Skocz do zawartości
koko

MOŻLIWOŚĆ ZAMONTOWANIA UŻYWANEGO ZBIORNIKA

Rekomendowane odpowiedzi

koko

Jak podejść do .. tematu.. : klient zamontował zbiornik z ważną homologacją / w miejsce starego zbiornika/ z innego pojazdu , przedkłada zaświadczenie ,że zbiornik zamontował uprawniony serwis/monter instalacji gazowych/ ma również odpowiedni wpis w świadectwie homologacji sposobu montażu instalacji gazowej. Czy wszystko jest zgodne z przepisami ?

Czy w tym przypadku na podstawie art.66 ust.9 Prawa o ruchu drogowym i zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28.09.2005r. Dz.U. nr 201 , gdzie znajduje się wykaz wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów , których użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko /lp.14 w tabeli- instalacje zasilania gazem silników/ -zbiornik na gaz jako element instalacji gazowej nie może ponownie być użyty ?, a w związku z tym negatywny wynik badania technicznego ?

Pytanie kolejne ; czy w związku z tym , iz zmiana w Ustawie Prawo o ruchu drogowym odnośnie art.66 ust.9 była wprowadzona ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji , zapisy dotyczące zakazu ponownego użycia elementów instalacji gazowej odnoszą się wyłącznie do pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Czy możliwe jest zamontowanie zbiornika gazu z innego pojazdu w którym instalacja gazowa została zdemontowana /pojazd jest dalej eksploatowany/.

 

Czy ktoś moż e odnieść się do tych pytań ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek :-)

Oczywiście masz rację, zbiornik gazu który był wcześniej używany nie spełnia wymogów zgodnie z rozporządzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
Jak podejść do .. tematu.. : klient zamontował zbiornik z ważną homologacją / w miejsce starego zbiornika/ z innego pojazdu , przedkłada zaświadczenie ,że zbiornik zamontował uprawniony serwis/monter instalacji gazowych/ ma również odpowiedni wpis w świadectwie homologacji sposobu montażu instalacji gazowej.

 

Przyjeżdżając na badanie przedstawiam tylko poświadczenie na zbiornik gazu -numer sie zgadza ,data nastepnej legalizacji za 8lat (zbiornik wzięty np.z rozbitka-prawie nówka)) i co dostane P czy N na badaniu???

za dużo ci ten klient dokumentów pokazał na swoją zgube :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolf

Wszystko w porządku pod warunkiem takim, że klient nie mówi, że to jest używana butla. Wg prawa można montować tylko nowe butle, nie ważne czy z 2004 roku czy 2007 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jackow
za dużo ci ten klient dokumentów pokazał na swoją zgube

 

Święta racja , ktoś tu wyszedł przed orkiestrę i tyle.

Dozór techniczny ważny, dokument jest - to czego tu szukać?

 

[ Dodano: 02-11-2007, 19:39 ]

Tak po dokładniejszym przyglądnięciu się temu co pisze w załączniku w DZ.U 201. poz.1666 to napisane jest o instalacji zasilania gazem jako całość. Tak wynika ze zdania. Można wywnioskować, że niektóre elementy tej instalacji np. zbiornik gazu z ważnym dozorem oraz poświadczeniem TDT można zamontować legalnie do innego pojazdu. Gdyby było inaczej to poninno być napisane: " Instalacje zasilania gazem silników oraz jej elementy". W punkcie 15. są wyszczególnione elementy z zestawu pasów, które nie mogą zostać ponownie użyte a odnośnie gazu tak nie jest.

A może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.