Skocz do zawartości

pomocy jak zarejestrowac Ligiera na motorower?


mielony-z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ::hey mam problem kupilem za granica pojazd lekki marki ligier o poj 49cm3 i Vmax45km/h zrobilem opinie rzeczoznawcy ktory w opini napisal ze pojazd spelnia wszystkie parametry motoroweru ale na przegladzie maja problem bo ma on 4 kola tak samo w WK moje pytanie jak to zrobic zeby jezdzic tym bez uprawnien? pomocy moze ktos pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • RysiekK

    20

  • elliot

    10

  • blakop

    6

  • mielony-z

    5

powiedzcie mi prosze czym jest opinia rzeczoznawcy czy moze ktos ja podwarzyc ? przecierz jest to ktos kto jest wpisany na liste ministra i odpowiada za to co podpisuje. czegos tu nie rozumiem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego, poczytaj trochę nasze forum, a dowiesz się ciekawych rzeczy o Panach Rzeczoznawcach. Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegos tu nie rozumiem

 

Co to rozumieć ??? Gdyby na opini było ze to prom kosmiczny to tez nikt nie miałby prawa podwazyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi prosze czym jest opinia rzeczoznawcy czy moze ktos ja podwarzyc ? :shock:

 

No jak sam widzisz to jest tylko opinia i nic więcej ... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KATEGORIE I TYPY POJAZDÓW DLA POTRZEB HOMOLOGACJI TYPU

1. Rozróżnia się następujące kategorie pojazdów:

a) motorowery, to jest pojazdy dwukołowe (kategoria Lle) lub pojazdy trójkołowe (kategoria L2e)

o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej nie większej niż 45 km/h i mające:

- w przypadku pojazdu dwukołowego, silnik którego:

- pojemność skokowa nie przekracza 50 cm3, w przypadku silnika ze spalaniem

wewnętrznym lub,

- maksymalna moc znamionowa jest nie większa niż 4 kW, w przypadku silnika

elektrycznego;

- w przypadku pojazdu trójkołowego, silnik którego:

- pojemność skokowa nie przekracza 50 cm3, w przypadku silnika z zapłonem

iskrowym, lub

- maksymalna użyteczna moc wyjściowa nie przekracza 4 kW, w przypadku innych

silników ze spalaniem wewnętrznym lub,

- maksymalna moc znamionowa jest nie większa niż 4 kW, w przypadku silnika

elektrycznego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody8 - w sumie masz rację, ale z drugiej strony są to definicje dla potrzeb homologacji. Nie wszystkie rodzaje pojazdów są tam określone. Dla potrzeb dokonania zwykłej klasyfikacji pojazdu, a nie do ustalenia kategorii homologacyjnej te przepisy nie maja zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi prosze czy' pojazd samochodowy inny czterokolowiec' moze miec silnik dwosuwowy? bo o ile mi wiadomo to pojazd samochodowy nie moze byc wyposarzony w taki silnik czyli jedyna kategoria do ktorej lapie sie Ligier to "motorower" dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam,więc jak jest z tym LIGIEREM można to zarejestrować na motorower czy nie?

 

na allegro widziałem że gość sprzedaje LIGIERY którymi można kierować na kartę motorowerową(jeśli niema się 18 lat),w przypadku bycia pełnoletnim można kierować na dowodzik osobisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Na ostatnim szkoleniu w Poznaniu padło pytanie co z czterkołowcami z silnikiem dwusuwowym. Miał to ktoś wyjaśnić w ministerstwie. ....I na czym w końcu stanęło, czy ktoś coś wie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał to ktoś wyjaśnić w ministerstwie. ....I na czym w końcu stanęło, czy ktoś coś wie???

W ministerstwie czują się dobrze.

A poza tym też dobrze - brak odpowiedzi , to zgoda na wszystko :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowiedzi to jeszcze mały problem, gorsze są 2 sprzeczne... W kwestii Ligiera - nie powinien być (bo wiem że bywa różnie) klasyfikowany jako motorower. Nawet jeżeli diagnosta go tak określi może zostać to podważone - skutecznie - podczas rejestracji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowiedzi to jeszcze mały problem, gorsze są 2 sprzeczne... W kwestii Ligiera - nie powinien być (bo wiem że bywa różnie) klasyfikowany jako motorower.

Sprawa nie wygląda tak prosto jak się wydaje.

Jeszcze w DZ.U.192 z 2003 r w załączniku klasyfikacji pojazdów nie uwzględniono czterokołowców , więc stosowano m.in. na podstawie pojemności silnika klasyfikację jako motorower.

Dopiero w DZ.U.211 z 17.09. 2004 r wprowadzono pojęcie - pojazd samochodowy inny - czterokołowiec.

I od 2004 r powinno się to stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taki czterokołowiec inny o pojemności 49 cm i prędkości 45 oraz masie 344 kg prowadzimy na prawko tylko tak???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
czyli taki czterokołowiec inny o pojemności 49 cm i prędkości 45 oraz masie 344 kg prowadzimy na prawko tylko tak???????????

 

Niekoniecznie. Jezeli uda się zarejestrować jako motorower to można bez prawka (przynajmniej dopóki nie wprowadzą kategorii AM ). Podobno zagraniczne homologacje dla autek-motorowerów nie są jeszcze automatycznie uznawane w PL.

W temacie definicji motoroweru jest niespójność kodeksu drogowego z przepisami homologacyjnymi, które nie dotyczą wszak SAMów i to jest właśnie najlepsza droga do posiąścia autka -motoroweru (najlepiej korzystając z pomocy kogoś kto umie takiego SAMa zbudować )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uda się zarejestrować jako motorower to można bez prawka

Nie uda się bo istnieje w tej chwili pojazd samochodowy inny i taki rodzaj będzie posiadał taki pojazd, nawet jak ktoś zbuduje SAM-a to będzie to samochodowy inny a nie motorower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co spełnia kodeksową definicję motoroweru , jest w rozumieniu kodeksu motorowerem, a przynajmniej może nim być o ile taka będzie wola właściciela (nawet jeżeli wypełnia również warunki szerszej kategori jaką jest pojazd samochodowy inny ). Jeżeli jakiś przepis stanowi inaczej uprasza się o przytoczenie go.

Do "Mielonego-z" : nie pisałem o rejestracji przerobionego Tica tylko prawdziwego SAMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakiś przepis stanowi inaczej uprasza się o przytoczenie go.

Proszę uprzejmie, Dz.U 162 z 2005 poz 1350 załącznik pierwszy w którym są podane definicje dla rodzajów pojazdów.

 

[ Dodano: 07-03-2009, 20:40 ]

Przepraszam, pozycja 1360 dla Dz.U 162 z 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.