Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja. Honda Concerto czy Rover 200?


SKP Kęty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do pierwszego badania samochód z niemiec Honda Concerto a w brifie pisze Rover .Numery sie zgadzaja kraj produkcji Anglia rejestrowany w niemczech jak wpisac w DIP-ie pojazdu jaką marke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pisz wszystko z natury. Przegląd robisz na podstawie oględzin. Błędy zdarzają się nawet za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rover należał kiedyś do Hondy i z jednej taśmy schodziły Hondy Concerto i Rover coś tam (zapomniałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tak samo jest z Chryslerem i Dodge'm emblematy Chryslera a w "papierach" Dodge tylko ciekaw jestem kiedy jakiś "uczony" się do tego do..... i co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w przedmiotowym problemie należałoby odróznić pojęcia marka i producent pojazdu (co jest poruszane w postach do których podano linki).Jednak nie do końca rozwiązuje to wszystkie problemy w każdym przypadku. Nie do końca jestem przekonany co do opcji aby decydujace były oznaczenie, emblematy na samochodzie, ponieważ nie są to w moim odczuciu oznaczenia trwałe co do których można mieć każdorazowo pewność, że zostały nadane przez producenta - lepsze juz chyba byłoby rozkodowanie VIN.

A wracajac do tematu marka/producent, to choć różnica wydaje sie prosta do zrozumienia, to juz na poziomie ministerialnym przywydawaniu homologacji, a więc dokumentów źródłowych składajacych się na katalog pojazdów, marek, typów modeli itd, który powinien stanowić wykładnie w takich sprawach tak prosta nie jest. I tak na przestrzeni lat wydawano homologacje i karty pojazdu, a tym samym dowody rejestracyjne, gdzie zamiast marki pojazdu ewidentnie wpisuje sie producenta - np. Daewoo-FSO-Motor Tico, lub Daewoo Motor Polska Lanos, zamiast Daewoo Tico czy Daewoo Lanos. Bardziej kuriozalne przykłady to dowody rejestracyjne Daewoo... truck (czyli POLONEZ TRUCK), czy Daewoo NYSA TOWOS itd... I nie dotyczy to tylko takich marek równiez znakomita część np. mercedesów SPRINTERÓW jest homologowana w Polsce na markę DAIMLERCHRYSLER SPRINTER i tak maja wystawione dokumenty.

Wszystko to znajdziecie w katalogu ITS. A najpopulaniejszy przykład to maluch - jeśli ktoś ma dowód tego pojazdu to niech spojrzy - w 90% gwarantuję, że marka tego pojazdu będzie "FSM Bielsko Biała"...

 

Ogólnie zalecam kontakt z WK i ustalenie wspólnego stanowiska, bo tak to tylko człowiek nerwy sobie zszarga, a do sensownych konkluzji i tak się nie dojdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO niepotrzebnie zaciemniasz - srednio mnie interesuje co pan Kazio z ITS miał na myśli 20 lat temu wypełniajac homologację. Sprawa jest banalna: mamy wpisywać markę a nie producenta. A marka to bardziej pojęcie HANDLOWE niż techniczne i o ile pierwszy człon VIN czyli WMI (World Manufacturer Identifier) pozwala zidentyfikowac producenta to markę juz niekoniecznie. Cały problem wynika z niedouczenia urzedników w WK i małpiego przywiązania do kopiowania dokumentów z innych państw. ( "U mnie wszystko musi się zgadzać")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 % "diagnostów" nie potrafi wogóle poprawnie podać modelu pojazdu lub wpisuje to co im się każe więc zanim zabierzesz się za negowanie jakiejś grupy zawodowej sam zastanów się nad branżą w której pracujesz. Niedouczonych pracowników Wk nie brakuje - na pewno, tylko, że towrzyszy im takież samo grono diagnostów i winy dopatrywałbym się po obu stronach jesli już.

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli mówiąc o sprawach sprzed 20 lat. Przykłady DAEWOO to kwestia ostatnich lat, a mercedes to wogóle aktualna sprawa - chyba nie doczytałeś.

A póki co ITS z mocy prawa tworzy katalog źródłowy w Polsce i teksty typu "ITS mnie nie interesuje" sa w tym kontekście banalne i smieszne. Być może kiedyś np. Ty i Twoja SKP zostaniecie rozporządzeniem powołani do takich zadań, wtedy będzie tak jak będziesz Ty chciał, póki tak nie jest musisz pogodzić się ze stanem prawnym jaki w tym kraju obowiązuje lub zmienić miejsce zamieszkania (Państwo).

Mam nadzieje, że nie potraktujesz tej wypowiedzi ambicjonalnie i osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie potraktujesz tej wypowiedzi ambicjonalnie i osobiście

 

Coś tu komuś nacisnąłem na odcisk. :):):) ale za przeproszeniem co to ma do rzeczy????

 

W dokumentach jakie wypełniamy na stacji mamy wpisywać "MARKA" a marka to nic innego jak: "znak firmowy producenta lub towaru" co w odniesieniu do samochodów to "Marka samochodu to znak firmowy samochodu nadawany przez producenta." Myślę, że kwestia różnicy marka samochodu a producent samochodu w tym momencie jest już jasna?

 

Co do mercedesa, to:

 

"Mercedes-Benz to marka samochodów produkowanych obecnie przez koncern DaimlerChrysler, wcześniej przez koncern Daimler-Benz, popularnie nazywana Mercedes."

 

Niemcy wymieniają jeszcze inne MARKI należące do DaimlerChrysler:

 

"Mercedes-Benz ist eine deutsche Automarke, die 1926 mit dem Zusammenschluss der Daimler-Motoren-Gesellschaft von Gottlieb Daimler und der Benz & Cie von Carl Benz entstand. Die Fahrzeuge der Marke gehören heute zusammen mit Smart und Maybach zur Mercedes Car Group der DaimlerChrysler AG."

 

Niemcy też w swoim systemie rejestracji nie stosują MARKI a PRODUCENTA SAMOCHODÓW. To, że za jakiś powodów ktoś bezwiednie kopiuje dokumenty niemieckie (chcby to był sam ITS) nie zwalnia diagnosty z umiejętności rozpoznawania znaków i czytania literek. Więc jak narazie marką dal sprintera jest MERCEDES-BENZ bo taki znak (gwiazda) i nazwa został zastrzezona.

 

A to w celu wyjasnienia innych niuansów MB:

 

http://www.daimlerchrysler.pl/dc_poland/0-748-451796-48-194260-1-0-0-0-0-0-8399-451796-0-0-0-0-0-0-0.html

 

Więc nie wiem co tam miał ITS na mysli ale ja w dlaszym ciagu bedę pisał:

 

Lancia i alfa romeo choć w niemieckim dokumencie zapisano FIAT i bedę pisał SUBARU choć w brief bywa Fuji Heavy Industries i merecedes-benz choć u nich DaimlerChrysler AG.

 

I zapewniam Cię że jest to w 100% zgodne z przyjetym w Polsce systemem rejestracji samochodów.

 

Miedzy innymi dlatego ze "marki" tworzy producent i rejestruje je w urzedzie patentowym a nie ITS.

 

Jesli mozesz to przedstaw skan takiej homologacji z na sprintera i spróbujemy wyjasnić co o tym myśli ITS i sam DaimlerChrysler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.