Skocz do zawartości

Instalacja holenderska wpis w dowodzie


Michu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak Panowie podeszlibyście do tematu , przyjechał do mnie pojazd na badanie okresowe z gazem dokładnie Opel Vectra A , podchodzę do auta aby spisać butle i ku mojemu zaskoczeniu jest to holenderska instalacja nawet wlew gazu całkiem inny a butla bez dozoru , i co z tym fantem zrobić?. Najlepsze jest to że gość nie miał żadnych kwitu na dozór tej butli a miał wpis w dowodzie gaz. Ciekaw jestem na jakiej podstawie ktoś zarejestrowł gaz. Powiedziałem klientowi że jak mi przywieżie dozór na butle to możemy robić badanie tak negatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Brak dozoru wynik negatywny.

Swoją drogą ciekawa sprawa kto wstęplował gaz do DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że gość nie miał żadnych kwitu na dozór tej butli a miał wpis w dowodzie gaz

Podejrzewam, że diagnosta na pierwszym miał miękkie serce i zaufał właścicielowi, że przez następny rok doprowadzi pojazd do porządku. Tak samo rzecz się ma z pojazdami z USA które przyjeżdżają po paru latach w dalszym ciągu z żółtymi pozycyjnymi, bez światła p/mgielnego itd. Dlatego jak wspomniał Tomek: N i szukać szczęścia gdzieś dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wpis w dowodzie mógł powstać na dwa sposoby:

1. Auto przyjechało z zagranicy już z zamontowana instalacją- jesli miało wzmiankę o instalacji w dok.zaganicznych (dow.rej. , karta pojazdu), a do tego diagnosta potwierdził na pierwszym badaniu w adnotacjach, że pojazd posiada instalację to niepisana reguła w większości WK (niepisana, albowiem takiego trybu wpisywania "GAZU" do DR przepisy nie przewidują), pozwala na dokonanie takiego wpisu, przyz czym już od decyzji danego WK zalezy czy dodoatkowo zażyczą sobie dozór do kompletu dokumentów czy nie - wiem, że w praktyce często jest to pomijane

2. Auto miało instalację zakładaną juz w Polsce - w tym wypadku tryb postepowania i wymagane dokumenty są ścisle okreslone i sa to TYLKO homologacja + faktua/rachunek za montaż - i tutaj dozoru w zasadzie nigdy się nie wymaga bo brak ku temu podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.