Skocz do zawartości

kolizja bez badania technicznego


owner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mialem kolizje drogowa w ktorej zostalem uderzony w tylne lewe kolo oraz blotnik.

Kolizja ewidentnie byla nie z mojej winy co tez potwierdzila policji jak i kierujacy drugim pojazdem ktory zostal ukarany mandatem.

 

Oczywiscie zabrano mi dowod rej. i wystawino pokwitowanie.

 

I teraz powstje zasadnicze pytanie, czy ubezpieczycyciel bedzie stwarzal problemy z uzyskaniem odszkodowania?

 

Co ewentualnie musze zrobic by zmniejszyc ryzyko nie otrzymania odszkodowania?

 

I jak teraz sprawa sie ma z przegladami mam zrobic najpierw pokolizyjne i dopiero okresowe?

 

Za odpowiedzi dziekuje z gory.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak teraz sprawa sie ma z przegladami mam zrobic najpierw pokolizyjne i dopiero okresowe?

Robiąc badanie pokolizyjne robi się też badanie okresowe, nie jest możliwe zrobienie tylko badania pokolizyjnego.

 

Co ewentualnie musze zrobic by zmniejszyc ryzyko nie otrzymania odszkodowania?

Jeżeli szkoda będzie powyżej 2 tyś zł to być może trafi ci jeszcze zrobić dodatkowe badanie techniczne za 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.

 

I jeszcze najbardziej znaczace pytanie jak dla mnie:

Czy ubezpieczycyciel bedzie stwarzal problemy z wypłatą odszkodowania, bo nie mialem waznego przeglądu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wględu na brak ważnego ubezpieczenia ubezpieczyćiel nie wypłaci odszkodowania ,

podczas kolizji pojazd był niesprawny - brak potwierdzenia z badania

 

[ Dodano: 14-05-2007, 10:18 ]

miałem na myśli brak ważnego badania technicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadza sie lecz nie ja bylem sprawcą wypadku tylko ewidentna wina byla kierujacego pojazdem drugim.

Czy to cos zmienia?

Czy ewentualne przejscie na droge sadowa rokuje chodzby promyk nadzieji?

Czy mam jakiekolwiek szanse wywalczyc odszkodowanie czy dac sobie spokój?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kurcze to ciekawe , bylem wlasnie u kolegi ojca ktory prowadzi co prawda "WARTE" i powiedzial ze gdybym byl sprawca i mial AC to wtedy na pewno bym nie dostal , a ze to nie moja wina i idzie to z OC to mowie ze nie powinno byc problemów.

 

No ciekawe jak to sie rozwikła, osobiscie chcę wierzyc Panu z WARTY:) .

 

Puki co bylem w PZU i zglosilem szkode , po czym zostalem umowiony z rzeczoznawcą na 17-05-2007r.

 

Dzieki za odp.

Jak bedą newsy to dam znac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie byłeś sprawcą, TU nie powinno odmówić wypłaty odszkodowania. Jednak często stosują takie praktyki, żeby nie płacić. Zawsze żądaj podstawy prawnej, jeżeli będą się upierać można wezwać biegłego w celu ustalenia stanu technicznego pojazdu. Proponuję wejść na stronę www.autocentrum.pl, są opisy kolizji wraz z poradą eksperta, bardzo ciekawe i jeśli dobrze pamiętam taka sytuacja jak Twoja też była przedstawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wypłata odszkodowania z O.C. sprawcy, nie jest zależna od ważności btp poszkodowanego. AC owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No to zobaczymy na wlasnej skorze:)

 

Dzieki za odp.

Pozdrawiam.

 

Mogą uznać Cię za współwinnego (stosują takie praktyki) ale nie wiem czy to też jest zgodne z przepisami. Jak decyzja będzie "nie po twojej myśli" poproś o uzasadnienie i wskazanie konkretnych przepisów na których oparli swoją decyzję. Powodzenia i daj znać jak się sprawa potoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy brak badania technicznego oznacza ze pojazd byl niesprawny w chwili kolizji?

Właściciel nie dopełnił jedynie obowiązku wykonania badania technicznego potwierdzającego sprawność. Czy z góry, z 100% pewnością można stwierdzić, że w związku z tym pojazd był niesprawny? niesądzę

 

Tym bardziej że kolizja nie była z winy kierującego tym pojazdem to jak to ma sie do waznosci badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłata odszkodowania bedzie z OC sprawcy-bez względu czy było ważne badanie ,czy nie.

Informacje mam z naszej"blacharni". :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za odpowiedzi.

 

Byl dzisiaj rzeczoznawca wstepnie wycenil szkody na 3000zl.

 

Mam jednak jeszcze kilka pytan.

 

Jezeli zaliczą mi to odszkodowanie to jak panowie radzicie , brac kase i naprawiac auto w jakims swoim serwisie(blacharni,warsztacie) czy jak to jest?

Ubezpieczyciel wybiera warsztat do ktorego mam wstawic auto?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na odszkodowanie.... bez wzgledu na to kto byl sprawca kolizji.

A jeżeli pojazd byłby zaparkoawny przy krawężniku bez ważnego BT i czekał na naprawe (z powodu N) lub właściciel wyjechał i termin minął. Jeżeli pojazd bez BT byłby sprawcą kolizji to wtedy nie ma szans na odszkodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojazd bez BT byłby sprawcą kolizji to wtedy nie ma szans na odszkodowanie

Jeśli miałby O.C. to poszkodowany dostanie odszkodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojazd bez BT byłby sprawcą kolizji to wtedy nie ma szans na odszkodowanie

Piszesz o pojeździe, który jest sprawcą - prawda ? Bo on wówczas nie dostaje nic z polisy AC. Poszkodowany natomiast dostaje wszystko bez problemów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o pojeździe, który jest sprawcą - prawda ? Bo on wówczas nie dostaje nic z polisy AC. Poszkodowany natomiast dostaje wszystko bez problemów ...

potwierdzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie wkleić treść artykułu. Dziś jest do niego dostęp, jutro może nie być:

 

Biedny jesteś, jeśli winny jest... samochód

 

AFP

Piątek, 25 maja (07:37)

 

Zakład ubezpieczeniowy może odmówić wypłaty odszkodowania z polisy OC, jeśli szkoda nastąpiła na skutek niezawinionej przez kierowcę awarii samochodu. Elastyczność tych przepisów często powoduje, że jedyną drogą dochodzenia roszczeń jest pozew sądowy - pisze "Dziennik Polski".

 

Czytelnik tej gazety był oburzony, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia odmówiło mu wypłaty odszkodowania z tytułu polisy OC kierowcy, który spowodował szkodę. Jak się okazało, ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za szkodę, ponieważ nastąpiła ona bez winy kierowcy - w tym przypadku z powodu nagłej awarii hamulców samochodu.

 

- Najechanie nie wynikało z winy sprawcy. Nie ma winy, nie ma odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej. Pozostaje odpowiedzialność sprawcy, który musi sam pokryć szkody - tłumaczy Andrzej Ciecieręga z biura rzeczoznawców Universum, które reprezentowało w tej sprawie Benefię.

 

Biedny_jestes_kiedy_winny_1652739.jpg

 

- Jeśli kierowca nie zawinił, polisa OC nie obejmuje szkód. Znam kilka takich spraw, kiedy na podstawie opinii biegłego nastąpiło jednoznaczne wskazanie, że winny jest samochód - dodaje Lech Mrozowski, dyrektor Centrum Likwidacji Szkód w Benefii.

 

Scenariusz, w którym odszkodowanie z OC nie zostaje wypłacone, ponieważ "zawinił" pojazd, grozi dużej liczbie osób. W ostatnich miesiącach do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napłynęły zawiadomienia od producentów o możliwych usterkach w kilkudziesięciu tysiącach samochodów różnych marek, m.in. Fiat Panda i Opel Corsa.

 

- Zakład ubezpieczeń może odmówić wypłaty odszkodowania z polisy OC, jeśli sprawcy szkody nie można przypisać winy, bo rzeczoznawca uznał, że wystąpiła jakaś nagła awaria pojazdu - potwierdza Krystyna Krawczyk, dyrektor Biura Rzecznika Ubezpieczonych.

 

Jak tłumaczy dyrektor Krawczyk, w takich sytuacjach poszkodowanemu pozostaje wystąpić o rekompensatę bezpośrednio do sprawcy szkody. "Niewinny" sprawca może natomiast pozwać wszystkich, którzy mogli mieć jakikolwiek związek ze szkodą, np. stację diagnostyczną, która badała pojazd albo - jeśli awaria wystąpiła w nowym samochodzie - producenta.

 

W praktyce oznacza to, że towarzystwa ubezpieczeniowe są w dogodnej sytuacji - mogą odmawiać wypłaty odszkodowań, jeśli tylko dysponują opinią rzeczoznawcy, który za winnego uznał samochód. Pozyskanie takiej opinii nie jest trudne - ocenia "Dziennik Polski". - Towarzystwa ubezpieczeniowe mają najczęściej "swoich" rzeczoznawców - przyznaje dyrektor Krawczyk - czyli takich, którzy robią ekspertyzy po ich myśli.

 

Źródło informacji: PAP/Dziennik Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po płacimy "całe życie" OC?

Znów o wypłacie odszkodowania będą decydowały "znajomości" (chyba już czas uciekać na wyspy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po płacimy "całe życie" OC?

Znów o wypłacie odszkodowania będą decydowały "znajomości" (chyba już czas uciekać na wyspy).

 

Albo trzeba wymyślić sądy 12 godzinne :lol: jak się wszyscy zaczną pozywać. Diagności to już w ogóle ze stacji na salę sądową niech się przeniosą. :razz: Paranoja :mad: A zyjemy podobno w "PAŃSTWIE PRAWA" i sprawiedliwości :?: Powodzenia

 

P.s. Jak usłyszę o jeszcze jednej takiej sprawie, że winny był samochód nie kierowca i z OC nic nie dostanie to przestaję płacić OC powiem mojej skorupie (samochodowi) niech sama za siebie płaci. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

No panowie dzwonilem w mojej sprawie do piotrkowa (gdzie byla rozpatrywana) i Pani ktora prowadzila tą sprawe powiedziala ze pieniadze są do wyplaty i ze we wtorek moge sprawdzic czy sa juz na kacie. :lol:

 

 

Wydaje mi sie ze glownie zadecydowala o wyplacie ewidentna wina sprawcy.

Kolizja byla bardzo prosta (uderzenie w bok) , sprawca nie dyskutowal tylko przyznal sie do winy.

 

Ostatecznie wycena szkod wyniosla 2900zl. Zrobilem rozeznanie i powinienem sie zmiescic sie w 1500zl wiec jeszcze zostanie pare zloty na nowe opony przy okazji :D

 

Ale do momentu nie odebrania gotowki jeszcze nie spie spokojnie.

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

[ Dodano: 05-06-2007, 11:47 ]

Witam.

 

Do wiadomosci przyszlych podobnych przypadkow.

Oswiadczam ze otrzymalem odszkodowanie bez zadnych problemow z PZU.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam wszystkich

 

Mam mały problem i mam nadzieje że osoby na tym forum beda wstanie mi jakoś pomóc.

 

Kilka dni temu zaparkowałem ( Nieprawidłowo ) samochód na lekkim wzniesieniu, okazało się że samochód się stoczył i najechał na inny pojazd, i tutaj moje pytanie czy TU wypłaci odszkodowanie osobie poszkodowanej ? nadmieniam ze nie miałem przeglądu, a jedynie ważne ubezpieczenie OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.