Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

koko

MOŻLIWOŚĆ ZAMONTOWANIA UŻYWANEGO ZBIORNIKA

Polecane posty

koko

Jak podejść do .. tematu.. : klient zamontował zbiornik z ważną homologacją / w miejsce starego zbiornika/ z innego pojazdu , przedkłada zaświadczenie ,że zbiornik zamontował uprawniony serwis/monter instalacji gazowych/ ma również odpowiedni wpis w świadectwie homologacji sposobu montażu instalacji gazowej. Czy wszystko jest zgodne z przepisami ?

Czy w tym przypadku na podstawie art.66 ust.9 Prawa o ruchu drogowym i zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28.09.2005r. Dz.U. nr 201 , gdzie znajduje się wykaz wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów , których użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko /lp.14 w tabeli- instalacje zasilania gazem silników/ -zbiornik na gaz jako element instalacji gazowej nie może ponownie być użyty ?, a w związku z tym negatywny wynik badania technicznego ?

Pytanie kolejne ; czy w związku z tym , iz zmiana w Ustawie Prawo o ruchu drogowym odnośnie art.66 ust.9 była wprowadzona ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji , zapisy dotyczące zakazu ponownego użycia elementów instalacji gazowej odnoszą się wyłącznie do pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Czy możliwe jest zamontowanie zbiornika gazu z innego pojazdu w którym instalacja gazowa została zdemontowana /pojazd jest dalej eksploatowany/.

 

Czy ktoś moż e odnieść się do tych pytań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek :-)

Oczywiście masz rację, zbiornik gazu który był wcześniej używany nie spełnia wymogów zgodnie z rozporządzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
Jak podejść do .. tematu.. : klient zamontował zbiornik z ważną homologacją / w miejsce starego zbiornika/ z innego pojazdu , przedkłada zaświadczenie ,że zbiornik zamontował uprawniony serwis/monter instalacji gazowych/ ma również odpowiedni wpis w świadectwie homologacji sposobu montażu instalacji gazowej.

 

Przyjeżdżając na badanie przedstawiam tylko poświadczenie na zbiornik gazu -numer sie zgadza ,data nastepnej legalizacji za 8lat (zbiornik wzięty np.z rozbitka-prawie nówka)) i co dostane P czy N na badaniu???

za dużo ci ten klient dokumentów pokazał na swoją zgube :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolf

Wszystko w porządku pod warunkiem takim, że klient nie mówi, że to jest używana butla. Wg prawa można montować tylko nowe butle, nie ważne czy z 2004 roku czy 2007 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackow
za dużo ci ten klient dokumentów pokazał na swoją zgube

 

Święta racja , ktoś tu wyszedł przed orkiestrę i tyle.

Dozór techniczny ważny, dokument jest - to czego tu szukać?

 

[ Dodano: 02-11-2007, 19:39 ]

Tak po dokładniejszym przyglądnięciu się temu co pisze w załączniku w DZ.U 201. poz.1666 to napisane jest o instalacji zasilania gazem jako całość. Tak wynika ze zdania. Można wywnioskować, że niektóre elementy tej instalacji np. zbiornik gazu z ważnym dozorem oraz poświadczeniem TDT można zamontować legalnie do innego pojazdu. Gdyby było inaczej to poninno być napisane: " Instalacje zasilania gazem silników oraz jej elementy". W punkcie 15. są wyszczególnione elementy z zestawu pasów, które nie mogą zostać ponownie użyte a odnośnie gazu tak nie jest.

A może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.