznie to co tam jest napisane).

Niestety legalizacja świadczy o sprawności.

Jest to ta sama co z gaśnicą. Gaśnica powinna być sprawna wg ustawy - a czy to oznacza że powinna być legalizowana ?? wg mnie owszem powinna być legalizowana bo to świadczy, że ktoś sprawdził (kto się zna) że nadaje się do użytkowania (tym bardziej że na gaśnicy jest okres gwarantowanego użytkowania).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki uprzejmości kolegi zamieszczam informację dla kolegów z branży

 

[ Dodano: 02-07-2007, 18:39 ]

Dzieki koledze Całko - zapomniałem napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

No, i mi się też trafiło wczoraj zmierzyć się z "mądrością" pewnego Pana w mundurku na temat Tachografu. Trza było wyjaśnić ,że podpiera się nieaktualnym dziennikiem , przedstawić mu czarno na białym obowiązujące itd. Och ciężko jest. Ale chyba już nie długo ,czas coś zmienić.

 

[ Dodano: 16-08-2012, 20:01 ]

Stwierdzam z całą odpowiedzialnością i szacunkiem do naszego zawodu ,że za te grosze co płacą Diagnoście w MONie to niech sami robią badania. Dość.

 

[ Dodano: 16-08-2012, 20:03 ]

Człowiek pracujący w jakimś tam magazynie ma więcej :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś na ten temat ale tak trzymaj powodzenia. Nie zawsze kto ma gwiazdki na mundurze ma wyłączność na wiedzę :D Czarno na białym tym panom trzeba pokazać w formie meldunku przez kancelarię tajną uświadamiać jesteś kryty, a oni mają ręce związane ponieważ przytaczasz konkretne akty prawne. Oni się tego boją jak ognia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mądrością" pewnego Pana w mundurku

masz racje kolego wiedza tego pana jest na tak niskim poziomie ,ze trudno to opisać.Podpieranie się nie aktualnymi dziennikami ustaw mówi samo za siebie -ale tak jest w MON - ten na dole który jest mądrzejszy i ma więcej wiedzy jest nie wygodny dla tych na górze wyznaczanych na różne stanowiska nie dlatego ,ze mają wiedzę - o czym właśnie się :evil: przekonujemy

 

Diagnosta który się im stawia jest oczerniany z każdej strony -a taki który robi co oni chcą jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś na ten temat ale tak trzymaj powodzenia.

 

Dzieki za słowa otuchy "Darku" Odchodzę z dniem 01.09. To znaczy chcę ,zobaczymy czy Dowódca zgodzi się na-- za porozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest zmech. 16DZ - co tu wymagać, zmarnowałem tam parę lat swojego życia. Gratulacje podjęcia decyzji. Niedaleko ciebie przy S-7 buduje się nowy kompleks warsztatowy z OSKP, możne z czasem tam spróbujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.